Koniec koszmarnego sezonu Clementa Lengleta

Dariusz Maruszczak

29 czerwca 2021, 12:30

AS, Sport

59 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Clement Lenglet nieoczekiwanie znalazł się w wyjściowym składzie Francuzów w pojedynku ze Szwajcarami
  • Obrońca Barcelony nie spisał się jednak dobrze i opuścił boisko już w przerwie
  • Występ 26-latka stanowi podsumowanie fatalnego sezonu w jego wykonaniu

Mimo kiepskiej postawy w Barcelonie Lenglet zachował miejsce w kadrze Francji na mistrzostwa Europy. Nieoczekiwanie wrócił do pierwszej jedenastki na spotkanie ze Szwajcarami w 1/8 finału, ale Didier Deschamps szybko mógł pożałować swojej decyzji. Już w 15. minucie obrońca Barcelony popełnił błąd, gdy po dośrodkowaniu Zubera był zdezorientowany i nie podjął walki o górną piłkę z Harisem Seferoviciem, a ten wyprowadził Helwetów na prowadzenie. Na drugą połowę Lenglet już nie wyszedł, a selekcjoner postanowił zmienić ustawienie i wprowadzić w jego miejsce skrzydłowego.

Starcie ze Szwajcarią dobrze podsumowuje cały sezon w wykonaniu Lengleta, pełen niezrozumiałych wpadek. Sprokurowane rzuty karne w El Clásico, spotkaniu z Cádizem czy rywalizacji z PSG, błąd po wyrzucie piłki z autu przez Jordiego Albę w konfrontacji z Cádizem czy zagranie ręką we własnej szesnastce w pojedynku z Juventusem to tylko niektóre z dużych wpadek Francuza, które w dużym stopniu wpłynęły na wyniki Barcelony. Być może próba wyciągnięcia wniosków z niektórych z nich doprowadziła do przejścia w drugą skrajność i przesadną pasywność Lengleta w potyczce z Seferoviciem.

Lenglet niewątpliwie bardzo potrzebuje teraz wakacji i oczyszczenia głowy przed kolejnymi rozgrywkami. W poprzednim sezonie Ronald Koeman stawiał na Francuza po kolejnych wpadkach z powodu licznych kontuzji w zespole. Teraz jednak w przypadku braku poprawy 26-latek może na stałe wylądować na ławce, o ile zdrowi będą Ronald Araujo i Gerard Piqué. Również Éric García może stanowić dodatkową konkurencję dla Lengleta, a niewykluczone, że Barça postara się jeszcze o sprowadzenie Aymerica Laporte. Lenglet musi odbudować swoją pewność siebie, dzięki której potrafił we wcześniejszych rozgrywkach wnieść stabilizację do defensywy Blaugrany. W wieku 26 lat Francuz musi prezentować odpowiedni poziom i nie może wzbudzać w obronie takiej niepewności, jeśli chce zrobić karierę na Camp Nou. Według ASa Lenglet powinien na razie zostać w klubie, ale inne doniesienia wskazywały, że może zostać włączony do jakiejś wymiany. Następny sezon prawdopodobnie będzie stanowić dla niego ostateczną weryfikację.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przypomni mi ktoś kiedy Lenglet grał w ogóle dobrze... Chyba jak nie grał. Bo od kilku sezonów gramy padakę i nie przypominam sobie sezonu, żeby nasza obrona grała na przyzwoitym poziomie. Ten facet nadaje się co najwyżej na rezerwę a nie granie w pierwszym składzie Barcy.
« Powrót do wszystkich komentarzy