Oficjalnie: Sergio Agüero piłkarzem FC Barcelony!

Julia Cicha

31 maja 2021, 16:02

245 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała na swojej stronie internetowej o pozyskaniu Sergio Agüero. Piłkarz podpisze umowę na dwa sezony, a jego klauzula odejścia wyniesie 100 mln euro.

Argentyńczyk przyjdzie za darmo 1 lipca, gdy wygaśnie jego umowa z Manchesterem City. Zostanie zaprezentowany jeszcze dziś po południu. Plan prezentacji jest następujący:

18.00 – podpisanie kontraktu w loży, wydarzenie prywatne

18.25 – sesja fotograficzna na Camp Nou

19.00 – prezentacja i konferencja prasowa.

Wszystkie wydarzenia można śledzić w Barça TV+, a relację tekstową na żywo znajdziecie jak zwykle na FCBarca.com.

Sergio Leónel Agüero del Castillo urodził się 2 czerwca 1988 roku w Buenos Aires. Obecnie ma 32 lata i przychodzi do Barcelony, by robić to, do czego jest przyzwyczajony: strzelać gole. W wieku 15 lat i 35 dni został najmłodszym piłkarzem debiutujący w argentyńskiej Primera División, w klubie Atlético Independiente. W czasach występów w Atlético Madryt zdobył nagrodę Golden Boy, a w ostatnich latach najbardziej znany był z gry w Manchesterze City. Tam występował przez ostatnie 10 lat i rozegrał 390 meczów. Pożegnał się z klubem w minioną sobotę jako najlepszy zagraniczny strzelec w historii Premier League i najlepszy strzelec w historii City.

W sumie w ekipie z Manchesteru Agüero strzelił 260 goli i zanotował 74 asysty. Zdobył 15 trofeów: pięć mistrzostw Anglii, sześć Pucharów Ligi Angielskiej, jeden FA Cup i trzy Tarcze Wspólnoty. W reprezentacji Argentyny Kun zdobył mistrzostwa do lat 20 w 2005 i 2007 roku oraz złoty medal na igrzyskach olimpijskich.

Barcelona nie będzie pierwszym klubem LaLigi dla Agüero. W 2006 roku przeszedł on bowiem do Atlético Madryt. Szybko stał się jednym z najlepszych napastników na świecie i wygrał Ligę Europy (2009/10) oraz Superpuchar Europy (2010/11), a następnie trafił do Manchesteru.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kun podobnie jak Suarez - może się sprawdzić tylko wtedy jak nie będzie grał pełnych czy i wszystkich meczów i nie będzie wracał. A takiego komfortu nie widzę mając 5-ciu 30 -latków .Luis w Atlethico został zwolniony z gry w obronie.Inni -Nie .W Barcelonie -tylko Messi ma być święty -reszta nie ,więc od 30 rż powinno być ich jak najmniej w drużynie.Poza tym Kun powinien podpisać (jeśli w ogóle)_kontrakt po rozgrywkach reprezentacyjnych.Chyba mamy znowu durny zarząd. Jak złapie kontuzje -to będziemy płacić a on może grzać ławę pół sezonu, a resztę być nie przydatny. Ale pewnie Guardiola jest "kretyn",że go nie chce. Skoro Kun to po co Depay.Znowu nie rozwiniemy "młodych ".Szkoda ale na miejscu Dembele dałbym nogę.Nie pogra on albo Ansu Fati,dziadki mają pierszeństwo.Będzie atak Griezman,Depay(lub Aguero) Messi.Niech młodzi patrzą jak przegrywają ligę starzy.Żenada.Szkoda mi młodych.Chelsea pokazała ,że w młodości -siła.Nazwiska nie grają.

Jak widzę ludzi którzy piszą Aguero za stary, to tak sobie myślę, że to pewnie ci sami co pisali "Suarez za stary już nie daje tyle z przodu." Zdrowy kun to gwarancja +- 20 bramek. Wszystko rozbije się o unikanie kontuzji. Jak w ogóle można narzekać na pozyskanie takiego gracza za darmo. Ludzie zastanówcie się chwilę zanim zaczniecie marudzić.

