Sergi Roberto: Memphis Depay ma bardzo duże umiejętności

Maciej Łoś

23 lipca 2021, 14:45

Mundo Deportivo

22 komentarze

Fot. Getty Images

Sergi Roberto udzielił wywiadu po zakończeniu dzisiejszego treningu Barcelony. Zawodnik wypowiedział się m.in. o Memphisie Depayu, który został wczoraj zaprezentowany jako nowy zawodnik Barçy.

- Cały świat wie, jaki jest Memphis. To zawodnik o wielkich umiejętnościach, udowodnił to w Lyonie i reprezentacji Holandii. Jest wielkim zawodnikiem, mogliśmy się o tym przekonać podczas kilku wspólnych treningów. Jestem pewny, że da nam dużo, jest bardzo ambitny.

- Pracujemy wspólnie na 100%. Jest gorąco, ale to też pomaga nam, żebyśmy byli lepiej przygotowani fizycznie do nowego sezonu. Cieszymy się, mamy za sobą już jeden mecz towarzyski, z którego jesteśmy zadowoleni. Trzeba to kontynuować.

- Mamy duże ambicje, jesteśmy drużyną kompletną, gotową do walki o wszystkie trofea. W zeszłym sezonie mieliśmy trochę problemów na początku, ale potem złapaliśmy nasz rytm. Teraz chcemy rozpocząć rozgrywki w dobrych humorach.

- W pierwszym meczu sparingowym drużyna wyglądała dobrze. Mieliśmy swoje sytuacje na początku, ale gole nie wpadały ze względu na świetną grę bramkarza rywali. W drugiej części weszli młodzi piłkarze, którzy wykorzystali swoją szansę. Cieszę się, że mogło zadebiutować kilku zawodników. Trzeba wierzyć w La Masię, jest tam wielu zdolnych graczy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sergio może i jest dobrym zawodnikiem ale Barcelona to nie ten rozmiar kapelusza. Trochę za mało umiejętności. Tylko tyle że zaangażowania mu nie brakuje. Uważam że w słabszym klubie mógłby zrobić wielką karierę

Pomimo, ze wielu kibicow tak negatywnie ocenia Roberto, tylu trenerow dalej stawia na niego do gry. Czy to na boku czy w srodku. Bok to nawet nie jego pozycja, za ktora wszyscy go jada. A na srodku pokazuje lepsze oblicze. Tyle ze zeszly sezon mial tragiczny przez kontuzje i slaba forme.

Co to za jazda po Roberto? Chłopak w Barcelonie jest 15 lat - nigdy przez grube lata nie płakał, że nie gra na swojej pozycji, nigdy nie robił problemów - był zawsze wartościowym zmiennikiem oraz alternatywnie został przekwalifikowany na bocznego obrońcę ze względu na braki kadrowe Barcelony.
Lojalność Roberto również nie podlegała przez lata żadnej dyskusji - miał wiele możliwości odejścia do innych klubów Premier League, a Guardiola chciał go ściągnąć zarówno do Bayernu jak i do City.
Ponad 400 meczów dla Barcelony, z czego w pierwszym zespole ponad 300, do tego gole i multum asyst.
Jego czas w Barcelonie dobiega końca, ale szanujmy piłkarza który zdobył z Barceloną 2x LM czy 6x LaLigę - w każdym normalnym klubie normalni kibice traktowali by go jak legendę czyli z szacunkiem, a u nas jakieś "gówniaki ze szczajewa" traktują go jakby był drugim najgorszym po Bartomeu.

PS: zamiast jarać się jakimiś parodystami pokroju Puiga, którzy nawet na piłkarzy nie wyglądają to zastanówcie się jaki mamy skład jak przychodzą na treningi nowi Depay, Demir, Atil czy 16-letni Gavi i z miejsca wszyscy są oczarowani ich jakością, dojrzałością gry oraz niesamowitymi warunkami fizyczno-technicznymi, a każdy traktuje ich jak wielkie wzmocnienia. Albo są aż tak dobrzy, albo nasza kadra na ich tle jest tak słaba. Słowa Roberto pośrednio coś symbolizują, czego wielu kibiców od kilku lat nie jest w stanie zrozumieć.

Nie wiem, czy istnieje jakiekolwiek inne zdjęcie, które daje mi równie ambiwalentne uczucia. Z jednej strony magiczna noc, a z drugiej strony zawodnik, którego nie trawię i który od co najmniej czterech lat powinien grać w Betisie co najwyżej.

No Depay ma, ale ty Sergi już nie, dlatego pora się pożegnać z klubem.

No ładnie powiedziałeś o Memphisie, szacun, ale jednak jeszcze większy szacunek gdy już zwolnisz miejsce w klubie, mimo całej sympatii, ale to już czas

A ty za to nie masz w ogóle

Jak chłop ma odejść, jak każdy artykuł o nim okraszony jest właśnie zdjęciem jak powyżej...

Mam nadzieję, że będziesz w formie z początku zeszłego sezonu.