Didier Deschamps: Griezmann jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii

Julia Cicha

18 czerwca 2021, 20:00

Marca, Sport, Reuters

55 komentarzy

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Francji mocno chwalił dziś Antoine’a Griezmanna, który jego zdaniem jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii. Zawodnik Barcelony odgrywa ważną rolę w reprezentacji, która jest jednym z faworytów do zdobycia mistrzostwa Europy.

- Griezmann ma duży wpływ na grę, jest świetnym profesjonalistą i udało mu się unikać kontuzji, które mógłby mieć. Być może nie ma już 20 lat, ale bardzo o siebie dba. Statystyki mówią same za siebie.

- Widać, jaki jest wpływ Antoine’a na zespół dzięki jego golom i asystom. Jeśli dodamy do tego umiejętność zmiany gry, zostawania w obronie, kiedy jest to potrzebne i nie mamy piłki, jest on jednym z najlepszych piłkarzy w historii zarówno w Europie, jak i na świecie.

- On jest jednym z naszych liderów pod względem techniki. Zmienia reguły gry przez sposób, w jaki się porusza, i kontrolę, jaką ma nad piłką. Gra ofensywnie, jest kreatywny i umie myśleć nieszablonowo.

- Nie odbiorę mu możliwości powrotów do obrony. Robił tak w Atlético i robi w Barcelonie. To dla niego zupełnie naturalne, a nam daje ważną równowagę. Nie sprawia to, że nie jest świetnym piłkarzem i nie jest obecny na boisku pod względem efektywności w ataku.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Deschamps ... no i dobrą robotę nam chłop robi ;) ... Ludzie gościa.
« Powrót do wszystkich komentarzy