Álvaro Morata: Pedri będzie jednym z najlepszych piłkarzy w historii reprezentacji Hiszpanii

Dariusz Maruszczak

1 lipca 2021, 15:45

RAC1, Cadena SER, AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Reprezentanci Hiszpanii Álvaro Morata i Ferran Torres w wywiadach dla rodzimych mediów chwalili piłkarzy Barcelony, z którymi spotkali się w drużynie narodowej czy w zespole klubowym. Drugi z wymienionych porównał też Luisa Enrique z Pepem Guardiolą.

Morata w programie „El Larguero” rozgłośni Cadena SER nie ukrywał swojego zachwytu nad Pedrim. – Pedri mnie zadziwia, gra tak, jakby miał 40 lat. Są piłkarze, którzy potrzebują długiego czasu, żeby radzić sobie z presją, a dla innych to standard. Niewielu ma taką osobowość i nastawienie jak Pedri. Będzie jednym z najlepszych piłkarzy w historii Hiszpanii.

Z kolei Ferran Torres przyznał na antenie RAC1, że Éric García jest jego zdaniem czołowym stoperem. – W następnym sezonie będę bardzo tęsknić za Erikiem. Decyzja o podpisaniu kontraktu z Barceloną była dla niego bardzo dobra. Jest czołowym środkowym obrońcą, a Barça dokonała wspaniałego wzmocnienia.

Skrzydłowy Manchesteru City chwalił też inny nabytek Barcelony Sergio Agüero. – Kariera Kuna mówi sama za siebie. Stworzył historię w Manchesterze City, a w Barcelonie spędzi świetne lata i będzie strzelał gole.

Z kolei w wywiadzie dla ASa Torres porównał Pepa Guardiolę z Luisem Enrique. Zwrócił przy tym uwagę na to, jak trenerzy wpłynęli na zmianę jego pozycji i nastawienia. – Przy Pepie nauczyłem się grać jako „dziewiątka”, a nawet Luis Enrique też umieścił mnie na tej pozycji w jednym z meczów. Wcześniej rola skrzydłowego polegała na byciu bardziej na boku, graniu jeden na jednego, atakowaniu do linii końcowej. Futbol się zmienia, piłkarz się zmienia, a teraz lubię być blisko bramki, ponieważ kiedy strzelasz gole, jest to wyjątkowe uczucie, a zauważyłem, że granie tam wpływa na mnie dobrze.

– Guardiola i Enrique to bardzo podobni trenerzy. Obaj byli w Barcelonie, mają bardzo wyraźną i podobną koncepcję, która polega na posiadaniu piłki, wyparciu rywala na jego połowę oraz przede wszystkim na tym pressingu po stracie, który tak bardzo nas charakteryzuje – dodał gracz The Citizens.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak napisalem 3miechy temu ze jest podstawowym zawodnikiem Reprezentacji Hiszp. to wysmialo mnie chyba ze 3 amatorow. I prosze bardzo. On Busiego rozpisuje sie plan, a potem idzie na Pedriego ktorzy graja wszystkie minuty. Niektorzy nie maja pojecia co sie dzieje z tym mlodzikiem

Taki Ferran przydałby się u nas. Jak coś to zapraszamy :)

oj Ferran w Barçy....chciałbym chciałbym

No właśnie w tym problem, że Pedri już zaczyna wyglądać jakby miał 40 lat, powinien dostać miesiąc wakacji po IO, a później grać zdecydowanie mniej niż dotychczas..