Oficjalnie: Memphis Depay piłkarzem FC Barcelony!

Julia Cicha

19 czerwca 2021, 18:48

FCBarcelona.es

193 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie ogłosiła pozyskanie Memphisa Depaya. Po wygaśnięciu jego umowy z Olympique’iem Lyon Holender podpisze umowę z Barçą do końca sezonu 2022/23. Klub nie podaje informacji o jego klauzuli odejścia.

Pierwszym zespołem Memphisa Depaya  było VV Moordrecht. W wieku dziewięciu lat zawodnik przeszedł do Sparty Rotterdam, a następnie trafił do PSV Eindhoven, z którym zadebiutował w holenderskiej Eredivisie. Pod wodzą byłego gracza Barçy Phillipa Cocu Depay rozegrał kilka świetnych sezonów, dzięki czemu zainteresowały się nim zagraniczne drużyny. Napastnik trafił do Manchesteru United, gdzie grał przez półtora sezonu, a następnie, w styczniu 2017 roku, trafił do Lyonu.

We Francji Memphis grał przez ostatnie 5,5 sezonu. Był kluczowym elementem zespołu, który awansował do półfinału Ligi Mistrzów 2019/20 oraz przegrał po karnych finał Pucharu Francji 2019.20. W reprezentacji Holandii również gra w pierwszym składzie i poznał tam Ronalda Koemana. Wziął udział w Mundialu 2014, gdzie zajął trzecie miejsce. W trwających mistrzostwach Europy zdążył już wpisać się na listę strzelców.

Depay, którego ojciec pochodzi z Ghany, jest wszechstronnym napastnikiem. Ma tendencję do schodzenia na lewo, ale może grać na środku ofensywy. Lubi uczestniczyć w grze, jest dobry technicznie i potrafi mocno uderzyć. Jego siła fizyczna sprawia, że jest groźny w starciach z rywalami. W sezonie 2014/15 Memphis został najlepszym strzelcem Eredivisie (22 gole), a w minionej kampanii zbliżył się do tych statystyk, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji strzelców we Francji. Dodatkowo został najlepszym asystentem – 12.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szacun dla Depaya ze odrzucil lepsze oferty

Jeszcze dawać Gaye na lewą obronę i kogoś do środka pomocy.

No i czas na sprzedaż bo robi się mocno tłoczno

@MarioVeB! Dobra opcja dla obu stron.
Jeśli Depay sobie nie poradzi lub Koeman odejdzie,to szybko będzie mógł odejść. Jeśli Barcelona nie będzie z niego zadowolona, to będzie mogła szybko i łatwo zakończyć współpracę. Jeśli obie strony będą zadowolone, to nie powinno być problemu z przedłużeniem. Pamiętaj, że mówimy o 27-letnim graczu, więc wiązanie się 4/5-letnim kontraktem jest niepotrzebnym komplikowaniem sprawy.

Ależ się cieszę że udało się go zaklepać ;) da nam wiele radości jestem tego pewny. Witamy w Barcy Memphis ❤️

@Lucassito Nie bo lepiej kupić za 100 baniek+ i dać kontrakt na 5 lat, a później wypożyczać bo nikt nie chce kupić piłkarza z ogromnym kontraktem.
Mnie się ten transfer podoba.

Cieszy fakt że te transfery sa robione z głową. Sytuacja finansowa jest jaka jest i takie ruchy są jak najbardziej na plus.

Witamy Memphis i powodzenia w nowym klubie Vamos!

Depay, Aguero, Garcia, Emerson, transfery z głową

4 bardzo dobre transfery moim zdaniem. Cieszy wreszcie oficjalka Depaya a to jest dopiero początek okienka

Laporta dopina 3/4 głośne transfery za darmo! Wajnaldum nie przychodzi bo Psg dało mu trzykrotnie wyższe pieniądze i to jego wybór. To co mnie bardzo cieszy to sprawienie, że znów chcą ludzie tu przyjść dla gry a nie tylko za kasą. Depay choć może być "kotem w worku" nigdy nie będzie przepłaconym zawodnikiem, jak Cou czy Dembele. Życzę sobie i wam kochani by Memphis zamknął wszystkim usta i razem z Leo i Griezmanem/ Kunem pokazali w tym roku, że miejsce pycharu LM jest w gablocie przy Camp Nou.
VeB

Nareszcie koniec tej długiej telenoweli! Jestem zadowolony z pozyskania Depaya bo to bardzo wszechstronny a zarazem wartościowy gracz co nie raz udowadniał. Na obecnych ME również radzi sobie całkiem dobrze więc jest na co czekać.
Witamy na pokładzie!

