Éric García: Wystarczy, że wpadnie jeden strzał, jeśli dzięki temu wygramy

Julia Cicha

28 lipca 2021, 18:22

Marca

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpania zremisowała dziś z Argentyną i awansowała do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. Po meczu wypowiedzi dla mediów udzielił Éric García.

Cierpienie: Dominowaliśmy przez 80 minut, a po strzeleniu gola za bardzo się cofnęliśmy, pozwoliliśmy na pressing pięciu rywalom. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i pozostać na fali wznoszącej.

Brak goli: Na EURO było tak samo, mam nadzieję, że w kolejnym meczu wszystkie strzały wpadną. Wystarczy jednak, że wpadnie tylko jeden, jeśli dzięki temu wygramy.

Praca w obronie: Myślę, że cały zespół bardzo dobrze pracuje, od napastników po Unaia. Oby tak dalej. Rozwijamy się, w porównaniu do pierwszego spotkania mocno poprawiliśmy się fizycznie oraz zespołowo. Wcześniej trenowaliśmy razem tylko przez trzy dni, to trudne.

On, Pau i Unai: Znamy się świetnie ze zgrupowań dorosłej reprezentacji. Widać to na boisku, ale tak samo jest z każdym, kto z nami gra.

Rytm: Czuję się bardzo dobrze, mam nadzieję, że jeszcze się poprawię i pomogę drużynie.

Turniej podobny do EURO: Tak jest, w pierwszych meczach jest trudno, trzeba się zaaklimatyzować. Po raz pierwszy gramy na otwartym stadionie w takiej temperaturze. Poprawiamy się, pora na kolejne starcie.

Rywale: Postaramy się prezentować nasz najwyższy poziom, wtedy możemy dokonać czegoś wielkiego.

Wioska olimpijska: Jest inna, byliśmy zamknięci w hotelu, a teraz czujemy się dziwnie, mogąc przebywać z tyloma ludźmi.

Poleć artykuł