Media: Barcelona rozpoczęła dziś negocjacje z agentem Ilaixa Moriby ws. nowego kontraktu [Aktualizacja 17:43]

Dariusz Maruszczak

17 czerwca 2021, 14:15

AS, Marca, Sport

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donosi dziennik AS, dziś ma odbyć się pierwsze spotkanie między przedstawicielami Barcelony i agentami Ilaixa Moriby ws. przedłużenia kontraktu pomocnika.

W rozmowach mają uczestniczyć z ramienia Blaugrany Mateu Alemany i Ramon Planes, a 18-latka będzie reprezentować jego agencja Rogon. Gerard Romero donosił wcześniej, że nowi agenci Moriby będą mieli bardzo wysokie wymagania, co może skomplikować operację, ale Sport poinformował, że do tej pory nie doszło do żadnych kontaktów w tej sprawie, nie mówiąc o przedstawieniu konkretnych oczekiwań. Do tego jednak może dojść już dziś. Według katalońskiego dziennika i ASa Moriba chce nade wszystko zostać w Barcelonie, ponieważ jest wdzięczny klubowi za opiekę w okresie szkolenia i za szansę otrzymaną od Ronalda Koemana.

To jednak nie znaczy, że zawodnik nie będzie miał pewnych oczekiwań finansowych. Już poprzednie przedłużenie jego kontraktu było bardzo skomplikowane, a Barça musiała naruszyć swoje ograniczenia względem młodych graczy. Tym razem ze względu na sytuację finansową klubu nie będzie o tym mowy, a Moriba podobnie jak pozostali piłkarze będzie musiał dostosować się do obecnych warunków. Mimo to przedłużenie kontraktu z pomocnikiem jest jednym z najważniejszych celów Barcelony, która chce zaoferować mu, tak jak w innych przypadkach, umowę, w której dużą rolę odegrają zmienne uzależnione od spełnienia określonych celów. Katalończyków czekają długie i skomplikowane negocjacje. Sprawę utrudnia zainteresowanie Moribą ze strony innych wielkich klubów, ale Barça liczy na przedłużenie jego kontraktu o 3-4 lata.

Aktualizacja

14:22 Jak donosi Marca, spotkanie już się odbyło, a stanowiska obu stron są bardzo odległe. Barcelona nie jest w stanie spełnić wstępnych oczekiwań agentów Moriby. Według dziennika rozmowy będą kontynuowane, ale początkowe wrażenia nie są dobre.

17:43 Dziennik Sport informuje, że na spotkaniu panowała dobra atmosfera. Nie rozmawiano o pieniądzach ani długości kontraktu, ale stworzono podstawy na dalszą część negocjacji. Według gazety nie będą one łatwe, ale dobra wola obu stron sprawia, że można być optymistą w sprawie przedłużenia umowy  Moriby.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie jest niezbędny, nie udowodnił jeszcze nic. Za potencjał nie możemy płacić, bo nas nie stać. Zmiana agentów ma na celu uzyskanie lepszych warunków finansowania.
« Powrót do wszystkich komentarzy