Matheus Fernandes krytykuje Barcelonę za sposób, w jaki go potraktowała

Julia Cicha

24 lipca 2021, 11:00

Mundo Deportivo

87 komentarzy

Fot. Getty Images

Kilka tygodni temu Barcelona jednostronnie rozwiązała kontrakt z Matheusem Fernandesem i poinformowała go o tym za pomocą maila. Brazylijczyk w końcu opowiedział o całej sytuacji w rozmowie z dziennikiem O’Globo i ostro skrytykował klub.

- Nie wiedziałem o tym, kiedy dostałem maila, nie uwierzyłem w to. Byłem w domu, wychodziłem z żoną, dostałem od klubu wiadomość z zapytaniem, czy nie zmienił się mój adres e-mail. Potwierdziłem i niedługo dostałem wiadomość. Nie rozumiałem tego, przesłałem maila agentowi i prawnikowi. Powiedzieli, że mnie zwolniono. Minęło trochę czasu i moje nazwisko pojawiło się w prasie. Nikt z klubu nawet do mnie nie zadzwonił, by powiedzieć mi „dzień dobry i do widzenia”.

- Nie wiem, co zrobił zarząd. Telefon nic nie kosztuje, moim zdaniem to mało profesjonalne. To było brzydkie zachowanie klubu. Nie wiem nawet, jak to się stało, zostawiam sprawę prawnikom.

- Od dziecka marzyłem o grze w Barcelonie. Kiedy tam trafiłem, nie traktowano mnie jak piłkarza. Powiedziałem to Ramonowi Planesowi. Niezależnie od tego, czy zarabiam dużo, czy mało, czy zrobiono to, czy tamto, byłem zawodnikiem Barcelony. Chciałem, by traktowano mnie na równi z innymi. Ja nawet nie zostałem zaprezentowany. Byłem nieco zły. Patrząc z zewnątrz, pomyślałem co innego, niż później okazało się na miejscu.

- Znam swój potencjał. Palmeiras nie zniszczy mojej kariery. Będę pracował, ciężko trenował i grał. Jeszcze wiele może się wydarzyć, mogę zostać idolem tego klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ojej, ile tu oburzonych, a na razie jest wersja tylko jednej strony. Transfer był zapewne ukrytą łapówką dla agentów lub działaczy i jakoś nie chce mi się wierzyć, że typ o tym nie wiedział.

Barcelona mogłaby w drodze rewanżu krytykować Fernandesa za grę, no, ale najpierw, to trzeba grać...

Bartomeu kretyn, że go kupił. Laporta dzban, że go tak potraktował.

Laporta: musimy przywrócić hasło "Więcej niż klub"
No to pokazałeś słomę z butów.

I niech jeszcze któryś człowiek z zarządu wypowie słowa że ,, Barca to więcej niż klub" .
Żałosne zachowanie ze strony klubu , powinno to zostać jak najbardziej rozgłośnie by narobić jak największego wstydu działaczom Barcelony.

I ma swieta racje. Załosna decyzja lapcio
Potraktowali go jak smiecia.

W sumie nawet nie wiem kto to :P
Prawidłowo zarząd zrobił, typ na wałku poprzedniego zarządu przyszedł, nawet nie został zaprezentowany i się dziwi, że bez słowa został zwolniony. Do tego pensję mega brał ;D

A ten to kto, żeby się wypowiadać.. Pożegnali cię i tyle.

Sam się do tej Barcelony nie ściągnął, żeby tak załatwiać sprawę. Był to na pewno wałek bartomeu, ale mimo wszystko trzeba było go zwolnić z odrobiną szacunku, a nie tak jak to zrobiono.

Spora część kibiców Barcy którzy jeszcze po nim jadą broniąc chamskiego zachowania zarządu to najgorszy kał. Profesjonalizm bywa większy w okregowkach niż Barcy

Dlatego Cię zwolniono bo nie wiadomo skąd i jak tu gościu trafiłeś xd

Zakończenie kolejnego przekrętu Bartusia nie powinno zaskakiwać. Matheus wystarczająco długo pobierał wynagrodzenie za wyłącznie przychodzenie na treningi

Śmieszy mnie obrzucanie gnojem Matheusa. Jego marzenie się spełniło. To, że był za słaby na Barcę i ściągnął go błazen Bartomeu to inna sprawa. Jeśli chodzi o odejście, to cóż. Słabo ze strony klubu, tak się drugiego człowieka nie traktuje...

Facet poziomem nie nadawał się nawet do Barcy B co nie zmienia faktu że mogliby się z nim rozstać w należyty sposób.

Fakt faktem pojawił się nagle nikt nie widział po co czemu nic. Zachowali się po prostu nie profesjonalnie jak powiedział mimo tego czy grał czy nie czy był jakąś pokręconą decyzją Bartka czy nie nadal jest człowiekiem i wystarczyło z nim usiąść i porozmawiać. Ale co ja sie dziwie jak potraktowano Zlatana,Alvesa i innych ikonicznych zawodników Barcy a co dopiero grajka który miał pare minut gry w tym klubie

Ale jak FC Barcelona chce ogłosić się klubem antyfaszystowskim, antyhomoboficznym etc. to wielkie brawa i poklaski na fcbarca.com.
Najlepszy klub na świecie.

Ale jak zwalniają bądź co bądź pracownika za pomocą maila to już nie problem, bo.. nie grał i mieli do tego prawo :)

Lewactwo w pigułce. Tfuu

Przede wszystkim to nigdy nie powinno cię być w klubie , kolejny wynalazek Bartomeu masakra

Gdyby miał choć troszkę honoru to sam by odszedł

Wiecej niz klub... wstyd hała masakra.

Daj se siana chłopie. Poziomem to nawet do Barcy B nie dorasta

Z jednej strony co on sobie myślał przychodząc do Barcy, choć pokusa pewnie ogromna. Z drugiej strony zachowanie klubu nie ładne.

Ja krytykuję sposób, w jaki Bartomeu "zarządzał" klubem przez ostatnie kilka lat.

Kogut myślał o niedzieli a w sobotę...

nie wiem na co innego liczył
konto usunięte

Chłopie, weź i się nie ośmieszaj

Ten transfer był ciężkim wałkiem, ale mogli chociaż zaprosić go na rozmowę i powiedzieć że albo szuka sobie transferu albo go zwolnią, email to słaba opcja

Zarząd jest dziadowski, mimo że niby działają w słusznej sprawie, to mają metody jak zomo