Zakaz używania telefonów komórkowych i noszenia ekstrawaganckich fryzur w sekcjach młodzieżowych Barçy

Mateusz Doniec

21 lipca 2021, 17:30

As

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Dyrektor sekcji młodzieżowych FC Barcelony José Ramon Alexanko wyjaśnił młodym piłkarzom nowe zasady. Jak podaje TV3, od nowego sezonu zakazane będzie m.in. używanie telefonów komórkowych w obiektach klubowych oraz noszenie ekstrawaganckich fryzur.

Młodzi piłkarze FC Barcelony będą musieli zaakceptować szereg nowych zasad wchodzących w życie wraz z początkiem nowego sezonu. Niektóre reguły są dosyć logiczne, takie jak zakaz używania telefonów komórkowych w szatni, na boisku i podczas meczów. Inne wydają się dosyć kontrowersyjne. Wprowadzony został m.in. zakaz noszenia ekstrawaganckich fryzur i farbowania włosów na krzykliwy kolor. Dyrektor sekcji młodzieżowych Barcelony José Ramon Alexanko przedstawił te i inne zasady wszystkim trenerom pracującym w La Masii w ostatni poniedziałek.

Jak donosi TV3, młodzi piłkarze będą musieli oddać swój telefon komórkowy zaraz po przybyciu do Ciutat Esportiva delegatowi klubu, który zwróci go dopiero, gdy zawodnik wyjdzie z szatni. Celem jest, aby młodzież była skupiona wyłącznie na piłce i unikała publikowania zdjęć oraz filmów w mediach społecznościowych w godzinach, w których przebywa w obiektach klubu.

Przewidziano również dokładniejsze obserwowanie zachowań zawodników, szczególnie podczas dyskusji z trenerami w obecności publiczności. Głównym celem wszystkich nowych przepisów jest przywrócenie dyscypliny i rygoru, które według osób odpowiedzialnych za szkolenie młodzieży zostały w ostatnich latach znacznie poluzowane, co mogło w dużej mierze pogorszyć wizerunek klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ordnung muss sein

Jeżeli trener będzie prowadził zajęcia treningowe w sposób fachowy i interesujący to dzieciaki nie będą miały czasu i ochoty na zabawę telefonem. Ale to oddawanie telefonów jeszcze mogę zrozumieć - jeszcze jakiś mały, przedsiębiorczy chłopak nagra i sprzeda tajemnice treningowe. Trzeba się przed tym bronić :)
Ale fryzury/włosy? - a jak któryś z nich wpadnie na pomysł żeby się przefarbować na tęczowo? I co wtedy? Wiecie czym skończy się ten zakaz? :)

Bardzo dobrze. To że się reprezentuje najwspanialszy klub świata to nie jest powód, żeby młodym odbijała palma tylko zaszczyt i powód do dumy.

No i pięknie!
Fajnie, że w końcu zwraca się na to większą uwagę, szczególnie wśród młodzieży!
Jeśli młodzi sami nie widzą w tym nic złego, niestety trzeba tego zakazać. Teraz, żeby zakaz był wiarygodny pierwszy zespół powinien pójść za ciosem i dać przykład.

Wysrarczy już tych Pogbów, Neymarów, Instagramów. Piłka, to piłka, to gra, to jak się prezentujesz na boisku, nie w socjalach. Młodzi niech odstawią telefony, komputery i niech skupią się na piłce, bo niedługo zastąpi ich symulacja komputerowa, albo roboty.

Ogólnie to z tym światem jest coś nie tak... Kolorowe włosy, kolczyki, tatuaże, czy nikt już nie może być "fajny*, będąc normalny? Po co to całe pozerstwo?
Jestem zajebisty, bo turlam się z mopem na głowie!
Jestem zajebisty, bo mam niebieskie włosy i kolczyki tam gdzie słońce nie dnociera!
Jestem zajebisty, bo mam wytatułowane rybki czy wisienki a policzku, czy gdzieś indziej!

No cóż, widać po dzisiejszym świecie, że 1/4 ludzi to debile, bo się robią na koloowych pajacy. Najgorsze jest to, że 1/2 z tych co zostało, uważają to za "fajne".
konto usunięte

Nie zakazami... Takie rzeczy wpaja sie w glowe zawodnika ale nie zakazem a rozmową tak by zrozumiał

Połowa młodzieży odejdzie do P$g ;)

I dobrze, jeszcze przywrocic kary cielesne! Tylko te lby w komorkach by trzymali. A jesli mowa o lbach, to koniec z balaganem na nich. Lasdny zaczes z prawej na lewa a nie jakies kolory teczy!

"młodzi piłkarze będą musieli oddać swój telefon komórkowy zaraz po przybyciu do Ciutat Esportiva delegatowi klubu, który zwróci go dopiero, gdy zawodnik wyjdzie z szatni. Celem jest, aby młodzież była skupiona wyłącznie na piłce i unikała publikowania zdjęć oraz filmów w mediach społecznościowych w godzinach, w których przebywają w obiektach klubu."

Ten moment, kiedy Pique się cieszy że ma 34 lata :D

Przepraszam bardzo - a to tak nie było? Może to przeoczyłem w przypadku sekcji młodzieżowych Barcelony, ale od kilkunastu lat pracuję w obrębie piłki młodzieżowej i zawsze były takie zakazy.
PS: zakaz fikuśnych fryzur, biżuterii czy stosowanie syntetycznych zamienników kolczyków to współczesny standard - wpaja się dzieciakom że jak chcą być bardziej widoczni na boisku to niech błyszczą jakością gry. Bardzo wielu młodych piłkarzy zbyt mocno zwraca uwagę na wygląd - trzeba to tłumić i pokazywać wzorce jak np. Iniesta czy Messi, dla których przez lata piłka była pierwszoplanowa i "dlatego odnieśli sukces". Nawet piłkarze U19 mogą być wzorem dla kadry U16 - to bardzo dobre rozwiązanie łączące zawodników pod kątem psychologicznym oraz pozwalające na skupienie się na szlifowaniu talentu.

Czyżby świat wracał do normalności? Will see...

Co do telefonów to baaaardzo dobra zmiana. Odnośnie fryzur to nie jestem pewien ;)

Moriba nie ma ekstrawaganckiej fryzury a i tak gwiazdorzy z kontraktem. Telefony - pełna zgoda.

Zasady jak najbardziej na plus

Wszystko fajnie tylko ten rygor z fryzurami trochę dziwny ale ufam ,że wiedzą co robią.