Oficjalnie: Emerson piłkarzem FC Barcelony!

Julia Cicha

2 czerwca 2021, 11:05

FCBarcelona.es, Twitter

194 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała, że skorzystała z opcji pozyskania Emersona Royala, który przez dwa ostatnie sezony grał w Realu Betis.

Klub nie podaje żadnych kwot, ale zdaniem Gerarda Romero Barça zapłaciła 9 mln euro, by mieć całość praw do zawodnika. Z kolei Betis podaje, że zachował prawo do 20% zysku z kolejnego transferu Emersona.

Emerson Aparecido Leite de Souza Junior urodził się w São Paulo 14 stycznia 1999 roku. Jest prawym obrońcą z dużym zacięciem ofensywnym i być może wystąpi na kolejnym Copa América. Wraz z nim Barça zyskuje szybkość i ofensywność na prawej stronie. Brazylijczyk gra głęboko i potrafi dryblować, a w Betisie, w którym grał od stycznia 2019 roku, strzelił pięć goli i zanotował 10 asyst.

Przed Betisem Emerson Royal grał w Ponte Preta i Atlético Mineiro w Brazylii. W lidze zadebiutował 22 lutego 2017 roku, a niedługo później zaczęło się nim interesować wiele europejskich ekip. W Betisie zawodnik wystąpił w 79 meczach. W tym sezonie pomógł zespołowi Manuela Pellegriniego zająć szóste miejsce w tabeli i awansować do Ligi Europy. Rozegrał najwięcej minut w całej drużynie (3186), przed Guido Rodríguezem i Nabilem Fekirem.

W ostatnich dwóch sezonach Brazylijczyk był czwartym obrońcą z największą liczbą asyst (10), ustępując jedynie Jordiemu Albie (20), Jesúsowi Navasowi (16) i Kieranowi Trippierowi (11). Był też siódmym obrońcą pod względem liczby wykreowanych okazji bramkowych. W reprezentacji Emerson występował w kategoriach wiekowych U-20 i U-23, a w listopadzie 2019 roku zadebiutował w dorosłej drużynie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W Betisie może i nie zachwycał, ale z Destem powinien wygrać rywalizację w cuglach, bo Dest to żaden obrońca.

Brawo Panie Laporta, połowa z klasycznego powiedzonka 'kupić wszystkich, sprzedać wszystkich' się udaje, czas na realizację tej drugiej :)

Hmmm, Emerson kupiony przez Barcę w styczniu 2019 za 12mln, sprzedany do Betosu miesiąc później za 6mln, teraz kupiony ponownie za 9mln. Transakcja życia a'la bartomeu.

Według mnie, trudno w tej chwili jednoznacznie ocenić ten transfer. Nie ma bowiem pewności, czy rzeczywiście przyszedł wzmocnić prawą obronę czy tylko zostać z zyskiem sprzedanym.

Emerson zostanie sprzedany jeszcze w tym okienku

Najbardziej mi się podoba, że obecnie Barcelona mało plotkuje a załatwia dużo konkretów. Brawo, wreszcie.

3 dzień 3 transfer. No, no. Tak trzymać.

Jeszcze Wajnaldum i transfery dk klubu załatwione, czekamy tylko na informacje o sprzedanych piłkarzach

Chlop cos gra ? Czy to raczej Pionek ?

Myśle że to dobry ruch. Bo Sergio nie jest naturalnym obrońcą. Roberto lubię i chce żeby zaczął grać regularnie a u nas będzie mu ciężko.

od Desta kazdy bedzie lepszy

Myślę, że on bardziej pasuje na ŚO ,ale zobaczymy co wyczaruje Rudy. Umtti ostro na siłowni pracuje, więc może wróci stary dobry Big Sam

Oby Koeman go nie zepsuł jak z Firpo i Pajniciem którym nawet szans nie dawał

od copa america i presezonu bedzie zależeć jego przyszłość mam nadzieje,że pokaże się z dobrej strony bo liczę,że w końcu to ten prawy obrońca którego tak szukaliśmy :) lub nawet lewy za alabe ale nwm czy grał na tej pozycji :)

Fajnie, że przyszedł Emerson (lepsze to niż nic, albo Roberto),
ale jak na niego patrzę, to mam wrażenie że kibice Barcy tak przyzwyczaili się do
kompletnej beznadziei na PO, że przeciętny grajek ze skillami na połowę tabeli, wydaje się jakimś zbawieniem.
Ani szybkości, ani super techniki, czym on ma niby grać, ambicją?

Czy Emerson ma zadatki na środkowego obrońcę w razie czego? Widzę, że nigdy nie grał na tej pozycji, ale on mi się jakoś nie nadaje na barcelońskiego PO z budowy ciała. Wielu pisze też, że porusza się ociężale.

Ja bym go zostawił skoro Roberto ma odejsc.

Wy tak na poważnie z tym Emersonem??
Widziałem sporo spotkań Betisu i po pierwsze to wcale się nie wyróżnia na swojej pozycji, a po drugie na pewno profilem nie pasuje do Barcelony...

Super transfer, będzie mógł grać na zmianę z Destem lub zamiast Pique w systemie z 3 obrońcami.

Teraz jeszcze dobry trener i czekam na sezon :)

Świetny ruch, oby tylko dostawał szanse.

Oglądałem jego kompilki i powiem że się bardzo zdziwie jak on na tym boku obrony u nas odniesie sukces. On wydaje się niesamowicie ociężały. Ma 183cm, a biega i się rusza jak by miał ponad 2m. Wygląda bardziej jak stoper niż boczny obrońca. Piłka też wygląda jak by mu przeszkadzała. Przy Koemana 3-5-2 nie widzę dla niego miejsca nigdzie dalej niż ten półprawy stoper. Obym się mylił, bo Maicon też nie wyglądał, a sobie świetnie radził.

