Mundo Deportivo: Sergiño Dest potwierdza, że może zastępować Jordiego Albę na lewej obronie

Łukasz Lewtak

1 sierpnia 2021, 11:30

Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Po meczu Barcelony z VfB Stuttgart Mundo Deportivo podkreśla, że Sergiño Dest po raz kolejny pokazał, że może być dla Ronalda Koemana dodatkową opcją na lewej stronie obrony.

Sergiño Dest, nominalny prawy obrońca FC Barcelony, był jedną z nowych twarzy w jedenastce Ronalda Koemana na mecz ze Stuttgartem. Amerykański obrońca rozpoczął spotkanie towarzyskie w Niemczech na lewej stronie defensywy, a miejsce na prawej flance zajął Sergi Roberto.

Należy podkreślić, że Sergiño Dest jest dla Ronalda Koemana istotną opcją na lewej obronie jako alternatywa dla Jordiego Alby, który jest pierwszym wyborem holenderskiego szkoleniowca. Po odejściu Juniora Firpo Barça szukała na rynku lewego obrońcy. Ograniczenia finansowe zmusiły ją jednak do spojrzenia w głąb własnej kadry, najpierw na młodziutkiego Alejandro Balde, a następnie właśnie na Sergiño Desta.

Ronald Koeman nie ma nic przeciwko wystawianiu Amerykanina na lewej stronie defensywy. Trener Barcelony, jako znawca holenderskiego futbolu, wie, że Sergiño Dest preferuje wchodzenie z lewej na prawą nogę, aby wykorzystać swój dobry drybling i strzał. Ronald Koeman i jego asystent Alfred Schreuder doskonale wiedzą, że Amerykanin wyrobił sobie nazwisko w młodzieżowych drużynach Ajaksu, grając jako lewoskrzydłowy.

Okienko transferowe pozostaje otwarte jeszcze przez miesiąc, ale w zależności od tego, jak będzie rozwijała się gra Sergiño Desta, nie można wykluczyć, że 21-latek stanie się alternatywą dla Jordiego Alby na lewej stronie defensywy na cały sezon, mimo że jest prawonożny, choć nie należy zapominać, że dobrze i swobodnie operuje też lewą nogą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kurcze Łukasz, taki tekst popełniłeś po tak fatalnym występie Desta. Serio? :)

Oby nie…my już mamy zmiennika Alby i późniejszego jego następce - Alejandro Balde

Dest gra zdecydowanie lepiej gdy jest po prawej stronie.

Pierwsza kolejka ligowa i będą pisać że nawet na prawa obronę się nie nadaje...

W mundo przy tym artykule napisane jest "Sponsored by Sergino Dest". Wczoraj w meczu udowadnił tylko że to nie jest jego pozycja. A w ostatniej akcji pierwszej połowy sprokurował dwie sytuacje bramkowe. Puig po tym nie podniósł by się przez 3 miesiące z ławki. Rozczarował wczoraj bardzo. Balde 6x lepszy na tej pozycji.

Hej dest czy mógłbyś zastępować albę na lewej obronie? Dest- potwierdzam

Dest niezłą ostatnią minutę pierwszej połowy miał :D

Nie wyciągał bym daleko idących wniosków, gdyż zespół jest w fazie budowy siłowo-wydolnosciowej, a dla bocznych obrońców jest to najgorszy okres na granie meczów, gdyż najwięcej muszą zasuwać na treningach. Wg mnie Dest nic szczególnego oprócz niezłej współpracy z Depayem, Griezmannem i Gavim nie pokazał i nie mógł pokazać. Biorąc pod uwagę te okoliczności osoba znająca się na piłce powie że było ok, a zwykły kibic będzie narzekać bo nie widział fajerwerków.
Odnośnie Balde pamiętajmy że Barcelona chce aby się chłopak rozwijał - musi dużo grać również w Barcelonie B, zatem logiczne jest że nie będzie powoływany na każdy mecz pierwszego zespołu, zatem warto testować alternatywy.
Podsumowując grę Desta cieszy chemia i współpraca - na jakość przyjdzie czas jak nabierze świeżości.

Wczoraj najsłabszy zawodnik....

Myślenie życzeniowe, boki obrony były wczoraj najsłabszymi punktami zespołu

MD chyba inny mecz oglądało, bo Dest wczoraj na lewej to nieporozumienie!

Nie wiem co on tam wczoraj potwierdzil. Na moje oko zagral bardzo slabo w przeciwienstwie do reszty zespolu

I Roberto na PO, ech...

Może być też opcją, gdyby się zAlbą nie dogadali w kwestii kasy...

Mam nadzieję, że jednak Balde będzie na LO grał...