Sport: Barcelona może żądać odszkodowania od FIFA za kontuzję Ousmane'a Dembélé

Maciej Łoś

23 czerwca 2021, 12:15

Sport

23 komentarze

Fot. Getty Images

Ousmane Dembélé doznał podczas mistrzostw Europy urazu, który wyeliminuje go z gry nawet na trzy miesiące. Z tego powodu Barcelona może domagać się od FIFA odszkodowania za czas, który Francuz straci na leczenie kontuzji.

Zgodnie z dokumentem wydanym przez FIFA w 2018 roku i zaktualizowanym w marcu 2019 roku, kluby mogą otrzymać rekompensatę za kontuzję swojego zawodnika, której doznał podczas zgrupowania reprezentacji narodowej w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2022 roku. Obejmuje to różnego rodzaju urazy, ale nie śmierć zawodnika, trwałe kalectwo czy wydatki klubu na późniejsze leczenie.

Maksymalna kwota odszkodowania ustalona przez FIFA wynosi 7,5 miliona euro rocznie i 20 584 euro dziennie. Oblicza się ją na podstawie pensji zawodnika w klubie, nie wliczając w to ewentualnych zmiennych. Kwotę nalicza się od północy po powrocie do domu lub po 48 godzinach od opuszczenia zgrupowania. Budżet FIFA na odszkodowania wynosi 80 milionów euro rocznie.

Jeśli Barcelona chce skorzystać z tych pieniędzy, musi złożyć odpowiednie dokumenty do FIFA nie później niż 28 dni od doznania kontuzji przez Dembélé. Uraz Francuza miał miejsce 19 czerwca, dlatego klub ma czas do 16 lipca. Oprócz odszkodowania od FIFA, Barça może liczyć na pieniądze z ubezpieczenia wykupionego przez Francuski Związek Piłki Nożnej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Bartomeu powinien płacić odszkodowanie za ten transfer

Tyle kasy wydane za gościa i wyjdzie na to że pieniądze za kontuzję to jedyny zysk. Ani na boisku nic nie pokazał, ani na transferze nic nie zarobimy bo odkibluje ten rok kontraktu i odejdzie za darmo.

Pozbyć się go w jakikolwiek sposób!!!

Może się spłaci w końcu

i co hejterzy już się Dembele spłaca :D

jeszcze ta kontuzja nam wyjdzie na plus xd

Bardzo dobrze, doić fife gdzie się tylko da :)

Myśłałem, że najniższą krajową dostanie za każdy dzień urazu :D

Najlepiej 150mln:)

A nie czasem od UEFA?

Śmieszą mnie te wsze komentarze tak piszecie jak by Barcelona miała otrzymać spory zastrzyk gotowi a tu mowa że te pieniądze są na pokrycie kosztów leczenia i opłaceniu pensji i za to Halanda nie kupimy ????

To teraz trza nasłać na naszych piłkarzy kiboli z bejsbolami, to jak ich odpowiednio "oklepią", to Laporta nie będzie musiał kredytu zaciągać :) (w przypadku braku poczucia humoru przez czytającego - ironia, żart)

Mam nadzieję, że otrzymamy sporą kwotę za tego zawodnika. Lepiej mieć niż nie mieć.

Dobroduszny jednak ten Dembele, wiedział że na boisku nic nam nie da a w klubie potrzeba pieniędzy to doznał kontuzji a dzięki temu Barca będzie mogła mieć kasę z odszkodowania :)

Brać i się nie zastanawiać

u troszkę ojro wpadnie :)

To ci psikus - jeszcze coś zarobimy:) No fajnie, w tym całym nieszczęściu to zdecydowanie coś pozytywnego.

NIE MOŻE, ale MUSI.