Tak sobie mysle jak 16-20 latek moze sie wypowiadać tutaj. Wiekszosc z was planuje transfery wzgeledem fify itp. No coz takie zycie, pamietam kiedy byl łączony jak jeszcze byl w atletico. Fajnie ze jest jakby Lewy przechodzil tez byscie plakali ze za stary? Dwa konkretne transfery dzisiaj fajnie i pierwszy raz my kogos bierzmy za frajer nie ktos od nas

O 5 lat za późno:/ ale może jeszcze z 2 lata pogra. Oby bez kontuzji

Na dwa sezony mam nadzieję że coś pokażę umiejętności mu nie brakuje.. A niektórzy już wieszają na nim psy.. Na pewno będzie zdeterminowany oby tylko kuntuzje go omijały.

Oby to był taki drugi Larsson.

Już nie mogę czytać tych malkontentów... Ludzie no dobra ma 32 czy 33 lata.. A jaki jest stan naszego konta i wielkość długów? Włączcie mózg to nie fifa do ch**a! Patrząc na to że kabsa pusta a on będzie się godził prawdopodobnie na bycie jokerem, obniżył pensje to bardzo dobre posunięcie Barcelony. Bez względu na wiek, jeśli go urazy nie dopadną to będzie lis pola karnego którego nam brakuje. Dziś byle jaki grajek na średnim poziomie kosztuje 40-59 mln a jakości wniesie nie wiele więcej niż brathwaite do naszego zespołu.. Więc włączcie myślenie a nie powielajcie propagandę, a co do "odmładzania" składu to my już mamy bardzo dużo świetnych zawodników poniżej 23 roku życia, paru weteranów i klasowych zawodników jako mentorzy to wręcz wskazane dla nich i dla równowagi a jak za tym pójdą wyniki to będzie magia. Puig, pedri, fati, mingeoza, araujo, de jong, dest mało wam młodych? I jeszcze inni są wymieniłem tylko tych co mi od strzała przyszli do glowy. Dlatego weterani też są potrzebni, a wolę takiego weterana niż o e nie busquetsa, który już najlepsze lata ma za sobą i tylko spowalnia Barcę, a Aguero przynajmniej bramki będzie strzelał, thats all.

Kolejny Pjanic do kolekcji

32 lata ... Rewolucja i odmładzanie składu.

Jednego mamy teraz następne
Emerson za Sergi Roberto
I mamy fajna prawa obronę Dest i Emerson :) i O.Minguez ;)

Nie wiem czy się śmiać czy płakać na ten transfer...dokąd ten klub zmierza :(

Teraz trzeba znalezc frajera co sie da nabrac i opchnac mu griezmanna za jak najwiekszy hajs

Dla osób narzekających. Lepszy Aguero niż Braithwaite. Tyle w temacie. Trzeba się cieszyć, że mimo braku pieniędzy potrafimy wzmocnić kadrę wolnymi zawodnikami. Za rok być może będą lepsze transfery. W tym sezonie musimy się cieszyć, że mamy Aguero a nie napastnika z segunda lub leganes itp.

Szkoda że tak późno, jednak Witamy na Pokładzie. Daj nam wiele radości przez te dwa lata. Swoją drogą ciekawe z jakim nr zagra >? Ja obstawiam 16 a Pedri weźmie 8 za Pjanicia

Więcej niż dobry transfer (ze względów czysto finansowych) ale jednak tylko w kontekście krótko terminowej restrukturyzacji drużyny a nie jej odmładzania (z powodu wieku piłkarza).