@Magicc89PL przeciez to nie jest zawodnik na szpice ,bo to zadna 9.

Jeeeeest i wylądował. Witamy na pokładzie i powodzenia!!! :D

Super cieszą te transfery gdyby udało się jeszcze wyciągnąć kogoś do pomocy byłoby ciekawie ale raczej nikogo takiego nie kupimy.Teraz pozbyć się drewna czyli Pjanić,Dembele,Griezmann,Firpo,Umtiti,Coutinho i martin Nazario

Napad już jest, teraz czystki i wzmocnienie obrony

@MarioVeB! Postawił pewnie taki warunek za to że dostał mniejszą pensję, zostawił furtkę w przypadku gdyby nie poszło mu i by siedział na ławce.

@Litman jak na rok xd umowa na dwa sezony do lipca 2023.

Holendrzy w Barcelonie zawsze mile widziani :) powodzenia i dużo brameczek :)

No i pięknie od razu lepsza sobota

Brawo Klub! Czuje w kościach, że będzie to mega wzmocnienie!

Wszyscy się cieszą. Ja się będę bardziej cieszył jak odejdzie Coutinho, głupi Dembele, Pique emeryt, przedsiębiorca, były piłkarz. Jak odejdzie Pjanic się będę cieszył. Griezmann to samo. Te transfery do klubu są ok, bo są za darmo. No bo teraz raptem Koeman będzie grał z przodu trójką Memphis, Messi, Aguero? Mając Griezmanna i Dembele? United potrzebują prawego skrzydła. Od roku się z BVB o Sancho tarmoszą. Podobno 95 mil EUR za niego dają to czemu nie spróbować zaproponować Dembele za 60 skoro są cyrki z kontraktem. Zarobimy i zejdziemy z pensji. To samo Griezmann. Czemu nie zaproponować go PSG? To nie w tej kolejności powinno działać.

Nareszcie, świetna wiadomość! :)

Nareszcie!!!

W klubie na obecną chwilę jest 8 napadziorów:
Messi
Griezmann
Dembele
Fati
Aguero
Depay
Trincao
Braitwhaite
Cześć muszą sprzedać lub wypożyczyć a reszta będzie musiała się dzielić czasem na boisku. Jeszcze nie dawno był deficyt teraz takie bogactwo.

Jestem najszczęśliwszym chyba kibicem Barcelony po jego transferze, chciałem by tu trafił jak jeszcze grał w PSV, zobaczyłem go w meczu LM przeciwko Milanowi który był wtedy potęga. Niestety trafił w złym momencie do ManU który był w kompletnym dołku. Mam nadzieje ze tak los chciał bo był za młody na taki klub jak FCB i przychodzi już z ułożona głowa, doświadczeniem a zarazem w najlepszym możliwym wieku który zapewni mu jeszcze pare ładnych lat na najwyższym poziomie, jest de jong, Trener, starszy messi i aguero i młodsi Pedri i Fati. Będzie k**** ogien !!!!!! W koncu jakiś gość z jajami który wierzy w siebie i swoje umiejętności. Mam nadzieje ze rozbuja cała drużynę, stadion, Barcelonę i nas przed telewizorami!!! Vamosss!!!

W końcówce sezonu w którymś meczu komentator mądrze podsumował że Koeman nie miał w drużynie swojego „żołnierza”. No to teraz już ma, mam nieodparte wrażenie że Depay nas wszystkich bardzo pozytywnie zaskoczy.

Fati Depay Messi tak bym to widział i na ławce taki joker jak Aguero

@Lucassito tak z Ciekawości jakie masz propozycje swoje na transfery?

