Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

28 czerwca 2021, 15:25

Mundo Deportivo, Sport

52 komentarze

Fot. Getty Images

Najciekawszą informacją transferową jest dziś możliwe przejście Juniora Firpo do Leeds. Dzięki temu Barcelona mogłaby zarobić niezłą kwotę i podreperować wątły budżet.

Jordi Alba

Mundo Deportivo: Obrońca wie, że zainteresowały się nim Inter i Atlético, ale nie zamierza odchodzić z Barcelony. Jego statystyki są dobre, a w klubie czuje się komfortowo. Do tego ma już ułożone życie w mieście. Już w przeszłości otrzymywał dobre oferty z innych zespołów, ale zawsze wolał zostać na Camp Nou. Teraz w planach także nie ma negocjowania odejścia.

Martín Braithwaite

Mundo Deportivo: Wartość napastnika rośnie i interesuje się nim coraz więcej klubów. Do West Hamu dołączyła Valencia, która chciałaby pozyskać także Carlesa Alenę. Barça z kolei jest zainteresowana Gayą, więc można rozmawiać o wymianie. Braithwaite rozważy oferty po mistrzostwach Europy, ale na razie chce zostać w Barcelonie. Jeśli zmieni klub, to tylko akceptując korzystniejszą finansowo ofertę.

Junior Firpo

Sport: Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, lewy obrońca trafi do Leeds. Porozumienie jest bardzo blisko i może zostać ogłoszone w ciągu 24-48 godzin. Firpo preferował Milan, ale drużyna Marcelo Bielsy wkroczyła na scenę i przekonała go do siebie. Barça zarobi na nim około 15 mln euro.

Samuel Umtiti

Mundo Deportivo: Wszystko wskazuje na to, że obrońca uda się na wypożyczenie do Francji. Jego nowym klubem może być np. Olympique Marsylia. Katalończyków nie stać na opłacanie pensji Umtitiego, a nie są w stanie go sprzedać, więc zaakceptują wypożyczenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widząc bezskuteczność związaną ze sprzedażą piłkarzy myślę, że by ratować klub to niestety trzeba nie przedłużać umowy z... MESSIM, gdyż to w znacznej mierze jego zarobki przyczyniają się do tego, że środki na pensje przekraczają 110% przychodów.
Taka ewentualność mogłaby też skłonić do odejścia innych piłkarzy, którzy przyszli do klubu poniekąd dla gry z Leo.
Wiem każdy przypadek jest inny lecz moim zdaniem ewentualne odejście Messiego mogłoby skłonić do odejścia Coutinho, Pjanicia, , Umtitiego, Pique(?), Busqetsa(?), Brathwaite, Firpo ale i innych np kogoś z dwójki Griezmann/Dembele (osobiście lepiej by odszedł "niepoważny" Dembele), a więc piłkarzy w większości o największych wynagrodzeniach.
OK byłby problem kim ich zastąpić ale jak mówią nie ma piłkarzy nie do zastąpienia, a po drugie nie koniecznie trzeba się od razu pozbywać wszystkich.
Jednak jedne gwiazdy odchodzą, a drugie powoli się pojawiają na piłkarskim firmamencie (patrz Fati, Pedri, De Jong).
A Barca ma o dziwo zaplecze:
Ter Stegen
Dest/Emerson - Araujo/Mingueza - Garcia/Lenglet(?) - Alba
S.Roberto(?) - De Jong - Pedri - Puig
Dembele(?)/Trincao(?) - Collado/ Aguero(niewypał) - Fati

Na koniec jedna dygresja dotycząca Messiego, a mianowicie powie ktoś, że on też generuje dla klubu dodatkowe przychody. OK należy jednak zadać pytanie czy przypadkiem koszty jego utrzymania nie przekroczą wartości dodanej jaką ten piłkarz wnosi do przychodów klubu.
Myślę, że Laport mądrzejszy o minione 2-3 miesiące wie, że Leo jest dla niego osobiście ale i dla klubu "obciążeniem" ale z uwagi na to co powiedział w kampanii brnie na mieliznę. Mniejmy też świadomość, że Leo o ile przedłuży kontrakt to nie na więcej niż na rok by móc już w spokoju odejść, a wówczas wszyscy zachowają twarz: Laporta, zarząd, Messi. Tylko dla Barcy będzie ten rok rokiem straconym, kolejnym rokiem uzależnienia od Messiego.

