Mundo Deportivo: Dembélé jeszcze przed kontuzją skłaniał się ku przedłużeniu umowy z Barceloną

Dariusz Maruszczak

22 czerwca 2021, 12:30

Mundo Deportivo, AS

51 komentarzy

Fot. Getty Images

Kontuzja Ousmane’a Dembélé może nadać kolejnego wymiaru jego już i tak bardzo niepewnej sytuacji w Barcelonie. Jak podaje jednak Mundo Deportivo, jeszcze przed odniesieniem urazu przez Francuza wrażenia co do przedłużenia przez niego kontraktu były dobre.

Zdaniem katalońskiego dziennika ostatnie rozmowy przedstawicieli Dembélé z Barceloną były pozytywne, a piłkarz skłaniał się ku kontynuowaniu kariery na Camp Nou. Francuz miał nawet poinformować władze klubu, że chciałby nadal przywdziewać barwy Blaugrany. Ostatnia sytuacja miała być więc zgoła odmienna od tej tuż po zakończeniu sezonu, gdy agenci Dembélé zwlekali z podjęciem rozmów z Barceloną. Dla klubu takie zachowanie przedstawicieli gracza mogło być irytujące, ponieważ liczono na podjęcie jak najszybszych decyzji w kontekście profilowania kadry. Nawet prezydent Joan Laporta, który określał się jako zwolennik Dembélé, akceptował sprzedaż gracza w przypadku braku przedłużenia przez niego umowy. 24-latkowi groziło nawet spędzenie sezonu na trybunach, jeżeli nie wyraziłby również zgody na odejście, co miał też akceptować sam Ronald Koeman. Jak podaje Mundo Deportivo, Dembélé nie chciał takiego rozwiązania i do dziś skłania się ku zaakceptowaniu propozycji kontraktowej.

Nie wiadomo do końca, jak kontuzja wpłynie na położenie Dembélé. 2-3-miesięczna absencja może sprawić, że Barcelona nie znajdzie kupca dla Francuza, ale z drugiej strony w ewentualnych negocjacjach kontraktowych zawodnik nie miałby mocnej pozycji. Tym bardziej, że nie jest to jego pierwszy problem zdrowotny. Dla Blaugrany byłaby to szansa na wynegocjowanie korzystnych warunków umowy, choć można też się zastanawiać, czy gracz mający tak wielkie problemy z kontuzjami będzie wartością dodaną dla drużyny. Zwłaszcza że w poprzednim sezonie Dembélé nie potrafił rozwiać wątpliwości co do prezentowanego przez siebie poziomu, nawet będąc zdrowym. W najbliższych godzinach będzie wiadomo więcej na temat leczenia urazu Dembélé. Jak donosi AS, jeszcze dziś sztab medyczny Barcelony może zdecydować wraz z piłkarzem, czy jest konieczność przeprowadzenia operacji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak to jest,ze chlop jest praktycznie przez cały swój pobyt w Barcelonie 3/4 czasu kontuzjowany i nadal chcą przedłużyć z nim kontrakt?
Przecież w każdej szanującej sie firmie pracodawca po tym wszystkim rozwiązałby umowe i nara.

Sprzedać za jakąkolwiek cene lub oddać za darmo. I tak jestesmy w głębokiej d.pie finansowej.

Będę ciągle sie upierał,że Griez przy nim to majstersztyk.

@Felipe_PL Może w szanującej się firmie na Wschodzie, gdzie ludzi traktuje się jak nawóz. Mimo trudnych negocjacji FCB powinna przedłużyć z nim kontrakt, może na nieco lepszych warunkach dla klubu, ale jeśli sami chcemy być traktowanie fair postępujmy tak wobec innych. Więcej niż klub to nie tylko pusty slogan...

@Dawid , aha. Czyli jak koleś jest większość poza swoją pracą to powinniśmy i tak przedłużyć z nim kontrakt bo mamy slogan "więcej niż klub"?

@Felipe_PL przedłużenie z Dembele kontraktu to trochę mus Barcelony - aktualnie możemy tylko stracić - z kontuzją nikt go nie weźmie, w zimę może już negocjować z innymi klubami. Mając go na kontrakcie na rozsądnych warunkach jesteśmy w stanie obserwować jego formę oraz ewentualnie sprzedać lub zdecydować, że zostaje na dłużej. Finansowo, jeżeli nie przedłużymy to stracimy wszystkie zainwestowane pieniądze i nie będziemy mieli zawodnika. Jeszcze raz podkreślam, że tylko rozsądny kontrakt ze zmiennymi dot. osiągnięć/występów wchodzi w gre.

@Felipe_PL OK, to jeśli jesteś chory to wypowiedzenie i na bruk? To ja dziękuję...
« Powrót do wszystkich komentarzy