Cadena SER: Ważni piłkarze Barcelony otrzymali już propozycję obniżki zarobków

Dariusz Maruszczak

27 lipca 2021, 12:30

Cadena SER, Mundo Deportivo

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Temat redukcji wynagrodzeń w zespole Barcelony zaczyna nabierać rozpędu. Według Cadena SER ważni piłkarze otrzymali już propozycję dotyczącą obniżenia ich pensji.

W ostatnich dniach toczyły się rozmowy w tej sprawie, a oferty skierowane do zawodników mają podobną strukturę, choć każda uwzględnia pewne różnice w stosunku do poszczególnych graczy. Jak podaje katalońska rozgłośnia, propozycja Barcelony opiera się na znacznej redukcji wynagrodzenia w najbliższym sezonie, a następnie poprawieniu tej pensji w kolejnych latach, aby w jakiejś mierze zrekompensować piłkarzom straty, gdy sytuacja finansowa klubu będzie lepsza. Ogółem obniżka pensji ma być jednak mniejsza niż 50%, do czego dążyła Blaugrana. Piłkarze chcą ustalenia szczegółów, aby wiedzieć, ile dokładnie stracą i co by się stało z należnościami w przypadku odejścia z Barcelony przed końcem umowy.

Cadena SER informuje też, że Barça zaoferuje Sergiemu Roberto dwuletni kontrakt. Zarobki prawego obrońcy z obecnego sezonu mają zostać obniżone i opłacone w najbliższych trzech latach. Nie wiadomo jednak, co z pensją za dwa kolejne sezony umowy. Rozgłośnia uważa, że wynagrodzenie Roberto na podstawie nowego kontraktu może być znacznie niższe niż jego obecne uposażenie i nie zostanie odroczone na następne lata.

Z kolei Mundo Deportivo donosi o napięciach w zespole w zakresie cięć pensji. Niektórym ważnym zawodnikom ma nie podobać się, że każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Są oni zwolennikami redukcji wynagrodzeń, ale na zasadzie kolektywnej. Rozumieją, że każdy kontrakt jest inny, ale stoją na stanowisku, że warunki powinny być takie same dla wszystkich. Dziennik donosi też, że Barcelona ma w planach przedłużyć kontrakt Ronalda Araujo, który wygasa w 2023 roku, a Urugwajczyk jest jednym z nielicznych zawodników, których zarobki można poprawić. Najpierw jednak Barça musi zająć się obniżeniem pensji zawodników zarabiających najwięcej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brzmi jak groźba,albo zwolnienia grupowe

Piłkarze zarabiają w Barcy dużo za dużo. Niestety to są umowy i nie jestem przekonany co do obniżek. Wyjdzie to na pewno z korzyścią dla klubu, ale...ja jako pracownik, zdenerwowałbym się totalnie. Jedyną możliwością w piłce powinny być zmiany zapisów. Wystapisz w tylu meczach jak Dembele czy Umtiti Twoje wynagrodzenie jest mniejsze. Bla, bla, bla. Gdyby wszystkie kluby zaczęły traktowac piłkarzy znowu jak pracowników, a nie gwiazdeczki, które trzeba kusic juz tylko pieniedzmi. Wróciła by piłka do normalnego trybu.

"Ważni piłkarze Barcelony otrzymali już propozycję obniżki zarobków"
Jak się musieli z tego powodu cieszyć, szampany pewnie strzelały w ich domach!
Ich agenci, żony i kochanki byli/były wniebowzięci z zachwytu!
Jedni nie dostaną prowizji, one zaś nowych kolczyków!
Teraz poważnie - otrzymali propozycję i najpewniej ją wyrzucili do śmieci.
Jak są ważni to takie propozycje mogą tak potraktować.
Gdy są mniej ważni a mają ważny kontrakt to te propozycje mogą potraktować tak samo!
Mają zarabiać mniej by Barcelona mogła zapłacić fortunę Messiemu? - chyba aż tak charytatywni nie są!
Gdyby ich przyszłość na 20-30 lat związana była z Barceloną, to mogłoby zadziałać.
Ale oni będą tu przez 2 może 3 lata.

Roberto dostaj 10 mln euro za sezon a patrzac na jego gre to nie wiem czy powinien chocby mln euro dostawac.

W zupełności się zgadzam, też za nim nie przepadam. Podejrzewam że zostanie w klubie i nadal będzie mało grał

Szanuję każdego piłkarza Barcy, ale na Sergiego Roberto mam uczulenie. Koleś dosłownie nic nie daje Barcy ani w obronie ani w pomocy. Jak czytam że Barca chce mu przedłużyć umowę to mi się nóż w kieszeni otwiera. Sprzedałbym go za porcję frytek byleby nie widzieć Go w składzie na kolejny sezon. Pozdrawiam.