Piękna sprawa :D Oby tylko kontuzje go omijały. Będzie mega odciążeniem dla Messiego i liczę na kombinacyjne akcje tej 2 w przyszłym sezonie. Jak do tego dojdzie Pedri w formie to będziemy oglądac piękne akcyjki. Oby wróciła ta magia na Camp Nou. Tego nam wszystkim życzę. Visca el Barca!
Pierwszy transfer obecnego okienka transferowego stał się faktem. Ciężko powiedzieć czy się cieszę bo Agüero nie należy już do najmłodszych graczy i będzie dla nas raczej uzupełnieniem formacji ataku. Kimś takim kim był Larsson. Na to przynajmniej liczę. Fajnie, że udało się go zdobyć za darmo. Poza tym mam nadzieję, że będzie dodatkowym bodźcem dla Messiego aby ten zdecydował się z nami pozostać na dłużej.
Witamy na pokładzie!
Vamos Agüero!

Przynajmniej nie ma nadwagi :D

Jeden plus tego transferu to że przyszedł za darmo.
Tyle.
Depay musisz!

Piszą że ma 32 lata a za dwa dni kończy 33.

Świetnie! :) Zawsze marzyłem aby przeszedł do Barcy, jeszcze za czasów gdy grał w Atletico :) Fajnie będzie zobaczyć go w barwach Barcy przez te dwa sezony :)

Jeszcze wincyj napastników

Kun podpisał to znaczy że Leo zostaje i gicior a i jeszcze żeby wreszcie zdobył LM

Jeden z moich ulubionych zawodników. Szkoda, że tak późno. Mam nadzieję, że da nam wiele radości. Witamy na pokładzie :)

Oficjalka Kuna
To oficjalka Messiego
I super.

Czegoś tu nie czaję....jak prezentacja skoro w artykule jest mowa, że jest jeszcze zawodnikiem City...?

Marzenia się spełniają. Szkoda, że 10 lat za późno

Witamy i powodzenia! Obyś był Larsonem dzisiejszych czasów!

Osobiście lubię Kuna,ale jestem nieco sceptycznie nastawiony do tego transferu. Owszem,za darmo,obniżona pensja,itd. Problem w tym,ze w minionym sezonie spędził na murawie zawrotna liczbę 720-tu minut. Częściowo przez kontuzje,COVID-19,ale sporo czasu po prostu nie grał albo nie był nawet powoływany. I wiem,ze to dlatego,ze Pep czasami ma dziwne pomysły grania bez klasycznej 9-tki,ale obawiam się trochę o formę Argentynczyka. Coś czuje,ze pary wystarczy na bycie jokerem. Ale imho na chwile obecna na gwaranta 20-tu bramek w sezonie to on nie wyglada.

33 lata ma za pare dni urodziny ,kalendarzowe 33 ale go odmładzają na siłę,./
jestem ciekawe jak się będzie spisywał na boisku...

Z Ostatniej chwili Barca szuka kogoś na emeryturze może Rivaldo 49 letni

Zawsze chciałem od kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy w Atletico u nas. Szkoda, że tak późno.

Jeśli tylko będzie podstawowym napadziorem, to 20 bramek w lidze jest jak najbardziej osiągalne. Nie dlatego, że jest taki dobry. Po prostu ta liga sprzyja "dojrzałym" napastnikom

Mogłoby na konferencji zapytać go jakie to uczucie być zmiennikiem pewnego joga bonito z Danii XD

Brajtwurst tak łatwo nie odpuści pierwszej jedenastki x)

To teraz czekamy na jeszcze lepszą wiadomość, Braitwait odchodzi
Jest w stanie ktoś wytłumaczyć dlaczego wchodził na salę zdrowy a z badań wychodził już w GIPSIE ? xdd serio pytam, czy on doznał kontuzji na badaniach ?

Witamy Kun!

Zdrowia, zdrowia i raz jeszcze zdrowia a dasz nam wiele radości !

Visca Aguero!!!

Witamy Sergio, pozamykaj japy :)

Powodzenia oby ten czas który spędzisz w Barcelonie wykorzystał jak najlepiej. Dużo zdrowia i jak najmniej kontuzji.

