Kolejny turniej, kolejna katastrofa

Julia Cicha

14 czerwca 2021, 19:54

147 komentarzy

Fot. Getty Images

Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w swoim pierwszym meczu EURO 2020. Polacy zaprezentowali się słabo, a bramki zdobywali dziś Szczęsny (gol samobójczy), Linetty i Škriniar.

Do samego końca do mediów nie wyciekła jedenastka Polaków. Ostatecznie Sousa postawił na skład: Szczęsny - Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński - Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Mateusz Klich, Maciej Rybus - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski. Zaskoczeniem była z pewnością obecność Linettego. Polacy rozpoczęli nieźle i już w 5. minucie Lewandowski oddał strzał na bramkę. Niestety trafił jednak w rywala. Nasi reprezentanci starali się dośrodkowywać i mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na konkretne okazje. Pierwszą groźną akcję Słowaków przeprowadził Duda, ale futbolówka po jego strzale minimalnie minęła słupek. Niemniej jednak już w 18. minucie Mak ograł na lewej stronie Bereszyńskiego, strzelił na bramkę Szczęsnego, trafił w słupek, a następnie w bramkarza, co zakończyło się golem. Kilka minut później Krychowiak zarobił żółtą kartkę, próbując przerwać kontrę rywali. W dalszej części gry próbowaliśmy kilka razy z dystansu, a Słowacy skupiali się na obronie, choć przeprowadzili kilka składnych akcji. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W pierwszej akcji po zmianie stron Polacy doprowadzili do wyrównania. Linetty dobrze znalazł się w polu karnym, gdzie otrzymał podanie od Rybusa i płaskim strzałem pokonał bramkarza Słowaków. Taki rozwój gry nieco ożywił podopiecznych Sousy, ale już kwadrans później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Grzegorz Krychowiak, którego nie zobaczymy w meczu z Hiszpanią. Gra w przewadze pomogła Słowakom, którzy w 69. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Škriniara. Do zawodnika doskoczyło aż czterech Polaków, ale ich niemrawe próby nie uchroniły Szczęsnego od utraty gola. Pięć minut później oglądaliśmy podwójną zmianę – boisko opuścili Linetty i Rybus, a zameldowali się na nim Frankowski i Puchacz. Zmiany przeprowadzili także nasi rywale, a gra zrobiła się mocno szarpana. W 85. minucie po rzucie rożnym z dystansu spróbował Puchacz, ale zrobił to bardzo niecelnie. Pod koniec Sousa wpuścił na murawę Modera i Świderskiego. W doliczonym czasie gry spróbował jeszcze Bednarek, który źle trafił w piłkę.

W sumie Polacy oddali zaledwie dwa celne strzały na bramkę. Nie tego spodziewali się kibice, ponieważ starcie ze Słowacją miało być teoretycznie najłatwiejszym w fazie grupowej. W sobotę przeciwko Hiszpanii czeka nas jednak tradycyjny "mecz o wszystko".

Polska - Słowacja 1:2 (Linetty 46' - Szczęsny sam. 18', Škriniar 69')

Polska: Szczęsny, Jan Bednarek, Kamil Glik, Bartosz Bereszyński, Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty (Frankowski 74'), Mateusz Klich (Moder 85'), Maciej Rybus (Puchacz 74'), Piotr Zieliński (Świderski 85'), Robert Lewandowski.

Słowacja: Dubravka, Pelarik (Koscelnik 79'), Šatka, Škriniar, Hubočan, Kucka, Hromada (Hrošovský 79'), Mak (Suslov 87'), Haraslín (Ďuriš 87'), Hamšík, Duda (Greguš 90+1').

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ta reprezentacja to jest mem. Jak można być aż tak słabym. Samobój i czerwo w pierwszym meczu xD

Lewy może czyścić buty Messiemu i Ronaldo

Tak szybko artykuł, chyba że Redakcja uszykowala go odrazu po losowaniu grup i dzisiaj aby kopiuj i wklej :D

@Lukkkas Jak Ci się nie podoba, to nie czytaj. Proste.

Krycha źle, bereszynski źle ale SIWY(lewy)to zagral kaszane tylko nie piszcie ze nie mial z kim grać

Jak to leciało? Mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor.

