37 komentarzy

• Real Madryt pokonał FC Barcelonę 3:2 w El Clásico legend obu klubów
  • Dla zespołu Barça Legends gole strzelali Ronaldinho oraz Jofre Mateu, natomiast bramki dla Królewskich zdobyli Munitis, Alfonso Pérez i De La Red
  • Na spotkaniu byli obecni prezydent FC Barcelony Joan Laporta oraz Jordi Cruyff

Zwieńczeniem wystawy „Barca, The Exhibition” zaprezentowanej w Izraelu był mecz pokazowy pomiędzy legendami FC Barcelony i Realu Madryt. Spotkanie rozpoczęło się po godzinie 19 i obfitowało w wiele  goli, emocji i wspomnień. Kibice zebrani na Bloomfield Stadion w Tel Awiwie mogli podziwiać grę m.in. trzech byłych zdobywców Złotej Piłki: Ronaldinho, Rivaldo i Luisa Figo, ale też takich ikon futbolu jak Roberto Carlos, Javier Saviola czy Deco.

Strzelanie rozpoczął w 27. minucie Ronaldinho. Brazylijczyk mocnym strzałem z rzutu karnego pokonał bramkarza Realu Jordiego Codinę. Do końca pierwszej połowy legendy Realu Madryt miały wiele szans na wyrównanie, lecz bardzo dobrze dysponowany był golkiper Barçy Angoy. Blaugrana schodziła zatem do przerwy ze skromnym jednobramkowym prowadzeniem, lecz Już w drugiej minucie drugiej części meczu Królewscy wyrównali. Nieudaną interwencję bramkarza Barçy wykorzystał Munitis dobijając piłkę do pustej bramki. Po kilkudziesięciu sekundach Los Blancos już prowadzili. Solową akcją prawym skrzydłem popisał się Munitis, a jego dośrodkowanie wykorzystał Alfonso Pérez. W 60. minucie wyrównał Jofre Mateu. Hiszpan zabawił się z obrońcami w polu karnym i posłał piłkę w kierunku dalszego słupka. Jednak po 10 minutach znów na prowadzenie wyszła drużyna legend Realu Madryt. Tym razem strzelcem bramki był De La Red. Ostatecznie Królewscy wygrali to wyjątkowe El Clásico 3:2.

Barça Legends: Angoy – Juan Carlos, Dehli, Soler – Goiko, Deco, Mendieta, Arpon – Rivaldo, Saviola, Ronaldinho

Real Madrid Leyendas: Codina – Núñez, Ivan Campo, Fernando Sanz, Roberto Carlos – Milla, De la Red, Rivera – Figo, Amavisca, Alfonso

Mam wrażenie że ten gruby Ronaldinho dalej byłby u nas najbardziej kreatywnym zawodnikiem w pomocy

@david89 i pierwszy do karnych.

@david89 a z wolnych, to kopyto mu zostało :). Myślę na na ostatnie 30 minut byłby idealnym jokerem.

@Donio niechcialo mu sie jak mial 28latnna pewno jak ma 43 mu sie zachce. To nie kontuzje zamkneły mu kariere a nieprofesjonalizm.