Transfery z głową. Przemyślane. Podoba mi się to. Teraz pozbyć się kilku piłkarzy którzy nie grają i blokują młodzież i gitara.

Emerson przypomina Ferlana z Realu. Silny i zdecydowany w obronie, w ofensywie za to widać braki techniczne i prostotę.

Dobra, kupno to jedno, teraz chce widziec ze ten i ten zostal sprzedany za wiecej niz 1 dolar xD

Takie transfery wywołują u mnie uśmiech na twarzy :)

Emerson przypomina trochę Mendy z Realu, też szybki podobnej postury dzik

Laporta się nie pi...... xD ale dla mnie osobiście będzie ważniejsze jeśli uda się połowę składu sprzedać niż kupić :P

Dobry transfer w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, które są nieśmiesznym żartem.

Brawo Laporta! Tak się robi transfery.

oj oj oj dzieje się ... nieźle.

3 dni i 3 transfery, a okienko dopiero się rozpoczęło. Laporta działa!
konto usunięte

Szału to transfery nie robią, będziemy drugim Milanem.

I to są transfery, brawo Laporta. Mysle ze każdy będzie strzałem w 10 i pomogą nam sporo wygrać

Tempo Laporta niezłe narzucił ;D

Brawo, dobry zawodnik za rozsądną cenę!

W koncu dwoch nominalnych prawych obrońców i teraz zarzad Może pozbyc sie Roberto, Dest bedzie mial konkurenta i to cieszy, przydaloby sie jeszcze lewa flanke wzmocnić by Alba mial godnego konkurenta badz zastępcę, do glowy przychodzi Jose Gaya z Valenci, ciekawe czy Laporta wzmocni tamtą stronę rowniez bo z samym Jordim, ktory by gral 60 meczy w sezonie bedzie kicha.

Powodzenia wariacie. Obyśmy tu wrócili za kilka lat się zachwycać jak mało kosztowałes :)

Ma rozmach Laporta, to jutro Wijnaldum a po jutrze Depay fichado. :)

Wow! To jest nowina.
Jestem ciekaw jakby go przekwalifikować / sprawdzić na środkowego (?)
Silny... Szybki...

Będzie walka o pierwszy skład z Destem, bardzo dobrze. Nikt nie będzie się czuł pewnie i będzie batalia o pierwszą 11stke, zdrowa konkurencja dla Sergino.

Dest nie lubi tego

Za chwile się okaże, że obecny Prezio temat rozłoży w 2 tygodnie, czego poprzedni nie był w stanie zrealizować w ciągu całej kadencji. Oczywoscie z dystansem, ale widać, że działają, z jakim skutkiem sie okaże pozniej, ale dzieje się!

no to już mamy 3 mocnych rezerwowych, czas na zmiany w pierwszym składzie

Fajnie było by go przestawić na LO z prawej mamy Desta

Mogli by odzyskać cucurellę na LO

Teraz czwartek i piątek dwóch Holendrów, sobota ostateczne zamknięcie tematu trenera, w niedzielę potwierdzamy pozostanie Leo.
A przyszły tydzień: poniedziałek - Roberto przechodzi do ___, wtorek - Umtiti odchodzi do XXX, środa - Firpo przechodzi do YYY, czwartek - Langlet będzie kontynuował karierę w ZZZ, piątek - Dembele/ Griezmann lądują w XYZ, sobota - Coutinho odchodzi do CCC, niedziela - Barto musi zwrócić klubowi 400 mln EURO :))))
a później już tylko przed preseason potwierdzamy przyjście Halanda czy tam Kane

Jeszcze potrzeba nam lewego obrońcy, środkowego obrońcy, pomocnika i skrzydłowego. I będziemy mieć naprawdę dobra drużynę :D

Mam nadzieję że to inie będzie drugi Firpo

Trzeba życzyć mu powodzenia chociaż od początku nie byłem fanem jego umiejętności. Oby pozytywnie zaskoczył

Tak jest! Emerson, mamy to!
Oby wszystkie transfery okazały się tymi do pierwszego składu naszego klubu! Trzymam kciuki za naszych nowych zawodników!

Ale to jest cyrk. Nadal nie wiadomo, czy Barça zapłaciła za niego 9 mln czy 15 mln, do tego Betis podał, że ma prawa do 20% z jego przyszłego transferu, o czym oczywiście hiperprzejrzysty zarząd Bartomeu i równie transparentny zarząd Laporty nie raczyły powiedzieć ani słowa.

Mamy hat-trik brawo Laporta

Dest nie lubi tego. Ciekawe jak będzie wyglądała ich rywalizacja ;) Niby ligowe mecze się skończyły a jak ciekawie jest ;)

Jeszcze Depay i Wijnaldum i możemy zakończyć kupowanie

Żegnaj Sergi Roberto

Super przyzwoite transfery in. Oby od przyszłego tygodnia tak dobrze bylo z transferami out.

A jak wyniki Desta w kwesti goli i asyst

Ogladalem mecz Betisu z Realem i widzac gre Emersona zastanawiałem sie dlaczego Barca go nie odkupi w koncu ! :) fajnie, że w koncu bedzie gral u Nas :)

Może jest ktoś, kto oglądał Betis :) Czy Emerson poza prawą obroną, poradziłby sobie również na innych pozycjach? Czy w trójce mógłby pełnić funkcję prawego środkowego obrońcy i czy poradziłby sobie na lewej obronie? Jak wyglądałby w przypadku ustawienia wyżej na skrzydle?