Mundo Deportivo: Memphis Depay spełnił przepowiednię swojego dziadka sprzed lat

Maciej Łoś

23 lipca 2021, 20:30

Mundo Deportivo

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Memphis Depay został wczoraj zaprezentowany jako nowy piłkarz Barcelony. Joan Laporta powiedział przy tej okazji, że dziadek zawodnika przepowiedział mu kiedyś, że los zaprowadzi go na Camp Nou.

- Podzielę się małym sekretem: gdy Memphis miał pięć lat, jego dziadek podarował mu koszulę Barcelony i powiedział „pewnego dnia zagrasz w tej drużynie”. W końcu proroctwo się wypełniło - powiedział Joan Laporta.

Dziadek Depaya Kees Schensema zmarł w 2009 roku, dlatego nie mógł być obecny na prezentacji swojego wnuka. Nie zabrakło jednak matki zawodnika, która wychowywała go samotnie po tym, jak rodzinę opuścił jego ojciec. Z tego powodu napastnik nie ma na koszulce zapisanego swojego nazwiska, tylko imię.

Oprócz matki Cory, podczas prezentacji obecna była także dziewczyna Depaya oraz jego przyjaciele, z którymi żyje bardzo blisko. Wszyscy, włącznie z samym zawodnikiem, byli pod wrażeniem stadionu i jego wyposażenia, w tym kaplicy z figurką Matki Boskiej z Montserrat. Memphis jest wierzący, co można dostrzec na przykład w jego wpisach w mediach społecznościowych. W jednym z nich napisał: "Dziękuję Bogu za to, w jaki sposób prowadzi mnie przez życie".

Depay ma szanse na nieoficjalny debiut w Barcelonie już jutro. Drużyna prowadzona przez Ronalda Koemana zmierzy się w meczu z towarzyskim z Gironą. Początek spotkania o godzinie 19:00.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A nie przewiduje czasem, 40 goli i 20 asyst Depaya w przyszlym sezonie? :)

Moja przygoda z Barceloną też zaczęła się od koszulki którą dostałem od taty. Był rok 1997, królowały koszulki z Del Piero, Ronaldo i Moellerem z Borussi. De La Pena nie był aż tak popularny, ale łaziłem w niej z plastrem Mieciela tak długo aż zacząłem się interesować co w ogóle noszę. Miałem tą koszulkę aż do ślubu. Żona po tych wszystkich latach po prostu wywaliła mi ją do śmietnika... Czasem od takiej koszulki może zacząć się fajna przygoda. W ogóle ostatnio tak sobie myślałem, że miłość do klubu jest naprawdę szczera. Można się żenić, rozwodzić po 10 razy, mieć dzieci z 5 kobietami i z żadnym nie mieć kontaktu. Ale znacie kogoś kto kibicował np. United a po 5 czy 10 latach stwierdził że będzie jednak kibicował Chelsea czy Bayernowi bo teraz są ładniejsi ? ;)

Coś ciężko w to uwierzyć, że ktoś po pierwsze pamięta takie rzeczy sprzed 22 lat, a w dodatku dziadek „przepowiedział” to wnukowi, który miał 5 lat więc nie było mowy o zobaczeniu jakiegoś potencjału piłkarskiego, w który dziadek mógł uwierzyć. Taka słodka anegdotka dla mediów żeby było o czym pisać po prostu.

noż kurde wiedźmin normalnie.
konto usunięte

"Miała rację cyganka, a ja kazałem oddać 5 złoty."

Mała uwaga @Redakcja + w jakimś stopniu fanów : wiem, że zapewne tłumaczycie artykuły z hiszpańskiej prasy, ale Memphis nie chce żeby ktokolwiek, a w szczególności media używały jego nazwiska. Także Memphis to Memphis.

a to niebyła przepowiednia związana z Realem?