@Lukkkas typowy polaczek, nic mu się nie podoba. Są ME, to piszą o tym wydarzeniu. Jak ci się nie podoba to idź na inną stronę hejtowac.

Fajna ta Polska Reprezentacja :)
Taka... nie za mocna :D

Graliśmy wolno i nieskutecznie w pierwszej połowie ale ogólnie dało się mecz wygrać. Punktem zwrotnym było jak dla mnie czerwo Krychowiaka.

Słaba ta Polska reprezentacja i tyle.
Mają lepszych zawodników grających w lepszych klubach.
Mogą już pakować walizki, Hiszpania ich pyknie 4-0.

konto usunięte

Boli was wielka Słowacja

Cytując klasyka: "To jest dramat k*rwa, to jest dramat."

@Sheva77 Tak gnietli, że dwa celne strzały w meczu oddali :D Co za pech, że nie wygrali.

@MaFCB Lewy gra tylko u Szwabów bo mu patelnie wystawiają. U nas jak przychodzi do tego, że ma grać bez większej pomocy środka pola to nagle znika. To jest człowiek orkiestra, trochę pozerki, trochę wbijania piłke z patelni i najlepszy piłkarz świata xD szczegół, że Messi go wciąga nosem pod każdym aspektem, ale polaczki nadal, że najlepszy piłkorz ;oo

Kiedyś to było... był mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Dzisiaj mamy temat zamknięty po pierwszym meczu.

Polscy eksperci, że Lukaku będzie miał konkurencję w bramkach. Taaaa.....
Dzisiaj Hamsik dziadziuś, zjadł tego niby najlepszego napastnika swiata. Chłop co przyjmował i podawał. Po prostu klasa. Mega dojrzałość na boisku.

kamień z serca Krycha może zagrać z Hiszpanią, bez niego nie damy rady dokończyć w 10 tego meczu.

@KibicBarcy84 aż chciałoby się wymienić te wszystkie sukcesy reprezentacyjne Messiego

@Mezocyklon87 ogólnie na farcie jedzie 10 lat

Dobrze,że byłem w robocie i nie oglądałem tego gówna.Współczuje wszystkim co mają zamiar oglądać mecz z Hiszpanią.

@formentera2017 Krychowiak od paru lat gra gówn* ale za zasługi jako amigos, musi grać, nie ważne, że od paru lat kopie się po czole i gra w słabej lidze w gówniany* zespole ;p Lewy to lewy, on tylko gra w Bayernie jak mu ktoś dobrą piłkę wystawi.

Polska miała najzwyczajniej w świecie pecha w tym meczu. Pierwsza połowa słabo, ale kurw Słowacja równiez. W drugiej nasi już ich gnietli do czasu tego "kopacza" Krychowiaka. W 10 trudno było coś zrobić, a Słowacy grali swoje czyli obrona, kontra i to kurde w przewadze. Szkoda tego meczu, ale Lewandowski naprawdę dziś słabo zagrał, zagubiony jakby zapomniał jak się gra będąc napastnikiem.

Zgadza się, no, jesteśmy dziadami, no. Niech pan zapyta bramkarza, niech pan zapyta Bereszyńskiego , niech pan zapyta tych innych, kur**, naszych chłopaków, co, kur**, zrobili. Co, kur**, jak jedziemy, żeby podać – nie, panie, nie chce mi się, bo jestem tak zdenerwowany, że po prostu mnie rozsadza i nie mogę powstrzymać emocji. Ale takie, kur**, zagrania, jak my prezentujemy, to się nie mieści w pale, żeby, kur**… I te euro nam się nie należy , a po tym, co dzisiaj tutaj było. I brawo dla Słowacji.

Oni tam za karę grali? Brak woli walki i zaangażowania...

Dlaczego na stronie poświęconej FC Barcelonie pisze się o polskiej reprezentacji? Są inne serwisy gdzie mógłbym o tym poczytać jeśli byłbym tym zainteresowany.

Dawać więcej Robercika w necie, w tv,w lodówce i w mikrofalówce. Akurat należę do tej grupy ludzi która go nie trawi i to jeszcze z czasów gry w Polsce i cieszy mnie każda jego porażka. Gość ma farta, że trafił do BVB Kloppa a Kuba przetarł tam szlaki bo taki Barrios był wtedy grubo przed nim ale kontuzje go znisczyly.

