Sport: Obniżki pensji nadal powodują napięcia w kadrze Barcelony

Łukasz Lewtak

13 lipca 2021, 15:30

Sport

43 komentarze

Fot. Getty Images

Jak informuje kataloński Sport, piłkarzom Barçy nie podobają się działania klubu, które dotykają ich bezpośrednio. Chodzi głównie o to, że Barcelona przeprowadziła tego lata cztery transfery, a zawodnicy cały czas są proszeni o zgodę na obniżkę swoich zarobków.

Zespół FC Barcelony powrócił do treningów w atmosferze niepewności związanej z informacjami dotyczącymi sytuacji klubu. Piłkarze są świadomi zamiarów władz odnośnie do pilnego obniżenia wynagrodzeń i uwolnienia obciążeń płacowych. Taka decyzja jest w pełni zrozumiała w kontekście trudności finansowych wynikających głównie z pandemii Covid-19. Zawodnicy nie rozumieją jednak już tego, w jaki sposób FC Barcelona dokonuje pewnych ruchów na rynku, kiedy tak naprawdę sytuacja ekonomiczna klubu nie powinna na to pozwalać.

Barça sprzedała zawodników, ale jednocześnie pozyskała innych, więc nadal inwestuje na rynku. Klub dokonał czterech transferów (Emerson, Éric García, Agüero i Depay). Za bocznego obrońcę Betisu zapłacono tylko 9 milionów, ale wszystkie transfery wiążą się z kosztem w postaci pensji. I dokładnie to powoduje pewne napięcia w szatni, bo jak można prosić o znaczną obniżkę pensji obecnych piłkarzy i jednocześnie nadal aktywnie działać na rynku w kontekście transferów do klubu?

FC Barcelona podejmuje twarde negocjacje z LaLigą, aby ta umożliwiła jej rejestrację nowych zawodników, choć wymaga to obniżenia pensji w zespole. Trudności z tym związane są już na tyle znaczące, że Barça nie była jeszcze w stanie ogłosić przedłużenia umowy z kapitanem drużyny Leo Messim.

Piłkarze czekają na oficjalne przedstawienie przez klub propozycji redukcji płac i możliwych rekompensat. W grę wchodzi np. zaoferowanie dłuższego kontraktu w zamian za niższe wynagrodzenie lub odroczone płatności w kolejnych latach.

Piłkarze zaakceptowali już w czasie pandemii zmiany w swoim uposażeniu i muszą otrzymać bardzo dobrze uzasadnioną ofertę od Barçy, aby dać zielone światło na kolejną obniżkę. Drużyna nie chce być jedyną stroną, która podejmuje wyrzeczenia, podczas gdy klub nadal przeprowadza operacje transferowe na rynku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nikt obniżać nie chce ale tu zarząd kasy pod dywan nie chowa, po prostu jej nie ma.
« Powrót do wszystkich komentarzy