Capello o Pedrim: Nigdy nie widziałem 18-letniego piłkarza z taką osobowością i jakością

Łukasz Lewtak

5 lipca 2021, 16:00

La Vanguardia, Mundo Deportivo

4 komentarze

Fot. Getty Images

Znakomity włoski trener Fabio Capello udzielił wywiadu dla La Vanguardii przed półfinałowym meczem EURO 2020 pomiędzy Hiszpanią a Włochami. Szkoleniowiec analizował możliwe scenariusze wtorkowego spotkania, a także podkreślał osobowość i jakość Pedriego oraz Leo Messiego.

- Kocham Pedriego. Nigdy nie widziałem 18-letniego piłkarza z taką osobowością i taką jakością, jaką ma Pedri. Jest imponująco pewny siebie. Również ciężko pracuje, biega, broni i atakuje. On jest niewiarygodny - podkreślił Fabio Capello.

- Wiadomo, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem Leo Messiego na żywo, powiedziałem, że będzie fenomenalny i że go uwielbiam. Powiedzmy, że Pedri jako pomocnik może być taki sam, może być jednym z najlepszych na świecie, bo ma wszystko - zaznaczył 75-letni włoski trener.

- To będzie trudne spotkanie dla obu drużyn, ponieważ Hiszpania ma system, który nie jest zbyt szybki i opiera się na wielu podaniach, bez dużego tempa, ale z dużą jakością, z udziałem zawodników, którzy mogą zaszkodzić każdemu. To może być niebezpieczne dla Włochów - przewiduje Capello.

- Reprezentacja Włoch za kadencji Roberto Manciniego gra szybki futbol, w którym jest dużo jakości. To może się podobać widzom - zaznaczył na koniec Fabio Capello.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Eh, ale by człowiek chciał mieć takiego Pedriego zamiast dwóch bez jajecznych fawelarzy.

Moim zdaniem Pedri dalej zajdzie niż Fati

Te słowa o Pedrim są miodem dla moich uszu - w dobie tak wielkiego kryzysu mamy wiele szczęścia że istnieje pewne grono młodych piłkarzy, wobec których możemy mieć wielkie nadzieje. Uczciwie też trzeba docenić Koemana, bo gdyby nie ta fenomenalna lekcja futbolu jaką przeszedł w Barcelonie w minionym sezonie to nie można by było mówić o Pedrim w dorosłej reprezentacji.

Mecz jest we wtorek a nie w środę - poprawcie bo jeszcze ktoś przegapi :)