LENGLET do odstrzału. Wczoraj najsłabszy na boisku,a zachowanie przy bramce na 0:1 to katastrofa. Jak gra bez głowy w Barcelonie tak gra w reprezentacji.
Myśłę, że obserwując go działacze Barcy jeszcze przemyślą z kogo zrezygnować z niego czy Umtitiego

Laporta tak skakał tak kozaczyl tymi transferami, a oprócz darmowych 3 zawodników, zero ruchów a przede wszystkim zero sprzedaży nie licząc tego śmiesznego Todibo. Słabo jak na razie

Umtiti musi rozegrać cały sezon na wypożyczeniu inaczej nikt nie kupi krótko mówiąc to jedna wielka niewiadoma na chwilę obecną

Ja bym sprzedał Lengleta a Umtitiego na zmiennika . Co on dziś wyprawia z Szwajcarami???

Wszyscy chcą zostać w Barcelonie !! Jak miło !!

Umtiti na wypożyczenie to obecnie dobra opcja - u nas nie gra, a pensję pobiera. Pójdzie gdzieś, może grać zacznie, jak się przez sezon nie połamie to może po sezonie ktoś go wykupi. Zawsze tańsza opcja niż rozwiązanie z nim kontraktu i wypłacenie wynagrodzenia z góry.
Firpo za 15 mln po tym co zaprezentował przez dwa sezony to brzmi jak gwiazdka z nieba. Jeszcze Brait i Alena wytransferować, a zapowiada się po meczach Danii że Brajta to za nienajgorszą kasę się da opchnąć i trochę oddechu w budżecie się robi. Oglądam Hiszpanię i zamiast Gayi to wolę Gosensa z Atalanty. Cieszy natomiast gra Erica - naprawdę fajnie się gość zapowiada. Jakby tak jeszcze ktoś kasę na Dębusia wyłożył...

OM będzie płacił pensję Umtitiego?
Dobry żart.
Może ze 2mln wyłożą

Rozwiazujac kontrakt = wyplata 2letniej zobowiazalosci w gotowce.
Wypozyczenie = OM beda oplacac jego pensje, ale zapewne w ok polowie. Za rok powiedzmy znowu go pozycza.
W kazdym razie wypozyczenie bedzie rowne np. polowie rozwiazania kontraktu. Co jest lepsze? Chyba jasne

Nie wiem czy nie lepiej byłoby od razu rozwiązać kontrakt tego połamańca już z rok czy dwa lata temu, teraz jak się go uda gdzieś wypożyczyć to będzie wielki sukces

Nie wiem jka mozna bylo kupic tak slabego Firpo facet nawet pilki dobrze przyjac nie potrafi. Mega wtopa transferowa

Ogólnie jak nikt nie chce odejść to jak domknąć budżet? Skoro jeszcze 4 piłkarzy dołączyło. Jakiś czas temu czytałem, że Leo jeszcze nie podpisał ze względu na za wysoki budżet płacowy. Znów rozwiązując kontrakty musimy płacić odszkodowania jeśli się nie mylę 90% pozostałego kontraktu. Na rozwiązanie za porozumieniem stron jakoś wierzyć się nie chce. Ogólnie zaczyna to źle wyglądać mam nadzieję, że coś wykombiuja.

Skoro Alba się nigdzie nie wybiera to temat Gayi jest zamknięty. Nie stać nas na to, żeby którykolwiek pełnił rolę zmiennika.

najbardziej szkoda mi tego umttiti,że nie poddał się tej jebanej operacji i teraz nie gra :( bo to był wojownik jak grał co zdobyliśmy potrójną koronę

Braithwaite "Jeśli zmieni klub, to tylko akceptując korzystniejszą finansowo ofertę". Kto przeciętniakowi da więcej niż Bartomeu? Wychodzi na to że nie pozbędziemy się balastu finansowego i sportowego typu Brait, Umtiti i paru innych.

Jak widac w tym okienku beda co najwyzej transfery jak z dowcipu o bacy. Dwa koty po 50 baniek za psa za 100 baniek. Ale Brajtek i Alena za Gaye to marzenie.

już to widzę jak umtiti zgodzi się na wypożyczenie, ale skoro wszytsko na to wskazuje to się muszę mylić

Jeśli uda nam się sprzedać Firpo za 15 mln to i tak będzie to bardzo dobra cena
konto usunięte

Po co Umtiti na wypożyczenie? Sprzedać teraz i zapomnieć o nim.