Oficjalnie: García Pimienta nie jest już trenerem Barçy B!

Julia Cicha

11 czerwca 2021, 16:10

FCBarcelona.es

19 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała o zakończeniu współpracy z trenerem drużyny rezerw Francisco Javierem Garcíą Pimientą.

Klub podaje w komunikacie, że poinformował trenera o rozwiązaniu jego kontraktu. Barcelona publicznie wyraża wdzięczność wobec Garcíi Pimienty za jego profesjonalizm, oddanie i pozytywne oraz bliskie nastawienie w kierunku wszystkich osób tworzących rodzinę Barçy. Równocześnie życzy mu szczęścia i sukcesów w przyszłości.

Kilka godzin temu MD podało, że José Ramon Alexanko odpowiedzialny za futbol młodzieżowy Barçy miał zapewnić szkoleniowca w tym tygodniu, że zostanie on na stanowisku, choć uzgodniono zmniejszenie zmiennych w jego kontrakcie. Wczoraj García Pimienta oglądał na żywo mecz juvenilu A, a na poniedziałek miał zaplanowane spotkanie w celu omówienia transferów na kolejny sezon. Tymczasem dziś rano wezwano go do Ciutat Esportiva, gdzie wiceprezydent Rafa Yuste oraz Alexanko poinformowali go o zwolnieniu, dziękując mu za dotychczasową pracę, ale nie uzasadniając zbytnio podjętej decyzji. Toni Juanmarti podaje, że klub będzie musiał zapłacić trenerowi milion euro, ponieważ miał on jeszcze rok kontraktu. Z drugiej strony zdaniem Mundo Deportivo milion to maksymalna kwota do zapłacenia, a rzeczywista suma wyniesie 20% tego.

To jednak nie koniec zwolnień, choć o tych nie poinformowano jeszcze oficjalnie. Z Barceloną pożegnają się także odpowiedzialny za dział skautów Alex García, szef 11-osobowych sekcji piłkarskich Aureli Altimira oraz szef sekcji młodzieżowych Jordi Roura. Niektóre źródła podają jednak, że przyszłość tego ostatniego nie jest jeszcze do końca pewna. Barça zwolni również Mario Ruiza zajmującego się mediami w rezerwach.

Na razie nie wiadomo, kto miałby zastąpić Garcíę Pimientę. Spekuluje się o Rafie Márquezie, ale zdaniem Moises Llorensa nie ma on jeszcze odpowiedniej licencji trenerskiej. Drugim z kandydatów jest Sergi Barjuan.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Strasznie mi się podoba Laporta. Szacunek. Wszyscy ze starego systemu, odpowiedzialni za przeciętność, WON. Przecież ten Pimienta dwa razy o własne nogi się wyrżnął w najważniejszym momencie. Na Koemana nie starczyło kasy. Ale co Laporta wytarł podłogę Holendrem to głowa mała.

Co za idiotyzm Lapcio i jego ...żałosne.

Debilna decyzja. Super gość ale go nie docenili

szkoda ze parodysta komean zostal

Laporta ewidentnie chciał zwolnić trenera dla efektu nowej miotły. Nie udało się z Koemanem, więc w bezsensowny sposób ucierpieli niewinni... Wierzę w Koemana, ale ten ruch jest kontrowersyjny... Tym bardziej, że Garcia Pimienta spędził kilkanaście lat w Barcy i widziałbym go jako następcę Koemana, tylko jeszcze nie w tym roku. Ale niech teraz pójdzie do jakiegoś klubu, który wygra jakiś ważny mecz z Barceloną i zobaczymy... Może wróci... Życzę mu sławy jako trenerowi jakiejś pierwszej drużyny, nie rezerw. A do tego w jego miejsce może wejść Marquez bez doświadczenia... Nosz...

Super. W końcu ktoś sprząta w tym klubie. Ryba psuje się od głowy.
Teraz czas na sprzedaż niepotrzebnych zawodników.
Pimienta na pewno znajdzie sobie klub na podobnym, jak nie lepszym poziomie.

Jednak Jordi Roura kiedys trener pierwszej druzyny zostal zwolniony ..Laporta robi czystki w klubie

Dla mnie potrzebna była tam zmiana, dobry ruch Laporty

a jeszcze nie tak dawno spekulowało się że może on poprowadzi pierwszy zespół. Ciekawe co tam się podziało

Nie będzie zaskoczeniem jak Xavi obejmie Barce B

Nie będę ukrywał że jestem bardzo zaskoczony. Bardzo chciałbym wierzyć że wiedzą co robią.

Zmiany zmianami, ale nie w taki sposób. Nie podobają mi się działania Laporty.

Wykonał dobrą robotę,Lapcio pewnie chce ułożyć wszystko od nowa więc rozumiem tą decyzje. Mam nadzieję że obejmie jakiś zespół z najwyższej klasy rozgrywkowej.