Media: Wciąż nie wiadomo, czy Ilaix Moriba poleci z drużyną do Stuttgartu

Maciej Łoś

28 lipca 2021, 09:50

Marca, Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Ilaix Moriba wciąż nie podpisał nowego kontraktu z Barceloną, co skutkuje dalszym brakiem zawodnika w grupie przygotowującej się do nowego sezonu pod wodzą Ronalda Koemana. Dziś Barça wyruszy do Niemiec na kolejną fazę presezonu.

Kontrakt Ilaixa Moriby wygasa w 2022 roku, dlatego Barcelona cały czas próbuje podpisać z nim nową umowę. Problemem są wymagania stawiane przez przedstawicieli młodego zawodnika, które są nie do zaakceptowania przez klub. Choć w ostatnich dniach negocjacje nabrały tempa i obydwie strony są bliżej dogadania się, to piłkarz może nie zdążyć wrócić do kadry przed wylotem na dalszą część presezonu.

Piłkarze Barçy wylatują dziś o godzinie 13:15 do Stuttgartu, gdzie w sobotę zmierzą się z lokalnym VFB. Jest mało prawdopodobne, że Ilaix Moriba otrzyma zgodę na podróż z całą drużyną. Barcelona nie chce ustąpić, choć cały czas wierzy w pozytywne zakończenie całej sytuacji. Niewykluczone, że porozumienie pomiędzy klubem i przedstawicielami zawodnika zostanie osiągnięte i Hiszpan dołączy niebawem do zespołu.

Ostatnia oferta Barcelony to trzyletni kontrakt dla Ilaixa, który po tym czasie mógłby renegocjować swoją umowę i wysokość wynagrodzenia. W ten sposób zawodnik miałby szansę na udowodnienie swoich umiejętności i zapracowanie na wyższą pensję.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Słowa klucze: próbuje, niewykluczone, niebawem

Byłem przedwczoraj w Stuttgart, tam poza mercedesami nic ciekawego nie ma

Nie możliwe, wczoraj wyraźnie pisali że jest optymizm

Co to jest w ogóle za chora sytuacja albo chce tu grac i podpisuje co mu dają i leci do Niemiec zaczyna walczyć o sklad albo lepa i do barcyb na cały sezon lub sprzedac,bardzo dobrze że negocjacje że strony Barcy z nim są twarde bo to gówniak ktory jeszcze nic poza pucharem króla nie wygrał

Czy podpisze czy nie, jechać nie powinien.