Mourinho: Jestem przekonany, że kultura piłkarska Barcelony pomoże Depayowi być jeszcze lepszym

Łukasz Lewtak

1 lipca 2021, 10:30

Mundo Deportivo

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Portugalski trener José Mourinho w rozmowie z talkSPORT wypowiedział się na temat Memphisa Depaya. Były szkoleniowiec m.in. Porto i Chelsea spotkał się z nowym holenderskim napastnikiem FC Barcelony w Manchesterze United.

Ostatnio na temat Memphisa Depaya wypowiadał się Wayne Rooney i angielski napastnik wspominał pewne ekscentryczne zachowania Holendra: - w meczu ze Stoke Depay zmarnował wiele okazji i w przerwie Van Gaal go zdjął. Został też ukarany i dzień później miał rozegrać mecz z rezerwami. Doradziłem mu, by nie zwracał na siebie dużej uwagi. Nie posłuchał mnie, przyjechał na mecz Rolls Royce'em, w skórzanej kurtce i kapeluszu.

Teraz do tej historii odniósł się José Mourinho. - Czytałem coś o Wayne'ie Rooneyu, który mówił o tym, że Depay przyjechał Rolls Royce'em na mecz z drużyną rezerw, i o kowbojskim kapeluszu, który nosił. Trochę taki był, ale to dobry chłopak. To wspaniały profesjonalista - zaznaczył portugalski szkoleniowiec.

- Ludzie czasami patrzą na niego i myślą, że jest imprezowiczem. Myślę, że w Lyonie naprawdę dojrzał, a to jest coś, czego czasami potrzebują piłkarze - zaznaczył José Mourinho.

- Niekiedy zawodnicy odchodzą za wcześnie do elitarnego klubu i nie radzą sobie z presją. Potem mają problem z konkurencją i tym, że nie wchodzą do gry co tydzień. Wtedy niektórzy piłkarze tracą kontakt z rzeczywistością i zaczynają zachowywać się jak dzieci - zauważa 58-letni trener.

- Wybór Barcelony jest dobry, teraz Depay przychodzi do tego klubu jako dojrzały gracz. Jest w dobrym wieku (27 lat) i jestem przekonany, że kultura piłkarska Barcelony pomoże mu być jeszcze lepszym. To ważny etap w jego karierze. W każdym razie ja wspominam go tylko dobrze i chcę ponownie podkreślić, że Depay jest dobrym profesjonalistą - zakończył José Mourinho.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Pan kultura się odezwał z palcem w oku ;)

Jose na starość jesteś coraz mniej uszczypliwy, w końcu dojrzałeś :-)

Ciekawe jakby Barca grała za kadencji Mourinho :P

Szkoda tylko że jak Depay grał w MU to nie był wystawiany na nominalnej pozycji Panie "Special One". Teraz każdy jest mądry, a jak był trenerem sprowadzał niemal za setki milionów zawodników, a grę chciał opierać m.in. na nieopierzonym 21-latku z Holandii... Smart one.

Heh, jak Muł tak twierdzi, to jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że Depay to będzie duży niewypał. :)

Skoro Mourinho tak mówi, to tak będzie ;-)

Szkoda, że nie dał mu grać gdy była na to okazja. Mógł sam pomoc mu ukształtować się w United

Czyżby Mourinho chciał zastąpić Koemana ( ͡° ͜ʖ ͡°)