RAC1: Ronald Koeman zrezygnował z dwóch transferów

Julia Cicha

28 lipca 2021, 13:17

RAC1, AS

57 komentarzy

Fot. Getty Images

Mimo trudnej sytuacji finansowej Barcelona wciąż planuje przeprowadzenie jeszcze kilku transferów. Klub szuka przede wszystkim pomocnika, o którego prosił Ronald Koeman.

RAC1 podało dziś, że klubowi zaoferowano obrońcę Cristiana Romero z Atalanty i pomocnika Renato Sanchesa z Lille, ale z różnych powodów odrzucono obu tych kandydatów. Portugalczyk to obiecujący zawodnik, który chce wrócić na poziom, jaki prezentował w Benfice, ale nie przekonuje on trenera jako wzmocnienie środka pola. W przypadku Argentyńczyka mamy do czynienia z profilem gracza, jakiego nie potrzebuje obecnie drużyna. W kadrze mamy bowiem Piqué, Lengleta, Garcíę, Araujo, Minguezę i Umtitiego. Ostatni z wymienionych może opuścić Camp Nou, ale i tak pozycja stopera jest na razie dobrze obsadzona.

Barcelona wciąż szuka więc pomocnika, którego domagał się Ronald Koeman. Sanches był dobrą okazją rynkową, ale przypomniano, że nie radził sobie dobrze w ważnych meczach i w wielkich klubach, jak choćby w Bayernie, w którym występował, gdy był nastolatkiem. Na razie brakuje jednak innych kandydatów do sprowadzenia. Być może pod koniec okienka transferowego sytuacja ulegnie zmianie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zakup konkretnego pomocnika to powinien być priorytet ale widzę, że mało kto ogarnia tą kwestie. Podejrzewam, że skończy się to kolejnym marnym sezonem...

Podobną droga przeszedł Depay, nie radził sobie w Man U a trafił do Nas...

Panie Ronald a może tak Aouar? Może daliby rade jakoś dogadać sie z Lyonem.

Jak pomocnik to tylko Pellegrini jak obrońca to tylko Bastoni

Myślę, że przechodzi nam koło nosa bardzo dobry piłkarz za okazyjną cenę.. mowa oczywiście o portugalskim Edgarze Davidsie.

Tytuł trochę mylny. Barca nie zrezygnowała z dwóch TRANSFERÓW tylko z dwóch ZAWODNIKÓW

"pozycja stopera jest dobrze osadzona"
Ciekawe jak to sobie wyliczyli, bo jak pokazał ostatni sezon, nie mamy nawet jednego środkowego obrońcy, do którego nie byłoby jakiś zastrzeżeń.
Nie wiem co tam Laporta sobie planuje, ale ja myślałem że pozyskanie porządnego stopera do podstawy, to będzie priorytet.

To ten sam Renato Sanches co na euro 2016 strzelił Polsce gola chyba w ćwierćfinale?

A my z beznadziejnym griezmannem..

Ja bym chętnie zobaczył u Nas Fabiana Ruiza z Napoli. Od jakiegoś czasu obserwuje jego grę no i myślę, że ma podobny profil jak Ivan Rakitić. Potrafi biegać od pola karnego do pola karnego, nie traci głowy pod pressingiem, wie kiedy zwolnić i kiedy przyspieszyć. Cena za niego pewnie mała nie będzie, ale może jakaś wymianka za Coutinho i Umtitiego... Pomarzyć można

Teraz to już powinny być transfery tylko z klubu. Skład jest mocny i konkurencyjny, na niektórych pozycjach nawet za bardzo.

Szkoda, że Renato został odrzucony...to zawodnik z mega potencjałem w pomocy i w odpowiednim klubie rozwinąłby skrzydła.

To że potrzebujemy doświadczonego, silnego i wybieganego pomocnika, tzw. wyjadacza linii pomocy to nie znaczy że Renato Sanches nim jest lub będzie - jeśli mielibyśmy kogoś pozyskać to tylko zawodnika który robiłby różnicę, a nie kolejnego do wielomiesięcznej odbudowy kota w worku.
Inna sprawa że zarówno w przypadku Sanchesa jak i Romero trzeba by było ostatecznie zapłacić, nawet jeśłi początkowo mieliby być wypożyczeni (wg źródeł sprzed kilku dni).
Koeman dał wczoraj jednoznaczny sygnał Laporcie, że zdecydowanie woli przyszłościowego Moribę niż Renato i wg mnie to jest słuszny kierunek, a na wyjadacza linii pomocy, który byłby wartościowy i tworzył wartość dodaną nas nie stać.

Przecież nas nawet nie stać na tych piłkarzy. Nie wiem po co te plotki.

Mamy de Jonga, Pedriego, Busquetsa, oby Moribe, Puiga oraz Nico.

Musimy się skupić na sprzedaży niepotrzebnych, po prostu.

Jak kasy nie mają to pozostaje tylko wymiana za jakiegoś piłkarza.

Wkradł się błąd. "Trener chce pozyskać pomocnika, ale każdy zaoferowany gracz mu odpowiada". Zabrakło "nie".

kasy nie mamy, a gazeta tu o transferach myśli

Po co nam kolejni pomocnicy, skoro w rezerwach grają same diamenty typu Gavi czy Nico? Jedynie w przypadku odejścia Pjanicia oraz Puiga należy rozpatrzeć tą opcję.

Depay też sobie nie radził w wielkim klubie ;x