Marca: Przyjście Emersona może spowodować odejście Sergiño Desta

Maciej Łoś

5 czerwca 2021, 09:30

Marca

60 komentarzy

Fot. Getty Images

Marca informuje, że niedawne przyjście do Barcelony Emersona może spowodować, że z klubem pożegna się Sergiño Dest. Amerykanin zyskał nowego rywala do gry na prawej stronie obrony, przez co znalazł się pod ścianą.

Barcelona przed kilkoma dniami poinformowała o zakontraktowaniu Emersona z Betisu. Ten fakt może niepokoić Sergiño Desta, którego najbliższy sezon komplikuje się. Amerykanin trafił do Barçy zaledwie rok temu i choć sprawiał pozytywne wrażenie, widać było u niego braki w doświadczeniu.

Ronald Koeman często korzystał z Desta w trakcie rozgrywek 2020/2021, ale teraz może się to zmienić, ponieważ do klubu trafił ograny w Betisie Emerson. Z jednej strony Amerykanin może skorzystać na zwiększonej rywalizacji, ale z drugiej nie można wykluczyć, że łatwiej byłoby mu odnaleźć się w innej drużynie. Tym bardziej, że kilka klubów wyraża nim zainteresowanie. Jednym z nich jest Bayern, który śledził go jeszcze w trakcie gry w Ajaxie.

Ważnym momentem dla Sergiño Desta będzie zbliżający się Złoty Puchar CONCACAF. Dobre występy Amerykanina na tym turnieju będą dla niego ważną kartą przetargową zarówno w kontekście walki o pierwszy skład Barcelony, jak i ewentualnego poszukiwania nowej drużyny. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nigdzie Dest sie nie rusza.. Jest szczesliwy w Barcelonie. Neymar został w PSG i na siłę tworzymy nowe telenowele histrorie z du.. wziete :)
« Powrót do wszystkich komentarzy