Konami zwolniło Antoine'a Griezmanna z funkcji swojego ambasadora

Maciej Łoś

7 lipca 2021, 16:00

Sport, RAC1, AS

65 komentarzy

Fot. Getty Images

Konami poinformowało, że Antoine Griezmann przestał pełnić funkcję ambasadora firmy. Decyzja ta została podjęta z powodu afery wywołanej opublikowaniem rasistowskiego filmiku z udziałem napastnika oraz Ousmane'a Dembélé.

Sprawa wyszła na jaw dwa dni temu i dotyczy sytuacji, która miała miejsce dwa lata temu podczas presezonu Barçy w Azji. Dembélé miał wtedy powiedzieć do Griezmanna: “wszystkie te brzydkie twarze tylko po to, byśmy mogli zagrać w PESa? Nie jest ci wstyd? Co to za dziwaczny język? Czy oni są technologicznie rozwiniętym krajem czy nie?”. Pracownicy hotelu starali się w tamtym momencie naprawić jakiś problem związany z telewizorem. Na drugim filmiku widać Griezmanna, Dembélé i Umtitiego przy basenie, a Antoine mówi ponoć wtedy: „ching chong”.

Po opublikowaniu filmiku obydwaj piłkarze bardzo szybko przeprosili, jednak sprawa zdenerwowała Japończyków. Szef Rakutena Hiroshi Mikitani napisał tweeta, w którym domagał się reakcji i wyjaśnień od FC Barcelony. Według RAC1, Antoine Griezmann sam skontaktował się z Mikitanim i przeprosił go osobiście, a w najbliższym czasie ma to zrobić także Dembélé.

Z kolei firma Konami poszła o krok dalej i poinformowała, że Antoine Griezmann nie będzie już jej ambasadorem. Francuz pełnił tę funkcję od zaledwie kilku tygodni, ale w obliczu zaistniałej sytuacji współpraca została zakończona. Dodatkowo Konami również zwróciło się do Barcelony po wyjaśnienia.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może nie tyle rasizm, co brak szacunku do innego człowieka i jego pracy.
Każdy, kto postępuje w taki sposób jest dla mnie skończonym kretynem, i o ile nie czuję się zaskoczony, że w sprawę był zamieszany Dembele, to Griezmannem jestem rozczarowany...
« Powrót do wszystkich komentarzy