Media: Sergi Barjuan i Albert Capellas blisko Barcelony

Julia Cicha

14 czerwca 2021, 17:00

Mundo Deportivo, Sport

2 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona zwolniła Francisco Javiera Garcíę Pimientę i prawodpodobnie zatrudni na jego miejsce byłego piłkarza Sergiego Barjuana. Klub kończy ponoć negocjacje i podpisze z nim umowę na kolejne trzy sezony. Do Barçy może trafić także Albert Capellas.

Były członek Dream Teamu Johana Cruyffa znajduje się obecnie w Sewilli wraz z rodziną, ale zdaniem mediów jest w kontakcie telefonicznym z dyrekcją sportową Barcelony i omawia cele, jakie klub postawi mu w kolejnym sezonie. Pracuje także nad ukształtowaniem kadry i swojego sztabu. Barjuan rozpoczął karierę trenerską, prowadząc juvenil B, a następnie pracował w Huelvie, Almeríi, Mallorce oraz w chińskim ZJ Greentown.

Kolejną osobą, która niedługo może zostać zatrudniona przez Barcelonę, jest Albert Capellas, aktualny selekcjoner reprezentacji Danii do lat 21. Dziś miało dojść do jego spotkania z Alexanko i Albertem Benaigesem. Przewiduje się, że w tym tygodniu Capellas poleci do Danii, by uzgodnić warunki rozwiązania kontraktu, by później dołączyć do Barçy. Nie wiadomo jeszcze, jakie stanowisko będzie zajmował, ale wg Sportu otrzyma on pełną swobodę we wdrażaniu swoich pomysłów w młodszych kategoriach wiekowych. Być może zajmie się więc departamentem metodologii, ale na pewno będzie w stałym kontakcie z odpowiedzialnym za sekcje młodzieżowe Alexanko.

W latach 1999-2003 Capellas był asystentem trenera zespołu rezerw Barcelony. Następnie zajął się koordynowaniem drużyn juvenil, a potem przeszedł do Vitesse. Kolejne przystanki w jego karierze to Maccabi Tel-Awiw, Borussia Dortmund i Chiny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ten Sergi Barjuan to widzę póki co żadnego sukcesu nie osiągnął, więc pewnie po znajomości.

Pamiętam Sergiego jako zawodnika FCB. Uwielbiałem go. :)