Sport: Barcelona negocjuje obniżenie pensji najbardziej doświadczonych zawodników w klubie

Maciej Łoś

17 lipca 2021, 18:45

Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona cały czas stara się zmniejszyć wydatki na płace. Jak informuje Sport, klub negocjuje obecnie obniżkę zarobków z Gerardem Piqué, Sergio Busquetsem, Jordim Albą i Sergim Roberto.

Dyrektor sportowy Barçy Mateu Alemany spotkał się już z przedstawicielami Piqué, Roberto, Busquetsa i Alby. Klub chce wynegocjować z zawodnikami obniżki pensji, aby móc spełnić wymogi LaLigi dotyczące limitu płac. Barcelona chce zaoferować im wypłacenie tych samych pieniędzy, ale przez więcej lat niż obecnie.

Josep Maria Bartomeu zaproponował już takie kontrakty kilku innym piłkarzom jeszcze za czasów swojej pracy w klubie. Na propozycje przystali Piqué, Lenglet, De Jong i Ter Stegen, pozostali się na to nie zgodzili. Klub jest jednak pod ścianą i musi wymyślić odpowiednie rozwiązanie.

Początkowo Barça skontaktowała się z Piqué, Busquetsem, Albą i Roberto i przedstawiła mi aktualną sytuację finansową klubu. Pierwsza oferta zakładała, że piłkarze obniżą swoje zarobki o 40%. Ci jednak nie zgodzili się na to, dlatego Mateu Alemany musiał spróbować rozwiązania wymyślonego wcześniej przez Bartomeu.

Jeśli zawodnicy zgodzą się na przedłużenie kontraktów, wtedy budżet płacowy Barçy na nowy sezon nie będzie tak przeciążony. Klub musi zmniejszyć limit płac, bo w innym wypadku LaLiga nie zgodzi się na ponowne zakontraktowanie Leo Messiego. Minusem takiego rozwiązania będzie fakt, że ci doświadczeni piłkarze będą związani z klubem jeszcze przez wiele lat. W momencie wygaśnięcia obecnej umowy Piqué będzie miał 37 lat, a jeśli jeszcze przedłuży kontrakt, to może on obowiązywać nawet do 40. roku życia obrońcy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dlaczego pisane jest że piłkarze zgodzili się na obniżenie pensji - oni się zgodzili tylko na przesunięcie płatności na później - Nie zrezygnowali z ani 1 euro

Teraz się toczy ciekawa gra. Wszystkie skrywane animozje się ujawnią. Czas pokaże, kto co ugra i jaki będzie skład na nadchodzący sezon.

to są jakieś kosmiczne jaja co się dzieje w tym klubie - mam nadzieję, że to nie jest prawda - czemu real kończy z zyskiem, nigdzie indziej nie ma takic problemów mimo że finansowe fair play wszędzie jest takie samo - a ti nagle takie problemy - bartek rozwalił ten klub, ale nawet za jego kadencji nie było takiej żałosnej polityki i takich problemów -nie rozuiem tego - w realu przecieć też zarabiają mase kasy, w atletico naet Simeone zarabia krocie i problemów nie ma ?

Wg mnie z pewnością nie jest to tak przedstawione jak w artykule. Kto jak kto ale Laporta ma szacunek do legend i rozmowy z pewnością są prowadzone na innej płaszczyźnie, chociaż założenia mogą być podobne.

Czegoś nie rozumiem. Pique podobno zgodził się jakiś czas temu na obniżkę pensji, więc czemu o nim tu czytamy? Kolejny temat Busi i Alba jeśli nie chcą obniżki to wystawmy ich na sprzedaż, akurat na tych piłkarzy chętni się znajdą, a najmlodsi już nie są. Barca potrzebuje mocnych zmian kadrowych i nie możemy bazować od 10 lat na tych samych zawodnikach szczególnie jeśli są mocnym obciążeniem w budzecie

Dlaczego Piqué ma się zgodzić na obniżkę już drugi raz, a reszta dopiero pierwszy? Coś tu mi trochę nie gra.

Najważniejsze że kochają ten klub

Ja bym się nie zgodził, 10 % to jeszcze ale za pół darmo...
No way.

Piłkarz to ma życie, na obniżkę pensji zgodzić się nie musi, zwolnić go nie mogą a jak rozwiążą z nim kontrakt to jeszcze dostanie hajs
konto usunięte

Polecam przeczytać dla tych, którzy narzekają na długi kontrakt Lengleta. "Minusem takiego rozwiązania będzie fakt, że ci doświadczeni piłkarze będą związani z klubem jeszcze przez wiele lat." A jaki to niby minus skoro dostaną tyle samo pieniędzy?