Katalońskie media: Kolejne zmiany w strukturach FC Barcelony

Julia Cicha

18 czerwca 2021, 22:00

Sport, Mundo Deportivo

3 komentarze

Fot. Getty Images

W strukturach zarządzania w FC Barcelonie dochodzi do kolejnych zmian. Jak podają Sport i Mundo Deportivo, w najbliższych dniach pojawią się zwolnienia, a z kilkoma pracownikami klubu nie zostaną przedłużone umowy, które wygasają 30 czerwca.

Kolejną osobą, która pożegna się z Barçą, jest Isaac Guerrero, jeden z dyrektorów działu metodologii w La Masii. Dołączy do niego Pere Gratacos, a nie wyklucza się także zwolnienia Paco Seirul·lo, czyli szefa działu metodologii. W ostatnich miesiącach pojawiło się bowiem sporo problemów związanych z obserwacjami treningów drużyn młodzieżowych, a pokrzywdzeni byli zawodnicy. Pracownicy Barcelony często pojawiali się na treningach z tabletami i notowali wszystko, co się działo, co często prowadziło do nieporozumień. Sport dodaje, że to pod władzą Guerrero doszło do zatrudnienia w La Masii wielu trenerów, którym normalnie trudno byłoby się tam znaleźć. Przyszłość Seirul·lo jest na razie niepewna, ale wiadomo już, że do działu metodologii dołączą Toni Fernández oraz syn José Ramona Alexanko – Zigor.

Mundo Deportivo podaje z kolei, że Barcelona poinformowała dziś wewnętrznie o zwolnieniu Pancho Schrodera, dyrektora finansowego za czasów Josepa Marii Bartomeu. 30 czerwca z klubem pożegna się także odpowiedziany za relacje z mediami w drużynach młodzieżowych Mario Ruiz.

Oprócz wspomnianych zwolnień Barça zatrudnia także nowych pracowników. Jednym z nich jest Jordi Muñoz odpowiedzialny za zarządzanie i organizację obszaru sportowego. Rozpocznie on pracę 21 czerwca i będzie odpowiadał bezpośrednio przed Xavierem Budó.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Laporta robi porządek po Bartomeu :)

Joan ma po prostu dużą rodzinę XD

Po prostu wymienia pracowników na swoich.