Poranny przegląd prasy FCBarca.om

Julia Cicha

28 lipca 2021, 07:51

16 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

Mundo Deportivo chwali Maialen Cheurraut, która zdobyła srebrny medal w kajakarskim slalomie. To jej trzeci olimpijski medal i trzeci medal Hiszpanii na tych igrzyskach. Memphis: "wiem, czego chce ode mnie Koeman". Dziennik przedstawia zeznania sądowe właściciela I3 Ventures Carlosa Ibaneza. Reprezentacja Hiszpanii na igrzyskach jest o punkt od awansu. Holandia vs USA w ćwierćfinale. Niepewność Biles: "muszę skupić się na moim zdrowiu psychicznym". Laia Palau najstarszą koszykarką na igrzyskach. Varane sprzedany do United za 50 mln. Poprawa Espanyolu z Granadą i remis dzięki De Tomasowi.

"Buntownik Depay" - w wywiadzie Holender mówi: "bycie buntownikiem może pomóc na boisku", "mogę grać razem z Messim i Agüero", "uwielbiam styl Barçy i chcę szybko się zaadaptować". Trzeci medal dla Chourraut. Reprezentacja Hiszpanii chce awansować z pierwszego miejsca w grupie. Barça chce pozyskać mistrza olimpijskiego Joela Gonzáleza. Po odejściu Ramosa Real sprzedaje Varane'a do United za 50 mln. De Tomas ratuje Espanyol.

"Mam serce lwa i walczę o to, w co wierzę" - mówi Memphis Depay. Simone Biles poprosiła o zmianę w rywalizacji drużynowej i nie wiadomo, czy pozostanie na igrzyskach. Badosa o dwie wygrane od medalu, gra w ćwierćfinale z Vondrousovą. Hiszpańscy piłkarze wodni pokonali Czarnogórę i niepokonani prowadzą w grupie. Pływanie: dublety Rosji i Wielkiej Brytanii, kolejne złoto dla USA i Australii. Kończy się czas na podjęcie decyzji przez Ilaixa. Koeman czeka na dzisiejsze spotkanie z jego agentami, by dowiedzieć się, czy zabrać go do Niemiec. Piłkarka Barçy z koronawirusem, nie weźmie udziału w zgrupowaniu. Gol Raúla De Tomasa zakończył złą passę Espanyolu, ale pozwolił tylko zremisować z Granadą.

"Srebrna rzeka" - Maialen Chourraut zdobyła srebro w kajakarstwie i jest już olimpijską legendą po złocie w Rio i brązie w Londynie. "Dużo marzyłam o tym medalu" - powiedziała. Oficjalnie: Varane do United za 50 mln euro, to czwarty najdrożej sprzedany piłkarz Realu. Hiszpania musi zdobyć punkty z Argentyną, by zapewnić sobie awans. Asensio wraca do jedenastki, a Mingueza jest powołany. Garbine i Badosa są już w ćwierćfinale. Sevilla i Chelsea negocjują ws. Koundé. Simone Biles wycofała się z rywalizacji drużynowej: "muszę skupić się na moim zdrowiu psychicznym".

"Legenda" - srebro Maialen Chourraut w wieku 38 lat. Przeszła do historii z trzecim olimpijskim medalem. Punkt na wagę złota - niepokonana Hiszpania awansuje do ćwierćfinału, jeśli zremisuje z Argentyną. Asensio zagra od pierwszej minuty. Biles mówi dość, wycofała się z pierwszego finału z powodu problemów psychicznych. Francja sprawiła, że hiszpańskie piłkarki ręczne odżyły. Varane do United - oficjalne ogłoszono transfer za 50 mln euro, a obrońca podpisuje umowę na pięć sezonów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Depay wie czego chce od niego trener, bo Koeman jasno i klarownie przekazuje swoje wiadomości. Stąd zadziwiające jak niektórzy piłkarze mogą nie rozumieć czego trener od nich wymaga.

Depay typowy buntownik, jak wszystko idzie po jego myśli wszyscy glaskaja i chwałlla to jest ok. Pojawi się pierwszy problem, to pokaże swoje oblicze i wtedy mogą zacząć się kłopoty. To może być tykająca bomba, a z drugiej strony za te pieniądze trzeba brac

Dobra cena za Varane'a. Chcesz mieć dobrego piłkarza, to płać... A nie wymyślanie, że pozostało rok kontraktu, to pogonimy go za mały procent realnej wartości. Chociaż w przypadku Varane'a i tak wyszło taniej. Tak samo w drugą stronę, finalnie operacje finansowe powinne być zbliżone do realnych wartości piłkarzy, a nie przepłacanie. Nikt tego nie zabrania rzecz jasna (interesy) ale moim zdaniem klubu powinne tego pilnować.

W kluczowych tematach dla Barcelony:
1) Memphis - sam w sobie jest świetnym piłkarzem, ale uważam że Koeman ma wobec niego jakiś wielki plan - wiadomo że chciał przyjść do Barcelony i nie zależało mu na kasie, ale jego radość i chęć robienia rzeczy wielkich jest budująca.
2) Moriba - jeśli Koeman na niego czeka i nadal na niego liczy to znaczy, że trzeba trzymać kciuki za Laportę, aby utrzymał go w zespole. Nowe plotki mówią że nawet jeśli nie pojedzie z drużyną do Niemiec to zawsze może dojechać - oby się udało bo siła fizyczna to towar deficytowy w dzisiejszych czasach.
3) Wielkie przetasowania kadrowe - piłka idzie do przodu - Koeman idzie po nowocześnie grających młodych zawodników - wczoraj były sygnały że Yusuf Demir ma dostąć więcej szans w pierwszym zespole - dzisiaj 16-letni Gavi wyprzedza w hierarchii Puiga. (tak jak piszę od jakiegoś czasu - zjada go inteligencją gry, ustawianiem taktycznym, efektywnością czy walecznością). Barcelona z pewnością stoi przed wyborem - czy w pierwszym zespole mają grać najlepsi, czy ci którzy od lat mają wypalić bądź ci których nie da się sprzedać lub wypożyczyć.

https://twitter.com/BarcaNationX/status/1420032217372319744

Oj będzie pociecha z Depaya... żeby tylko nie przesiąkł "Albanizmem".