Mundo Deportivo: Yusuf Demir po raz kolejny daje o sobie znać

Maciej Łoś

1 sierpnia 2021, 14:00

Sport

38 komentarzy

Fot. Getty Images

Yusuf Demir jest jedną z największych niespodzianek pierwszych meczów sparingowych Barcelony. Młody napastnik strzelił wczoraj gola w spotkaniu ze Stuttgartem i zebrał kolejne bardzo dobre opinie.

Yusuf Demir został w tym sezonie wypożyczony z Rapidu Wiedeń do Barcelony za 500 tysięcy euro z opcją wykupu za 10 milionów euro. I choć 18-latek ma docelowo dołączyć do rezerw, to od samego początku trenuje z pierwszą drużyną. Młody Austriak doskonale wykorzystuje swoją szansę i pokazuje swój ogromny talent.

Ronald Koeman wystawiał Demira w każdym z trzech dotychczasowych sparingów Barcelony. Wczoraj Holender zaufał Austriakowi w meczu z silniejszym rywalem, a ten wykorzystał szansę. Młody napastnik strzelił drugiego gola dla Barçy po podaniu Antoine'a Griezmanna. Oprócz trafienia, 18-latek wyróżniał się dobrym przeglądem pola, cały czas będąc groźnym dla obrony Stuttgartu.

Demir rozegrał do tej pory najwięcej minut podczas presezonu nie licząc Sergiño Desta i Gerarda Piqué. Zewsząd dochodzą głosy, że Ronald Koeman i jego sztab szkoleniowy są pod wrażeniem młodego napastnika. Prawdopodobnie Austriak będzie dostawał swoje szanse w pierwszej drużynie podczas sezonu. Jeśli nadal będzie pokazywał taką dyspozycję, to ciężko wyobrazić sobie, że Barcelona nie skorzysta z opcji wykupu zawodnika.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

nie ma co się podniecać, ile już takich było

Powiem, ze to wypożyczenie/transfer jak grom z jasnego nieba. Tanio, promocyjnie, młody perspektywiczny zawodnik. Moze ludzie z klubu jakos tak wyjątkowo trzeźwi byli. Sam nie wiem.

W BVB czy Ajaxie miałby dużą szansę na grę w 1. składzie, a już na pewno pewne powołania do pierwszej drużyny. W Barcy wolą takie perełki wysyłać do Barcy B i tylko stopować potencjał...

Liczę na ciebie (;

Jego problemem jest pozycja bo tam wystawiany jest Messi (tak, tak wiem że nie jest zawodnikiem Barcy, ale raczej zostanie), dużo sobie nie pogra przy Leo chyba że znajdą mu inną.

Dobry Laporta. Nawet ja go nie kojarzyłem z Fma :)

Słaby mecz, bramka na pustą i nic więcej

Tego typu transfery to świetna nota dla prezydenta i nadzieja, że będzie lepiej. Chłopak już dziś jest wart 8mln wg transfermarktu. Wypożyczamy za bezcen perełkę austriackiego footballu o którym pewnie pół Europy myślało i mamy OPCJĘ wykupu, a nie obowiązek. Odpali - super. Nie odpali - zerowe ryzyko. Laporta mówił jeszcze o 3 transferach więc czekam do końca okna i już nie mogę się doczekać co Joan wymyśli. Oby więcej takich transferów!

Świetny chłopak oby sodówka do głowy nie uderzyła i będzie dobrze.

Wyskoczył jak diabeł z pudełka ^^