Gdzie Ci zakochani w Lewandowskim podobno najlepszy na świecie? Tylko jego świat zaczyna i kończy się w Bayernie! Jako ten najlepszy napastnik był dzisiaj choć raz faulowany przez rywali? NIE! Widział go ktoś w jakiejś indywidualnej akcji, gdzie błysnął np dryblingiem, kogoś okiwał?? Ja nie widziałem. Więc się pytam w czym on jest najlepszy?? Dobrze że jest taki piłkarz jak Messi to jest komu przypisać określenie "najlepszy"

Na ten turniej miałem wobec naszej kadry zerowe oczekiwania, ale kurna, bez przesady

@Persyfl i tu już kończę dyskusję bo widać nie ma sensu po takim komentarzu. Typowy "kibic" z kanapy.

Przecież to było oczywiste.Nie wiem skąd typowanie że wygramy.Jeden Lewandowski nic nie zrobi.Zwlaszcza,że to nie jest kreator gry tylko egzekutor.

@kacperowski20 Punktem zwrotnym były dwa celne strzały w całym meczu.

@budel17 Tytuł i ostatni akapit bez pierwszego zdania już długi czas czekał na ten dzień, aby mógł zostać opublikowany. ;)

@xoran Lewandowski jest od strzelania goli a nie od przyciągania uwagi obrońców. Po pierwsze, po drugie skoro jest taki wyśmienity to powinien choć raz urwać się obrońcy i chociaż spróbować coś samemu pokombinować. Niestety w Bayernie błyszczy bo ma dobre podanie dostawi nogę czy głowę i po sprawie. W reprezentacji potrzeba indywidualnych umiejętności których Lewy aż tyle nie ma.

@Lukkkas Bo jestesmy Polakami i to jest Euro a nasza Repra gra w tych wielkich rozgrywkach raz na jakis czas. Wiec jedna wzmianka sie nalezy...

@Mezocyklon87 „Jakby był takim crackiem to już dawno grałby w innym klubie”.
Rozumiem, że dla niektórych tutaj liczą się może dwa, od biedy trzy kluby w Europie, a reszta to szmaciarze, ale bez jaj. Mam wrażenie, jakbym czytał nie o Bayernie, tylko o jakimś Genku czy innym Palermo.

Ja tylko chciałbym zapytać gdzie jest ten nasz „najlepszy” napastnik świata ? xddd

A mi się podobała gra naszej repry, tym bardziej, że to drużyna na "następny sezon", bo świeżo przejęta przez nowego trenera, więc czasu było mało na prace z zespołem i stworzenie obsady na każdą pozycję w drużynie. Bardziej zaskoczył brak gry Lewego.

a to jest strona poświęcona polsce ? czy źle trafiłem ??

Najgorsze w tym meczu było to, że piłkarze Słowacji mieli plan i ściśle się go trzymali. Całą pierwszą połowę biegali skrzydłami, robili częste przerzuty, a nasi piłkarze im nawet nie przeszkadzali.

Polscy piłkarze niestety nie wiedzieli jak atakować. Mieli tę jedną akcję, ale Słowacy po stracie gola szybko wyciągnęli wnioski i nie pozwolili na powtórkę.

Nie wiem, co oni ćwiczyli przez dwa tygodnie. Dzisiaj nie było widać żadnej myśli taktycznej.

Przecież PZPN zarządza Rudy Boniek i on śpię wybiera koleżków do reprezentacji.Czyszczenie powinno zacząć się od tego rudego sabotażysty.

Na ten moment reprezentacja nie ma co wracać na następne 2 mecze, koniec turnieju dla chłopaków. I zastanawiałbym się czy warto się kwalifikować na te mistrzostwa świata bo z taką grą to wstyd jechać na MŚ.

