La Vanguardia: Jak blisko powrotu są Coutinho, Ansu Fati i Ter Stegen?

Julia Cicha

13 czerwca 2021, 10:25

La Vanguardia

19 komentarzy

Fot. Getty Images

Presezon FC Barcelony rozpocznie się 9 i 10 lipca od badań medycznych, a już 12 lipca piłkarze wrócą do treningów. Ronald Koeman ma nadzieję, że będzie mógł już wtedy liczyć na Ansu Fatiego, Philippe Coutinho i Marca-André ter Stegena. Dziennik La Vanguardia podsumował, na jakim etapie rekonwalescencji znajdują się obecnie piłkarze.

Philippe Coutinho najbliżej powrotu

Po sześciu miesiącach i dwóch operacjach pomocnik trenuje w Brazylii niemal całkowicie normalnie. Nie odczuwa żadnych dolegliwości i wszystko przebiega ponoć tak, jak zaplanowano. Komplikacje po pierwszej operacji nie powtórzyły się po drugiej i Coutinho powinien spokojnie zdążyć na lipiec. Przypomnijmy, że Brazylijczyk doznał urazu 29 grudnia w meczu z Eibarem. Cztery dni później przeszedł operację kolana, a po konsultacjach w Katarze zabieg powtórzono już w Brazylii. Ze względu na jego gorszą od oczekiwanej postawę oraz wysoką pensję Barcelona może spróbować sprzedać go latem.

Ansu Fati bez dolegliwości po raz pierwszy od dawna

La Vanguardia podaje, że kolano zawodnika już nie puchnie, a on sam nie odczuwa bólu. Jego rekonwalescencja przebiega dobrze, ale nie jest jeszcze blisko końca. Piłkarz pracuje na siłowni i w basenie i nikt nie wyznacza mu konkretnej daty powrotu, ale klub ma nadzieję na lipiec. Mentalnie Ansu bardzo dobrze znosi całą sytuację. Oficjalnie podano, że Fati przeszedł w sumie dwie operacje kolana, choć media spekulowały także od trzeciej. Wychowanek Barçy nie gra od listopada, ale jest wielką nadzieją klubu, który liczy na niego w kolejnym sezonie.

Marc-André ter Stegen na początku rekonwalescencji

Dziesięć miesięcy temu Niemiec przeszedł operację prawego kolana, a teraz postawił na „procedurę terapeutyczną”, by rozwiązać problem z tą samą częścią ciała. W tym celu poleciał 20 maja do Szwecji, a po trzech tygodniach jego otoczenie zapewnia, że wszystko przebiega dobrze, choć na razie jest to wczesna faza rekonwalescencji, a bramkarzem zajmują się fizjoterapeuci.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby Fati był gotowy na pierwszą kolejkę La Ligi.

@matirix20 Jak dla mnie może wrócić na ostatnią tylko żeby odzyskał sprawność przed kontuzji. Niestety jest prawdopodobieństwo, że stanie się drugim Asensio.

@masik86 ciekawa teza... Poparta czymkolwiek czy tak Ci się wydaje?

@masik86 Asensio nie miał innego urazu? Kojarzy mi się zerwanie więzadła. Ansu ma problem z łąkotką.

@Odcinkowy tak mi się wydaje.

@masik86 dobrze że to tylko prawdopodobieństwo

@Odcinkowy Ansu > Asensio :P
« Powrót do wszystkich komentarzy