Smutne urodziny Philippe Coutinho

Maciej Łoś

12 czerwca 2021, 15:45

Sport

24 komentarze

Fot. Getty Images

Philippe Coutinho skończył dziś 29 lat, ale nie ma zbyt wielu powodów do świętowania, ponieważ nie gra w piłkę od grudnia, przez co przegapi zaczynający się jutro turniej Copa América.

Philippe Coutinho obchodzi dziś swoje 29. urodziny. Brazylijczyk jest w wieku, w którym większość piłkarzy osiąga swój najlepszy okres w karierze, jednak pomocnik Barcelony stracił ostatnie pół roku przez kontuzję. Zawodnik przeszedł trzecią operację 5 kwietnia i wciąż nie jest gotowy do gry.

Brazylijczyk doznał urazu 29 grudnia 2020 roku podczas zremisowanego meczu z Eibarem. Od tamtego momentu ani razu nie założył koszulki Barcelony lub reprezentacji Brazyilii. Jego przyszłość w klubie stoi pod znakiem zapytania, ponieważ ze względu na jego wysoką pensję Barça chciałaby się go pozbyć tego lata. Coutinho pozostaje najdroższym piłkarzem w historii kupionym przez Barcelonę, ale obecnie nie ma szans odzyskać nawet połowy zapłaconej za niego kwoty.

Klubami, które potencjalnie byłyby zainteresowane Brazylijczykiem, są Everton, Arsenal i Marsylia, ale problemem ponownie jest wysoka pensja zawodnika. Barça ma jeszcze jeden duży kłopot związany z Coutinho. W umowie z Liverpoolem został zawarty punkt, że Barcelona musi wypłacić Anglikom 20 milionów euro po tym, jak pomocnik rozegra w jej barwach 100 meczów. Obecnie gracz ma na swoim koncie 90 występów w koszulce Blaugrany, dlatego dyrekcji tym bardziej zależy na tym, żeby go sprzedać.

Coutinho powinien obecnie przebywać na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii przed Copa América, gdzie mógłby zwiększyć swoją wartość na rynku transferowym, ale ponownie na jego drodze stanęła wspomniana kontuzja. Dzisiejsze urodziny pomocnika na pewno nie są najlepszymi w jego karierze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A tak byłem podekscytowany jak do nas przychodził, zapłacili ile zapłacili no ale cóż taką mieliśmy wtedy władze :D patrząc na jego pensje i fakt, że za 10 jego rozegranych meczów trzeba zapłacić 20 melonów to bym wypożyczył albo rozwiązał kontrakt, na prawdę nie miałbym do nikogo pretensji o to że nic za niego nie wzięli
« Powrót do wszystkich komentarzy