Oficjalnie: Barcelona zmierzy się z Juventusem w meczu o Puchar Gampera

Dariusz Maruszczak

23 lipca 2021, 16:20

FCBarcelona.es

28 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie potwierdziła, że jej tegorocznym rywalem w meczu o Puchar Gampera będzie Juventus.

Spotkanie odbędzie się 8 sierpnia o 21:30. Co więcej, po raz pierwszy w historii pojedynków o Puchar Gampera zostanie też rozegrane starcie zespołów żeńskich. Piłkarki Blaugrany tego samego dnia o 18:00 zagrają z zawodniczkami Juventusu. Między tymi pojedynkami odbędzie się prezentacja obu drużyn. Dla Dumy Katalonii będzie to wyjątkowy dzień także z racji powrotu kibiców na trybuny. Na Camp Nou będzie mogło bowiem zasiąść dokładnie 19 869 widzów. Ostatnim razem fani byli obecni na meczu Barcelony 7 marca 2020 roku. Konfrontacje będzie można też obejrzeć na kanale Barça TV+.

Ostatnim razem Juventus brał udział w meczu o Puchar Gampera w 2005 roku. Wspaniały występ zanotował wówczas Leo Messi, który zachwycił cały świat i trenera gości Fabio Capello. Barcelona zremisowała ze Starą Damą 2:2, a gole zdobywali Iniesta i Van Bronckhorst oraz Del Piero i Trezeguet. W rzutach karnych Włosi zwyciężyli 4:2.

Barcelona często mierzyła się ostatnio z Juventusem. W ostatniej edycji fazy grupowej Ligi Mistrzów Barça zwyciężyła na wyjeździe 2:0 i przegrała u siebie 0:3. Lepiej było w rozgrywkach 2017/2018, gdy na tym etapie zmagań Barcelona wygrała 3:0 i zremisowała 0:0. Z kolei w kampanii 2016/2017 Juventus wyeliminował Blaugranę w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (3:0 w Turynie i 0:0 na Camp Nou). Najbardziej pamiętny jest jednak finał Ligi Mistrzów w Berlinie z 2015 roku, wygrany przez drużynę Luisa Enrique 3:1. Ponadto obie drużyny spotkały się też w presezonie 2017/2018, gdy Katalończycy wygrali 2:1 w New Jersey podczas towarzyskiego turnieju ICL. Licząc z meczami towarzyskimi, bilans Barcelony w starciach z Juventusem to dziewięć zwycięstw, sześć remisów i sześć porażek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Natrudniejszy gumper od lat, po pierwsze trofeum w sezonie

Idealnie, Griezmann za Ronaldo hahah

Przegrany zgarnia Pjanicia

Mam nadzieję że przy rezerwacji lotu powrotnego będą mieli na uwadze że muszą zabrać jednego „zawodnika” więcej xD

Ewidentne będzie jakis deal z Juve.

Będą mogli wejść kibice spoza Hiszpanii? Bo chętnie bym się wybrał.

Barca i Juve zmierza sie o kwote transferu za Pjanica:)

Smutne to. Sezon bez zadnego pucharu sie szykuje.

Niech zagrają o Pjanica ;D

Boski Krisztianu się przytarabani

David Trezeguet

Pamiętam to jak dziś. W 2005 roku miałem 12 lat. Często sam grałem na podwórku czekając na kolegów. Biegałem z piłką, wcielając się w mecz i pod nosem komentowałem: "Trezeguet, goool, 1:0". Często też udawałem Henrego i Eto'o. To byly czasy :)

Pierwszą połowę Pjanić zagra z nami, drugą z Juve. To będzie godne pożegnanie dla legendy

proponuje od razu po meczu wsadzić Pjanica wraz z walizką do autokaru Juve, jeden problem będzie z głowy

wyczuwam kompromitacje