Czyli Messi zostaje :) ja tam uważam, że dobry ruch Barcelony, w obecnej sytuacji finansowej jest to jedno z najlepszych rozwiązań "na już"

Jak dla mnie to perfekcyjny transfer. Przy naszych finansach to nie ma lepszej opcji. Zobaczycie, jeszcze będziemy my krzyczeć Agueroooooooo :)

Do hejterów teoretyków.. kogo byście chcieli z takimi długami?? Hallanda za 160baniek czy Mbappe?

Mam nadzieję że to tylko taka zaslona , i w końcu bum , HAALAND, a aguero będzie rezerwowym

Trzymam kciuki Sergio! Na 2 sezony jest to jedno z najlepszych, dostępnych rozwiązań biorąc pod uwagę problemy finansowe Barcelony. Może dzielić minuty bez problemu a przy podpisaniu Depaya i powrocie Ansu mamy szeroki wybór z przodu.

Kilka lat temu... Marzenie

ach ta rewolucja. Tylko po to aby Messi został. Dobrze Laporta. Sprowadzaj dziadków.

O 10 lat za poźno. Wg. mnie transfer tylko i wyłącznie po to by został Messi. Nic nie wniesie do gry.

Powodzenia Sergio. Oby powróciła forma

Cóż za transfer! Powrót na szczyt nieunikniony. Prognozuje 2/3 kontuzje. Wiele tygodni nieobecności i całe 10-15 bramek nastrzelanych ogorom. Transfer dramatyczny. Tylko i wyłącznie po to żeby Leo został, a to pokazuje słabość Laporty.

Ps. Ciekawe ile dostał za sam podpis i jakie wynagrodzenie.

Zawsze chciałem zobaczyć go w Barcie. Może nie ten wiek, ale może nadal wiele nam dać a już na pewno więcej niż "gwiazdor" z Danii. Powodzenia Sergio!

Wszystko super, szkoda tylko ze kupili go teraz na schyłek kariery, a nie z 5 lat temu gdy był w życiowej formie. Mam nadzieje ze przyjdzie chociaż Depay bo na aguero się nie zapatruje optymistycznie

Fajnie, szkoda tylko, że kilka lat za późno ;) IMO zdrowy jest dużo bardziej ruchliwszy niz Suarez i przede wszystkim ma wiecej bramek w LM ale pytanie czy będzie zdrowy...

Dobra wiadomość wreszcie prawdziwy napastnik ????

No i pięknie, w przyszłym sezonie jak zdrowie pozwoli to granicę 20 bramek na lajcie ustrzeli.

Chyba nie trzeba mówić co prawie 40-letni Ibrahimović zrobił w Milanie, czy Suarez w Atletico. Oby u nas było podobnie w przypadku Kuna

Bardzo lubię Aguero ale nie bez powodu w Argentynie nie grał z Leo. Jeśli Aguero nie będzie biegał to 8 biegających zawodników (bramkarza nie liczę) to za mało. W perspektywie obecnej sytuacji dobry i Kun, bo tani i solidny, ale mimo wszystko możecie się zdziwić, jak rzadko będą wychodzić w jednym składzie z Leo na ważniejsze mecze.

Trochę późno, ale na zmiennika w sam raz ;) Bo raczej nie oszukujmy się, Suareza nam nie zastąpi.

Witamy na pokładzie ! Co prawda Aguero swój prime ma za sobą jednak lepszy taki transfer niż żaden bo na Hallanda czy Keana nas nie stać . Mamy wreszcie napastnika mam nadzieje że zagwarantuje w sezonie te 15 bramek minimum .

Bardzo dobry ruch Laporty, wolny transfer,kontrakt na dwa lata,niższa pensja,godzi się z rolą rezerwowego choć pewnie będzie grał w podstawie bo nie ma konkurenta. Poza tym Leo się ucieszy i zostanie ;) na czas kryzysu idealna opcja

Witamy na pokładzie Kun