@Crema Catalunya Znasz kogoś lepszego do pozyskania za darmo? Na razie tylko takich piłkarzy możemy zakontraktować, póki kogoś nie sprzedamy aby mieć pieniądze na kogoś lepszego.

Powodzenia Memphis!

Jeeeeeeeest w końcu Kocham was wszystkich

No i pięknie, powodzenia w barwach najlepszego klubu na świecie. Jesteś szczęściarzem i wykorzystaj to

W życiu tak nie czekałem aż skończą się wakacje!

@messi 94 Za mało dynamiczny...Ty tak na poważnie? :D

@barcadreed zgadzam się z Tobą w 100%!
@Lucassito i właśnie jak w razie czego wyleci Koeman, to taki Depay nie bedzie brał chajsu jak Bale w Realu, tylko ewentualnie pójdzie w swoją stronę po sezonie 22/23

Zobaczycie że będzie on mega wzmocnieniem.

Będzie z niego pociecha.

Ale.sie ciesze już 4 transfery zrobione... Oby to miało skutek na przyszły sezon

Brawo dobry transfer :)

No i luxxx
Posprzedawać jeszcze ten francuski szrot i kadra miodzio:)

Fajnie. Niemniej z przodu mamy tłok jak na dworcu.

W końcu, ile można było czekać :)

No i to jest info dnia, oby nie zwiódł tak jak orły za 100kafli. VAMOS Barca, VAMOS Memphis!

Bardzo się cieszę, ze będziemy mieli w ataku tak nieszablonowego zawodnika, bardzo pewnego siebie, szybkiego, zdecydowanego.

@MarioVeB! Przychodzi za free. Na pewno lepsze to niż 5 letni kontrakt i mega zarobki jak do tej pory. Niech sobie ŻĄDA później jak coś, dla tas taki grajek to promka. Tym bardziej, że zgodził sie na zarobki dostosowane do nowych wymagań, więc na jakieś ustępstwo szedł. Jeśli niewypali to szybko odejdzie, jeśli się sprawdzi i będzie mu tu dobrze to przedłuży. My mamy problem wyłącznie z grajkami na długich kontraktach.

Jedna z najładniejszych prezentacji piłkarza jakie widziałem. Ten pomysł z tatuażem kozak.

@Krisey Gdyby nie Koeman, to by raczej nie dołączył do Barcelony, więc brawo że Laporta nie przegiął ze swoimi porządkami i pozostawił Koemana.

Oby ci Messi podawał

@4Fabregas4 ale bez liczb nie ma bramek, bez bramek nie ma zwycięstw, bez zwycięstw nie ma trofeów, bez trofeów założę się o stówę że nawet gdyby to Depay nas ciągnął to mówiłbyś że chujowo bo nic nie wygrali...

@DJ6 też mnie to skonfundowało xD chyba ktoś tu nie widział go na boisku, ale mu w Fifce za wolno biegał

i to za frajer! przypomnę tylko, dembele 140, coutinho 140, griezman 140. 420 mln za 3 piłkarzy vs 0zł za 4 piłkarzy

@messi 94 Myślę że Depay będzie podstawowym graczem a Aguero z ławki.

W końcu porządne wzmocnienie, bo przestarzałego aguero który gra ogony na copa America nie liczę. Teraz jeszcze solidny pomocnik, typy Pellegrini, bo na pewno nie mozolny, słaby fizycznie, wolny jak złow Bernardo Silva który jest duxo droższy

Jeśli grał we Francji od 2017 to spędził tam 4.5 roku, a nie 5.5

@Couti11 Laporta siedzi i pali cygaro patrząc na ból dupy madryciarzy

Wreszcie oficjalka Vamos oby dał nam dużo radości ze swojej gry szkoda ze taki krótki kontrakt ale kolejny grać za free wiec cieszy teraz tylko jeszcze jakiś obrońca ciekawe co z Laportą?

Naprawdę cieszę się z tego transferu.

Szkoda tylko, że taki krótki kontrakt. Oby dobrze się spisał i przedłużył.

Super bardzo się cieszę brawo