Oficjalnie: Ousmane Dembélé będzie musiał przejść operację

Dariusz Maruszczak

22 czerwca 2021, 17:50

FCBarcelona.es

79 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie potwierdziła doniesienia medialne o konieczności przejścia operacji przez Ousmane’a Dembélé.

Piłkarz zjawił się dziś w Ciutat Esportiva, aby przejść szczegółowe badania medyczne po kontuzji odniesionej podczas meczu Francji z Węgrami. Barça poinformowała, że Dembélé musi poddać się operacji ścięgna mięśnia uda przy prawym kolanie. Klub nie podał czasu absencji Dembélé, ale media spekulują, że czekają go około 3-4 miesięce przerwy w grze.

Jak podaje Javi Miguel z dziennika AS, zabieg zostanie przeprowadzony w Finlandii przez tego samego chirurga, który operował Dembélé półtora roku temu z powodu takiej samej kontuzji zerwania ścięgna w mięśniu prawego uda. Dziennikarz uważa, że w Barcelonie panuje pesymizm, ponieważ poprzednim razem leczenie trwało aż pół roku, więc możliwe, że piłkarz wróci do gry dopiero w styczniu 2022 roku.

Dla Dembélé jest to dwunasta kontuzja i trzecia operacja od momentu przybycia do Barcelony. Od lata 2017 roku Francuz rozegrał w barwach katalońskiego klubu 118 meczów, ale aż 44 z nich w poprzednim sezonie, kiedy to wydawało się, że większe problemy zdrowotne ma już za sobą. Uraz przydarzył się Dembélé w najgorszym momencie także ze względu na negocjacje kontraktowe z Blaugraną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To jest dramat jak mówił Zbyszek S.
Ja osobiście mam go już dość,nie wierzę w niego totalnie,nawet jak jest zdrowy to gra jak junior milion strat i kontuzja i tak cały czas, dramat

@lukas10 jestem podobnego zdania, a czytanie "fachowców" że on jeszcze odpali mnie już męczy. Niech "odpala" gdzie indziej bo za taką kasę to on już dawno powinien być crakiem a jest szkiełkiem :(
« Powrót do wszystkich komentarzy