Oficjalnie: Carles Aleñá odchodzi do Getafe!

Julia Cicha

10 lipca 2021, 09:56

FCBarcelona.es

48 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała o sprzedaży Carlesa Aleñi do Getafe. Klub nie podaje kwoty transferu, ale informuje, że zapewnił sobie 50% zysku z przyszłego transferu pomocnika, opcję odkupienia go oraz prawo pierwokupu.

Barça publicznie dziękuje Aleñi za jego oddanie oraz życzy mu szczęścia i sukcesów w przyszłości. Pomocnik podpisze pięcioletnią umowę z Getafe i zostanie zaprezentowany w poniedziałek 12 lipca o godz. 12. Media zgodnie podają, że choć kwota transferu nie została ujawniona, wynosi ona 5 mln euro.

Aleñá rozegrał 43 mecze w pierwszej drużynie Barcelony i strzelił w nich trzy gole. Hiszpan wychował się w La Masii, a w pierwszym zespole debiutował w sezonie 2016/17 w pojedynku z Herculésem w Pucharze Króla. Zdobył wtedy jedyną bramkę dla Barçy. Przez dwa sezony grywał na zmianę w rezerwach i w pierwszej drużynie, a w kampanii 2018/19 przeszedł na stałe do tej drugiej. W zimowym okienku transferowym 2019/20 udał się na wypożyczenie do Betisu, w którym wystąpił w 19 meczach, strzelając jednego gola. Następnie wrócił na pół roku na Camp Nou, by później udać się na wypożyczenie do Getafe, które teraz zdecydowało się go kupić.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli pewnie nic nie zarobilo.
« Powrót do wszystkich komentarzy