Cadena SER: Sergio Agüero poddał się terapii komórkami macierzystymi, aby wzmocnić kolana

Dariusz Maruszczak

27 lipca 2021, 13:30

Cadena SER

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Rozgłośnia Cadena SER informuje, że Sergio Agüero podjął w lecie działania, aby być jak najlepiej przygotowanym na zbliżający się sezon. Argentyńczyk miał przejść terapię komórkami macierzystymi w celu wzmocnienia swoich kolan.

33-latek miał w ostatnich rozgrywkach problemy zdrowotne, przez które stracił dużą część kampanii. Postanowił więc w przerwie międzysezonowej zregenerować swoją chrząstkę, aby móc jak najdłużej kontynuować karierę sportową. Agüero zaplanował przejście terapii jeszcze przed podpisaniem kontraktu z Barceloną, a wcześniej nie mógł się jej poddać ze względu na udział w Copa América.

Zabieg realizowany jest jedynie przez Instytut Terapii Regeneracyjnej Tkanek, który podczas badań klinicznych udowodnił, że możliwa jest regeneracja chrząstki. Chodzi w nim o pobranie komórek macierzystych ze szpiku kostnego i ich hodowlę, co pozwala zwielokrotnić ich liczbę nawet o miliony. Kilka tygodni później są one wszczepiane w celu regeneracji tkanki. Zabieg przeprowadził doktor Robert Soler, a wcześniej skorzystali z niego inni sportowcy, jak Pau Gasol, Rafa Nadal, Carles Puyol, Martín Ødegaard oraz Erik Lamela.

Jak informuje Cadena SER, nie oznacza to jednak, że Agüero będzie musiał przerwać treningi. Napastnik może normalnie wrócić do zajęć, kiedy tylko zakończą się jego wakacje. Przewiduje się, że 33-latek dołączy do Barcelony 2 sierpnia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli zagra chociaż w kilku meczach w sezonie i bardzo nie będzie przeszkadzał to i tak będzie sukces i będzie można zaliczyć transfer do udanych. Niech tam trochę poudaje presje na depayu

Eee tam, Umtiti też się leczył komórkami macierzystymi :D

Oby był zdrowy i obyśmy zatrudnili trenera, który go będzie wystawiał na "9", a nie swojego pupilka Depaya. ;)

Medycyna regeneracyjna od kilku lat to trend - zabiegi nie są inwazyjne, a ewentualne wzmocnienie kolan w przypadku Aguero z pewnością nie zaszkodzi. Nawet jakby terapia tylko w 10% zregenerowała chrząstkę to i tak warto ją zastosować.

Miło przeczytać że chociaż jeden korzysta z usług specjalistów a nie szamanów.

Ciekawe czy mu NFZ zrefunduje:)

O kurczaczki, ale się już dzieją rzeczy ciekawe w tej nauce. Ciekawe jak to faktycznie wpłynie na te kolana. Oby Kunowi dopisało zdrowie a będzie ogromnym wzmocnieniem.