Marca: Riqui Puig pozostanie w Barcelonie na następny sezon

Dariusz Maruszczak

17 czerwca 2021, 18:47

Marca

32 komentarze

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik Marca, Riqui Puig nie odejdzie w lecie z Barcelony i pozostanie w pierwszym zespole na następny sezon. Młody pomocnik będzie miał kolejną szansę na przekonanie do siebie Ronalda Koemana.

Zdaniem madryckiej gazety Puig chce zostać w Barcelonie, mimo że w poprzednich rozgrywkach miał bardzo niewiele okazji do występów. Rozegrał co prawda 24 mecze, ale na murawie spędził raptem 561 minut. Od pewnego czasu mówiło się jednak, że nowe władze klubu na czele z Joanem Laportą mocno stawiają na wychowanka Blaugrany. Odejście Koemana, które po zakończeniu sezonu było jeszcze bardzo prawdopodobne, mogłoby ułatwić sytuację Puiga, ale Holender ostatecznie zachował stanowisko. Według niektórych doniesień Laporta mógł nawet zachęcić szkoleniowca do postawienia w większym stopniu na wychowanka.

Jak podaje Marca, ostatecznie zarówno władze Barcelony, jak i Ronald Koeman zatwierdzili pozostanie Puiga w zespole. Trener ma dać 21-latkowi kolejną szansę, choć w poprzednich rozgrywkach wprost mówił, że polecił zawodnikowi udanie się na wypożyczenie, a nawet podważał jego pracę. Teraz Puig znów stanie do walki o miejsce w składzie. Nie będzie mu o to łatwo, choć wszystko będzie zależało od sytuacji kadrowej Blaugrany. Obecnie trudno podważyć pozycję Sergio Busquetsa, Frenkiego de Jonga czy Pedriego w środku pola, ale niepewna jest przyszłość Philippe Coutinho, Miralema Pjanicia i Sergiego Roberto. Nie wiadomo też, czy do klubu trafi inny pomocnik. Jeżeli tak się nie stanie, a wspomniana trójka opuści Camp Nou, Puig może być wraz z Ilaixem Moribą jedynym pomocnikiem wchodzącym z ławki, o ile w drużynie nie zostanie wracający z wypożyczenia Carles Aleñá.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Puig ma takie szanse na grę u Koemana jak by miał u Kazia Węgrzyna. Jeden i drugi preferują siłę. Zresztą właśnie dlatego gra niewiele wnoszący Moriba.
« Powrót do wszystkich komentarzy