Leeandowski bendzie musial rozszarpwc hiszpanie, wyjsvia nie ma. Polska gra o wszysyko. Hiszpania ma Pech ze zagrs z rozdrarzniona Polska

@Sheva77
Tylko, że kolega Persyfl ma rację, co nam przyszło z tego gniecenia?
My mamy strzelać bramki a nie gnieść przeciwnika posiadaniem z którego nic nie wynikało?
Zagraliśmy szybciej raz i to przy okazji była bramka, ale poza tym bardzo przewidywalnie, zresztą Słowacy taki mieli plan. Oddać piłkę i czekać na kontry, więc tutaj nie widzę jakiegoś niesamowitego gniecenia ich

Dobra skuteczna druzyna wykorzystala by moment po strzale na 1-1, ale nie nasi. Łudzilem sie ze strzela na 2-1, byl na to moment slowacy byli zagubieni ale ten co chodzi w futrach nie ogarnal u czerwo...

@Sheva77 I ile tych celnych strzałów na bramkę oddali podczas tego gniecenia?

@Persyfl człowieku czego nie rozumiesz?? Od 45 minuty do czerwa Krychowiaka Polacy właśnie gnietli Słowację, zamknęli ich praktycznie na ich połowie. Rozdupiaja mnie właśnie tacy ludzie. Napisałem jasno kiedy ich gnietli, a kiedy grali słabo ale oczywiście ty mi wyskakujesz z całym meczem.

@budel17 Gdyby Polacy wygrali, artykuł byłby dopiero jutro o tej porze.

Jak to "nie tego się spodziewali kibice"?

To że Messsi nie grał to wiem ale czemu Lewandowski nie grał?

@MeMyselfAndI Nikt nie bierze na poważnie to takich miernot jak ty,ludzie tutaj już wiedzą,że jak jest dany temat to zaraz pojawisz się ty ze swoimi kompleksami.

Przed młodzieżowymi osiągnięciami wymienione są piłki seniorskiej,a wszystko skopiowane ze strony,która uwzględnia wszystkie statystyki,rankingi--tym razem też napiszesz,że one się nie liczą,bo mogły zrujnować twoja mierną tezę po raz kolejny(?).

@apollo 1001 No niestety,ale nie oczekuj zbyt wiele od gościa,który uznaje bądź nieuznaje jakiegoś medalu,a na wszystkie jego wypisane osiągniecia pisze srututu.

Tacy ludzie niestety mają swobodne wypowiadanie się ;/

@czesctuam
Co Ty bredzisz ???!!
Messi go wciąga lewą dziurką nosa.
-Proszę :
MVP MŚ,oraz MVP Copa America.
Wicemistrz świata,3x wicemistrz Ameryki,oraz brązowy medalista.
Mistrz olimpijski,Mistrzostwo świata U-20,3. miejsce na Mistrzostwach Ameryki Południowej U-20,Najlepszy piłkarz mistrzostw świata U-20: 2005
Piłkarz dekady ze strefy CONMEBOL 2011-2020,Król strzelców mistrzostw świata U-20: 2005,Król asyst Mistrzostw świata: 2018,Król asyst Copa América: 2011, 2015, 2016;Drużyna turnieju Copa América: 2007, 2011, 2015, 2016;Najwięcej goli dla Argentyny: 73 goli!!!
Nie obrażaj Mesjasza.

@Magicc89PL Kim jestem? Kim kto myśli i nie złomuje sam siebie swoimi durnymi komentarzami.
"Z zespołowych widzę tylko MŚ" no tak bo pozostałe 3 srebrne i 1 brązowy to zniknęły.
Kim ty jesteś,by stwierdzać na jaki medal zasługiwała Argentyna a na jaki nie.

Nie,nie jest obowiązkiem TOP 3,to tylko tekturowe zdanie,by tacy jak ty mogli używać go,jako argument.

Osiągniecia indywidualne nie dają medali,ale ironicznie napisałeś o osiągnięciach reprezentacyjnych to ci je wypisałem i pokazałem głupotę twoje komentarza.

Gdybyś miał rozum,to byś nawet się przyznał do błędu,ale ty brniesz dalej w swoją niewiedzę i w wyjaśnienie samego siebie marny eksperciku.

@Magicc89PL MVP MŚ,oraz MVP Copa America.
Wicemistrz świata,3x wicemistrz Ameryki,oraz brązowy medalista.
Mistrz olimpijski,Mistrzostwo świata U-20,3. miejsce na Mistrzostwach Ameryki Południowej U-20,Najlepszy piłkarz mistrzostw świata U-20: 2005
Piłkarz dekady ze strefy CONMEBOL 2011-2020,Król strzelców mistrzostw świata U-20: 2005,Król asyst Mistrzostw świata: 2018,Król asyst Copa América: 2011, 2015, 2016;Drużyna turnieju Copa América: 2007, 2011, 2015, 2016;Najwięcej goli dla Argentyny: 73 goli

To są te wszystkie osiągniecia Messiego,ups kolejny szaraczek zaorał sam siebie.

