Mundo Deportivo: List Josepa Marii Bartomeu do Joana Laporty w sprawie zgromadzenia socios compromisarios

Mateusz Doniec

16 czerwca 2021, 13:42

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Były prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu przyjął zaproszenie od nowego zarządu na zgromadzenie socios compromisarios, aby ten mógł złożyć wyjaśnienia w sprawie końca roku finansowego 2019/20 i planów budżetowych na 2020/21. Przedstawicielem Bartomeu ma być Jordi Moix.

Jak donosi Mundo Deportivo, były wiceprezydent klubu Jordi Moix będzie przedstawicielem zdymisjonowanego zarządu Josepa Marii Bartomeu na zgromadzeniu socios compromisarios, które odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca. Zarząd pod przewodnictwem Joana Laporty zaproponował Bartomeu, aby ten mógł złożyć wyjaśnienia co do szczegółów lat budżetowych 2019/20 i 2020/21. Były prezydent zgodził się na udział w zgromadzeniu za pośrednictwem Jordiego Moixa. Poinformował o tym w liście, którego treść jest następująca:

Szanowny Panie Prezydencie, na pierwszym miejscu chciałbym serdecznie podziękować za wiadomość z 9 czerwca w sprawie zwyczajnego i nadzwyczajnego zgromadzenia socios FC Barcelony, które odbędzie się w niedzielę, 20 czerwca. Zgodnie z postanowieniami statutu i obowiązującymi nas rozporządzeniami, konieczne było zwołanie zgromadzenia socios compromisarios. Niestety, ze względu na Covid-19 nie mogło ono odbyć się w przewidzianym terminie. Z tego powodu niemożliwe było przedłożenie do rozpatrzenia i ostateczne zatwierdzenie ksiąg rachunkowych za rok budżetowy 2019/2020 (zbadanych przez audyt) oraz planów budżetowych na rok 2020/21, które zostały sformułowane podczas mojej prezydentury.

Biorąc pod uwagę uprawnienia, jakie statut FC Barcelony przyznaje prezydentowi przedwcześnie ustępującego zarządu (tak, jak ma to miejsce), informuję, że jestem do dyspozycji aktualnego zarządu i wyrażam chęć udzielenia wyjaśnień wszystkim socios w sprawie budżetu i zaproponować jego akceptację, zgodnie z 54. artykułem statutu klubu. W tej chwili ważne jest, aby FC Barcelona jak najszybciej odzyskała normalność we wszystkich aspektach (przede wszystkim w ekonomicznym), rozpoczynając proces naprawiania skutków pandemii. Wierzę, że ta normalność przyczyni się do rozwoju zgromadzenia, na którym tradycyjnie wiceprezydent ds. ekonomicznych zdawał sprawozdanie budżetowe. Dlatego, akceptując Państwa zaproszenie, mam przyjemność potwierdzić, że prezentację zamknięcia roku budżetowego 2019/2020 poprowadzi Pan Jordi Moix y Latas, wiceprezydent ds. ekonomicznych, który będzie reprezentował nie tylko mnie, ale cały poprzedni zarząd. Na zwyczajnym i nadzwyczajnym zgromadzeniu socios FC Barcelony dokonane zostanie rozliczenie upływającego roku i przedstawiona zostanie propozycja jego zatwierdzenia.

W odniesieniu do propozycji stawienia się na zgromadzeniu w celu rozliczenia planów na rok budżetowy 2020/2021, muszę przyznać, że nasz regulamin nie przewiduje takiej samej możliwości, jak w przypadku zamknięcia roku budżetowego, lecz pomimo tego,razem z Panem Jordim Moixem y Latas, który również dokona prezentacji, przyjmujemy tę propozycję. Mając na względzie dokonanie jak najdokładniejszej prezentacji, prosimy o umożliwienie współpracy dyrektorom finansowymi, którzy mieli wkład w audyt z 2020 roku i w plan budżetowy na rok 2020/2021. Korzystając z okazji, chciałbym przesłać Ci serdeczne pozdrowienia i szczerze życzyć, aby kierowany przez Ciebie zarząd osiągnął wszelkie możliwe sukcesy dla FC Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeb...ny tchórz, powinni go powiesić przed Camp Nou.

Ciekawe czy doczekamy się kiedy zdjęcia tego osobnika będą publikowane tylko z czarnym paskiem na oczach., a jego nazwisko zostanie skrócone do pierwszej litery.

Wiadomo, wszystko winny covid :D

Nie pokazujcie mi więcej tej mordy na tej stronie...

Tchorz. Jego wyslannik pewnie przy kazdym pytaniu zasłoni sie "piątą poprawką" :)