Sport: Leo Messi nie wróci do treningów, dopóki nie podpisze kontraktu

Maciej Łoś

1 sierpnia 2021, 09:30

Sport

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Kibice Barcelony wciąż czekają na powrót Leo Messiego. Argentyńczyk nie rozpocznie jednak treningów, dopóki nie podpisze kontraktu z klubem. Pierwotnie napastnik miał stawić się w centrum treningowym w poniedziałek.

Choć Leo Messi osiągnął już porozumienie z Barceloną w kwestii podpisania nowej umowy na kolejne pięć lat, to wciąż sprawa ta nie została doprowadzona do końca. Klub cały czas pracuje nad zmniejszeniem wydatków na płace, ponieważ ich limit uniemożliwia powrót Argentyńczyka. Obie strony chcą zamknąć tę operację jak najszybciej, żeby zawodnik mógł rozpocząć treningi.

Piłkarze Barcelony, którzy uczestniczyli w finale Copa América, otrzymali zgodę na wydłużenie urlopów do 2 sierpnia. Mimo to Sergio Agüero i Emerson od kilku dni są już w Barcelonie, ale wciąż brakuje kapitana. Spekulowano nad tym, że Messi dołączy do treningów Barçy jeszcze przed podpisaniem umowy, ale klub kategorycznie odrzucił tę możliwość. Byłoby to możliwe z prawnego punktu widzenia, jeśli piłkarz byłby ubezpieczony, ale Argentyńczyk ma czekać na nową umowę.

Z tego powodu, jeśli kontrakt nie będzie podpisany do poniedziałku, Messi nie będzie uczestniczył w treningach, przez co może nie zdążyć przygotować się odpowiednio przed inauguracją LaLigi 15 sierpnia przeciwko Realowi Sociedad. Argentyńczyk nie martwi się tym zbytnio i przebywa obecnie na wakacjach, gdzie trenuje prywatnie, żeby utrzymać formę fizyczną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A Laporta jutro wyjdzie i powie, ze wszystko jest na dobrej drodze xD

@Pstryk Bo może iść wszystko ku dobrej drodze. Prezydent na pewno ma więcej informacji na temat sytuacji kontraktowej piłkarzy (poprzez rozmowy z ich agentami) niż medialne spekulacje opisane powyżej. Najważniejsze, że Messi nie podpisał umowy i innymi klubami, bo jakby nie wykazywał chęci grania dalej dla Barcy, to już dawno doszedłby do porozumienia np. z City, czy PSG.

@Tridente2015
City czy PSG musiałyby jeszcze chcieć taką umowę podpisać

@pluszek Ok, jednak który klub nie chciałby pozyskać gracza światowej klasy nie płacąc ani grosza wcześniejszemu pracodawcy?

@Tridente2015 Kto chce człapiącego Leo z taką pensją?
Do ligi angielskiej się nie nadaje, tylko PSG mogłoby wchodzić w grę ale oni wolą Mbappe za wszelką cenę zatrzymać bo jest znacznie młodszy.

@FCBurnley Nie nadaje się do angielskiej ligi? Ehh... Przecież Messi w swojej karierze w lidze mistrzów strzelił najwięcej bramek właśnie przeciwko drużyna z premier league

@FCBurnley Mass rację nie nadaje się do Premier League bo zapewne w jeden sezon nastukałby tyle bramek co CR przez całą przygodę w United

@Tridente2015 nie kłóć się z nimi, oni i tak nie wiedzą co piszą XD łatwo tak mówić jak się to nie wydarzy

@Tridente2015
Więc dlaczego żaden klub nie robi nic by go skusić do podpisania kontraktu?
Słyszałeś o jakiejkolwiek innej propozycji niż z Barcelony?

@pluszek Ok nie wiemy, czy takowe rozmowy były, jednak to, że o tym nie słyszeliśmy, nie znaczy, że nie mogło tych rozmów nie być.

@Tridente2015
Messi to piłkarski top.
Gdyby dziennikarze wywęszyli jakikolwiek ślad takich kontaktów (a mają takie umiejętności i możliwości) to byłoby o tym bardzo głośno w każdym portalu i gazecie.
Wygląda na to że jedynym klubem zainteresowanym Leo Messim jest Barcelona a
Leo Messi zainteresowany jest tylko grą w Barcelonie.

@pluszek Słowo klucz: wygląda! Poza tym gdyby media miały ciągle dostęp do rzeczywistych faktów to publikowane przez nich informacje nie byłyby tylko spekulacjami. Dlatego nie byłbym taki pewny, czy jedynym klubem zainteresowanym podpisem na umowie przez Argentyńczyka jest tylko Barca (zwłaszcza po wrzawie z burofaxem). Inną kwestią, co w niedalekiej przyszłości chce zrobić Messi. Chciałbym, by Leo został w Barcelonie, lecz medialne informacje często wiążą się (niestety) z poglądami (w większości różnie przestawiane są artykuły w katalońskich mediach, a inaczej w madryckich).

@Tridente2015
Patrząc na ruch transferowy w tym roku i przepływy pieniężne, to nie ma tematu Messiego dla innych klubów. Nie ma go nawet dla Barcelony. Jeśli Leo nie zejdzie z pensji, to może nigdzie nie zagrać w Europie. Jest ciekawa plotka, która krąży w różnych miejscach, że już w tym roku skończy w USA. Niepewność finansowa jest wielka i po prostu nikogo w Europie nie stać na jego usługi. Następne sezony to wielka niewiadoma i kluby nie będą się ładowały w koszty. A jak będzie, to zobaczymy.

@pluszek
Bo żona nie chce się wyprowadzać ;).
« Powrót do wszystkich komentarzy