Grali jak umieli...Kto interesuje się Polska piłka wie jak słaba jest nasza liga,a tak tandetny produkt potem produkuje słabych reprezentantów. Polskie kluby odpadaja w eliminacjach do eliminacji pucharów więc kto potem trafia do kadry ? Niskiej jakości produkt..mówienie że to nie prawda bo Lewy gra w Bayernie to zaklinanie rzeczywistości..bo w Bayernie gra na niego całą drużyna tam on dostawia nogę a nie jest i nie będzie Messim i nie będzie dryblować i tworzyć podaniami okazji dla innych ,nie taki typ to piłkarza. Od wielu lat poziom polskiej piłki się obniża i nie może dziwić taka gra kadry bo i szkolenie słabe ,wolna bez techniki gra taka prawda.
I ostatnie..żeby UEFA FIFA nie była pazerne na kasę nie było by takiej padliny jak Polska Słowacja Węgry Macedonia w tej imprezie bo kiedyś w finałach mistrzostw Europy grało 8 a potem 16 państw i nawet Jak w latach 80 mieliśmy silniejsza kadrę nie mogliśmy awansować ,więcej wówczas łatwiej było awansować do mistrzostw świata...a dziś dostają prezent w postaci imprezy rangi mistrzostw Europy bo federacja chce kasy z transmisji...

@Magicc89PL wicemistrzostwo WC i zostanie MVP turnieju. To raczej spore osiągnięcie.

Można wybaczyć wiele ,brak zgrania , przegrany pojedynek 1 na 1 , niecelny strzał ale jak widzę piłkę lecąca po murawie i dwóch Słowaków na pełnej k**** na wślizgu walcząc o piłke i biegnąca panienkę z naszej reprezentacji odwracając głowę i kuląc ramiona to mnie krew zalewa . Nic nie może wytłumaczyć braku chęci i walki o każdą piłkę z pełnym zaangażowaniem . Lewandowski niewidoczny na rozgrzewce wygłupy tańce z piłką a przy linii końcowej piłka od nogi na 3 metry odskakuje , żadnego wygranego pojedynku 1 na 1 , żadnego celnego strzału , wślizgu też nie jestem w stanie sobie przypomnieć . TRAGEDIA

@czesctuam Copa America ostatni mecz brameczka Messiego z Chile. Prawda taka że Lewandowski to nie twierdzę że jest beznadziejny ale napewno nie taki dobry jak o nim mówią. Im szybciej to przyjmiemy do wiadomości tym lepiej dla naszej kadry. Messi to napastnik wszechstronny sam potrafi indywidualną akcją zdobyć bramkę. Lewy bez podania na nóżkę w polu karnym nie istnieje. Nawet nie spróbuje kogoś kiwnąć pod polem karnym, chyba boji się ośmieszyć. Także dalej róbcie z niego najlepszego na świecie choć nie wiem w czym on jest najlepszy.

@Lukkkas nie wyszło Ci być fajnym

@Magicc89PL Messi sam nie wygra meczu tak samo i Lewandowski. Tylko jak Argentyna słabo zagra to zazwyczaj i tak kończy z bramką Messiego. Polska jak słabo gra to Lewandowski jest nie widoczny. Pompujemy tą jego sławę i talent piłkarski na siłę a tak naprawdę gdyby nie koledzy w Bayernie to Lewandowski nic by nie wskurał. Biegał tylko dzisiaj i ręce rozkładał bo nikt mu nie podaje. Niech sam coś pokaże indywidualną akcją. Najlepszy piłkarz świata i ani razu nie faulowany to widać jaki mistrz ofensywy z niego. Słowacy nie mieli wielkiego problemu z zatrzymaniem go. Co się dziwić drybling na poziomie ekstraklasy jak reszta naszych gwiazd. Także chłopcze Messi a Lewandowski to jest jednak spora różnica