Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

26 lipca 2021, 12:00

Mundo Deportivo, Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Według Mundo Deportivo Barcelona zainteresowała się dwoma piłkarzami Bayernu, ale o sprowadzenie któregoś z nich będzie bardzo trudno. Tymczasem nie wydaje się, by Roma była zainteresowana Clementem Lengletem, co sugerowano we Włoszech.

Lucas Hernández, León Goretzka

Mundo Deportivo: Obrońca bardzo podoba się Koemanowi, ponieważ może grać na środku i z lewej strony defensywy. Barcelona uważa jednak transfer za niemożliwy z powodu wysokiej wartości Hernándeza. Bayern na pewno nie oddałby go tanio. Drugim graczem Bayernu, którym interesuje się Barca, jest León Goretzka, ale w tym przypadku także nie należy się spodziewać większych ruchów.

Clement Lenglet

Mundo Deportivo: Roma nie chce sprowadzać już tego lata więcej zawodników, więc nie wydaje się, by chciała kupić Lengleta. Francuz nie jest dla Barcelony niezbędny, ale Koeman na niego liczy.

Iñaki Peña, Neto

Mundo Deportivo: Hiszpan jest obecnie pierwszą opcją Barcelony w przypadku odejścia Brazylijczyka. Odrzucono możliwość sprowadzenia kogoś nowego, ponieważ Peña dobrze radzi sobie w presezonie. Koeman nie był całkiem do niego przekonany, ale teraz zmienił zdanie. Jeśli jednak Neto zostanie na Camp Nou, Iñaki może odejść na wypożyczenie, ponieważ w wieku 22 lat chce grać i się rozwijać.

Sprzedaż

Mundo Deportivo: Od 28 lipca do 3 sierpnia Barcelona przebywać będzie w Niemczech, a klubowi zależy, by przed wyjazdem zdążyć sprzedać jakiegoś piłkarza. Możliwe, że będzie nim Pjanić, którym interesowały się Juventus i Inter. Koeman chciałby już powoli wiedzieć, na których zawodników będzie mógł liczyć w przyszłym sezonie.

Lewy obrońca

Mundo Deportivo: Trener chciał sprowadzić kogoś na tę pozycję, ale teraz na znaczeniu zyskał Alejandro Balde. Wychowanek przedłużył umowę z klubem i odwdzięcza się Koemanowi za zaufanie. Dobrze spisywał się w meczach z Nàstikiem i Gironą i stara się wykorzystać otrzymaną szansę.

Rey Manaj

Sport: Napastnik pokazał się z dobrej strony w trakcie presezonu i obecnie największe szanse na jego sprowadzenie ma Sassuolo. 24-latek ma już spore doświadczenie i jeśli otrzyma dobrą ofertę, nie odmówi zmiany pracodawcy. Barça rozmawia też z Famalicao, a na razie Manaj pozostanie pod wodzą Koemana.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja: Barcelona interesuje się Kante, ale pomocnik sporo by kosztował. Prezydent klubu uważa transfery za niemożliwy.
« Powrót do wszystkich komentarzy