Barça na trzecim miejscu w rozgrywkach LaLiga Promises

Mateusz Doniec

6 czerwca 2021, 16:30

Sport

5 komentarzy

Fot. Getty Images

W meczu o 3. miejsce rozgrywek LaLiga Promises Barcelona pokonała w rzutach karnych Granadę. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Villarrealu, która wyeliminowała Barçę w półfinale.

Zespół Infantil B FC Barcelony po półfinałowej porażce z Villarrealem pożegnał się z szansami na zwycięstwo w rozgrywkach LaLiga Promises Nacional. W "meczu pocieszenia" Blaugrana zremisowała z Granadą 1:1, a szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła w rzutach karnych.

Przewidywano, że spotkanie pomiędzy Żółtą Łodzią Podwodną a Barceloną będzie finałem rozgrywek. Obie ekipy miały w swoich szeregach najlepszych zawodników turnieju i oczekiwania co do tego pojedynku były wysokie. To Barça dominowała w meczu, a Villarreal czekał tylko na błąd. I to zawodnicy w żółtych koszulkach dopięli swego. Jedyny błąd w defensywie Alberta Puiga i Arnau Blanco rywale zamienili na bramkę za sprawą swojego napastnika, Igora.

Barça miała 15 minut drugiej połowy na zdobycie gola, który podtrzymałby nadzieję na tytuł. To się nie udało. Villarreal zagrał bardzo dobry mecz i wyeliminował zespół Dumy Katalonii, który nie powtórzyła sukcesu drużyny Alevin z zeszłego tygodnia. Mimo wszystko Barcelona znów znalazła się w stawce czterech najlepszych drużyn Hiszpanii, potwierdzając, że La Masia wciąż jest wzorcem futbolu młodzieżowego.

W meczu o 3. miejsce Barça straciła gola już w pierwszych minutach meczu. Zespół Granady prowadził aż do początku drugiej połowy, kiedy to Duma Katalonii wyrównała za sprawą Pedro. O brązowym medalu zadecydowały rzuty karne. Barcelona pokonała Granadę w serii jedenastek 8:7, a decydującego karnego obronił Pau.

W finale rozgrywek zmierzyły się ze sobą ekipy Villarrealu i Sevilli. Drużyna Żółtej Łodzi Podwodnej wyszła na prowadzenie w pierwszej połowie, a triumf przypieczętowała golem w ostatnich minutach meczu. Ostatecznie Villarreal zwyciężył w rozgrywkach LaLIga Promises.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Juan Pablo Galbarro fajnie się prezentował. Będzie z niego niezły lewy wahadłowy.

Ale ogólnie gra drużyny nie zachwycała. Niestety ale okazji bramkowych jak na lekarstwo. Ten rocznik ogólnie nie rozpieszcza jeśli chodzi o grę zespołową.

Grali dużo gorzej i bez polotu. Gdyby nie różnica warunków fizycznych nie sądzę aby dali radę U12 Barcy. Tam są gracze z fantazja i techniką użytkową. Tutaj rwczej wyrobicny. Co nie znaczy że ktoś wartościowy tu się nie pojawi.

Jaki tam jest przedzial wiekowy?