Calciomercato: Barcelona zainteresowana Mikkelem Damsgaardem

Julia Cicha

23 czerwca 2021, 19:00

Bild, Calciomercato

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Dobre występy poszczególnych zawodników na mistrzostwach Europy sprawiają, że są oni łączeni z kolejnymi wielkimi klubami. Dzisiaj media podają, że Mikkelem Damsgaardem i Leonem Goretzką miała się zainteresować m.in. Barcelona.

Duńczyk stał się sensacją po meczu z Rosją wygranym przez Duńczyków 4:1. Piłkarz Sampdorii strzelił ładnego gola, a skauci Barçy mieli oglądać go na żywo. Byli ponoć pod dużym wrażeniem. Prezes włoskiego kluby już zaciera ręce na myśl o sprzedaży Damsgaarda, a jego cena stale rośnie.  – Widzieliście tę bramkę? Powiem sprawiedliwą cenę, dziś przynajmniej 30 milionów. Ale jeśli znów trafi do siatki, dojdzie do 40… - powiedział w rozmowie z mediami. Sprawia to, że trudno spodziewać się, by Barça miała realne szanse na sprowadzenie 20-latka, który wyróżnia się wszechstronnością. Może grać na skrzydle, w pomocy oraz jako mediapunta. Podczas EURO może on zwiększać swoją wartość kolejnymi świetnymi występami. Następna szansa w sobotę w 1/8 finału przeciwko Walii.

Kolejne nazwisko łączone z Barceloną to Leon Goretzka z Bayernu. Sport Bild informuje, że Niemcy nie przekonali zawodnika do przedłużenia wygasającej za rok umowy. W związku z tym zainteresowało się nim wiele europejskich klubów, w tym Barça i Real oraz ekipy z Premier League. 26-latek znajduje się na rynku transferowym, a niektóre zespoły kontaktowały się już ponoć z jego agentem. Na razie nie mówi się nic o potencjalnej cenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko nie goretzka, nie cierpię tego gościa

Damsss kto??? Do pary z Brajtłejtem?

Goretzke bym widział w Barcy :)

Goretzka to jest świetny grajek . Bardzo by się przydał

"Nie, to nie bolało, to było wręcz zabawne" - Goretzka na pytanie o płaczącego Messiego po 8-2

Goretzka bardzo solidny zawodnik ,wielkie wzmocnienie każdej drużyny.