MD: Laporta nie pojedzie na przedsezonowe sparingi, ponieważ osobiście zajmuje się sprawą Messiego

Łukasz Lewtak

29 lipca 2021, 10:00

Mundo Deportivo

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo pisze dziś, że Joan Laporta bardzo intensywnie pracuje nad dojściem do porozumienia z Leo Messim w sprawie podpisania przez Argentyńczyka nowego kontraktu z FC Barceloną i nie będzie jeździł na wyjazdowe mecze towarzyskie Barçy podczas presezonu.

Joan Laporta nie planuje jechać na dwa mecze towarzyskie, które drużyna Ronalda Koemana rozegra w Stuttgarcie w najbliższą sobotę i w Salzburgu w przyszłą środę. Prezydent będzie kontynuował pracę w Barcelonie. Ma na stole wiele zadań, ale najważniejszymi wydają się podpisanie nowego kontraktu z Leo Messim oraz uzyskanie zgody LaLigi na limit płacowy.

Leo Messi przyleciał w środę na barcelońskie lotnisko El Prat po spędzeniu kilku dni z rodziną po wygraniu Copa América. Argentyńczyka, który wcześniej zapowiedział swoje przybycie do stolicy Katalonii, pilnowało aż trzech pracowników ochrony klubu, z jej szefem Rafaelem Soldado na czele. Mundo Deportivo podkreśla, że to dobry znak, który pokazuje ciągłą współpracę FC Barcelony z Leo Messim.

Powrót Leo Messiego do Barcelony spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów. Barca uzgodniła już z Argentyńczykiem umowę przedwstępną na pięć sezonów, pozostało tylko przelać wszystkie ustalenia na papier i podpisać kontrakt. Jak zaznacza Mundo Deportivo, obie strony zmierzają w tym samym kierunku i jedynym problemem może być złożoność umowy. Należy bowiem ustalić wszystkie szczegóły długiego dokumentu, w którym najmniejsze detale muszą być dokładnie opisane i wyjaśnione.

Kolejną kluczową kwestią jest zgoda LaLigi na uwzględnienie nowego kontraktu Leo Messiego w klubowym limicie płac. Barça prowadzi rozmowy z LaLigą, ale nie ma jeszcze zielonego światła.

Joan Laporta chce osobiście zająć się sprawą Leo Messiego i dlatego został w Barcelonie. Jednak utrzymuje stały, codzienny kontakt z wiceprezydentem ds. sportowych Rafelem Yuste oraz Mateu Alemanym i Ramonem Planesem, którzy towarzyszą drużynie na zgrupowaniu w Niemczech. Następnie kierownictwo klubu zajmie się innymi otwartymi sprawami - odejściami niektórych zawodników i odnowieniem kontraktu z Ilaixem Moribą.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta na tym zdjęciu jakiś taki "zajechany". Chyba nie przypuszczał, że barto to tak wielki imbecyl i narobił takiego bałaganu w zasadzie w każdej sferze klubowej. Oby wystarczyło mu sił i pomysłów żeby to wszystko uprzątnąć.

A co z sponsorem głównym ma być do końca chyba lipca a jest cisza, Leo jeszcze ma miesiąc czasu żeby podpisać? :)

Może to wszystko to jedna wielka pokazówka, przeciągają czas podpisania kontraktu, że niby wszystko ustalone i kwestia czasu po to by nie stracić sponsorów a sam dobrze wie że perspektywą powrotu Leo się oddala i tworzy teatrzyk, że zrobił wszystko co w swojej mocy ale nie wyszło, a tak naprawdę to gra na zwłokę, podobnie jak Barto z powrotem Neymara dwa lata temu.

MD znowu mąci i tworzy bezsensowne artykuły dla gawiedzi.
Laporta wcale nie ma na głowie sponsorów, partnerów biznesowych, projektów rozwojowych, naprawiania finansów, kształtowania kadry, negocjacji płacowych, czy prób sprzedaży zawodników - zdaniem hiszpańskiej gazety Laporta zostaje w Barcelonie bo zajmuje się sprawą Messiego - no śmiech, szczególnie że wszystko jest z nim ustalone.

Jak to było kilka dni temu: Kontrakt Messiego jest już ustalony/zaklepany...