Joan Laporta uczestniczył w ceremonii przyznania odznaczeń piłkarkom Barcelony

Maciej Łoś

31 maja 2021, 19:30

AS

3 komentarze

Fot. Getty Images

Piłkarki Barcelony odebrały dziś w Madrycie Złote Odznaczenia za Zasługi Sportowe. W ceremonii uczestniczył m.in. prezydent klubu Joan Laporta. Wczoraj żeńska kadra Barçy zdobyła swój pierwszy tryplet w historii.

- Pomyślcie o tym, że jesteście wzorem do naśladowania dzięki waszej pasji, życiem futbolem i wygrywaniem trofeów. Jesteście lustrem, w które powinni patrzeć wszyscy piłkarze i piłkarki. Bardzo dziękuję za godne reprezentowanie klubu, to dla nas wielka duma i zaszczyt. Te odznaczenia są bardzo zasłużone. Przejdziecie do historii po swoim wyczynie z Göteborga - powiedział na ceremonii Laporta - Składam wam gratulacje za wszystko, co osiągnęłyście. Dla Barçy to wielka duma. Pokonałyście Chelsea dwa lata po poprzednim finale. To jest piękno futbolu. Dziękuję zawodniczkom, trenerom i wszystkim osobom, które przez 50 lat pracowały dla żeńskiej sekcji naszego klubu.

- Barcelona to więcej niż klub, a to jest tego dowód - dodała od siebie gwiazda drużyny Alexia Putellas - Trzeba wspomnieć o pionierkach, które otworzyły nam drzwi 50 lat temu. Mamy wielki potencjał i cały czas się rozwijamy. 

Piłkarki Barcelony wygrały w tym sezonie finał Ligi Mistrzyń z Chelsea, pokonując ją 4:0, do tego zdobyły szósty tytuł mistrzyń Hiszpanii oraz ósmy Puchar Królowej.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielkie gratulacje. VeB
« Powrót do wszystkich komentarzy