Sport: Manchester City interesuje się Sergim Roberto

Julia Cicha

31 maja 2021, 17:45

Sport

36 komentarzy

Fot. Getty Images

Transfer Sergio Agüero stał się faktem. Niedługo rozpocznie się prezentacja Argentyńczyka, a tymczasem Sport podaje, że w przeciwnym kierunku może powędrować inny zawodnik. Mowa o Sergim Roberto, którym zainteresował się Manchester City.

Anglicy mieli już przekazać Barcelonie, że obserwują Katalończyka. Próbowali go kupić już minionego lata, ale wtedy to sam Roberto odrzucił tę opcję. Teraz Barça pracuje nad przebudową kadry i zmniejszeniem wydatków na płace, w związku z czym odejście Sergiego może jej być na rękę, ponieważ zarabia on około 10 milionów euro brutto na sezon. Zdaniem Sportu Guardiola ceni gracza, a tego kusi możliwości gry pod wodzą Pepa. Priorytetem Roberto wciąż jest ponoć pozostanie na Camp Nou, ale jego kontrakt wygasa już za rok, więc wiele może się zmienić.

Barça mogłaby przedłużyć kontrakt z wychowankiem, ale wiązałoby się to ze znaczną obniżką pensji, na co on niekoniecznie musi się zgodzić. Także w przypadku, gdyby klub poinformował Roberto, że już na niego nie liczy, ten skorzystałby z opcji odejścia do City. Profil piłkarza jest ponoć bardzo przydatny dla Guardioli, a trener pozytywnie ocenia też profesjonalizm, nastawienie i oddanie Sergiego. Co ciekawe, Barcelona jest zainteresowana Aymerikiem Laporte’em z City, którego wartość jest jednak wyższa od Roberto, więc raczej trudno byłoby tu o wymianę. Bardziej prawdopodobna jest sprzedaż Roberto za niewielką kwotę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Boże co za bzdury, Roberto przed kontuzją był świetnym graczem, pierwszym wyborem L.Enrique w kadrze, to m.in. on gniótł Niemców w listopadzie, grał świetne mecze z Juventusem, z Atletico itd. Za 15 baniek to oni mogą co najwyżej stare gacie po nim dostać. Irytuje mnie głupota i amnezja tutejszych young "socios"

Fajna opcja dla City i dobry następca Fernandinho, pokrywający kilka pozycji zarówno na bokach jak i w środku, a do tego zawodnik dobrze czujący się w krótkiej kombinacyjnej grze, więc nie powinien mieć problemów z adaptacją.

Lubię Roberto i jego wszechstronność jest bardzo przydatna, ale jeśli zapłacą odpowiednią kwotę, to będzie to naprawdę dobry ruch dla nas.

Pep zawsze będzie kochał Barcę i w trudnych chwilach pomoże :) Dziękujemy Sergi za te wszystkie lata pracy dla kubu i powodzenia w Anglii. Idź, zmień coś jeszcze w swoim życiu. Dziękujemy za wyprowadzenie akcji z madrytem na 3:2. Dziękujemy za wolę walki i uniwersalność na boisku. Dziękujemy za te asysty do Suareza w el Clasico. Dziękujemy za bramkę z PSG. Powodzenia.

Niech biora Griezmanna. Stac ich na to by wywalic duzo milionow psu w du*e

Pewnie, sprzedajmy wszystkich naszych przebojowych graczy.
Szybki, silny, charakterny a w dodatku Iron man, ktorego kontuzje sie nie imaja.

Daj Boże! Aczkolwiek nie wierzę w to ani trochę. :D

Guardiola chyba jednak bardzo nie chce wygrać tej Ligi Mistrzów.
Co za pomysł, żeby sprowadzać tego typa do klasowego zespołu.

spakować i nie podawać adresu zwrotnego.
Jak jeszcze z 15-20 mln zapłacą to cudo by było.

W PSV jest pewien młodziak co idealnie pasuje na zastępstwo Sergio B.

60mln w dwóch ratach 40+40 i jest wasz

Laporte za 30-40 baniek+Roberto? Gdzie podpisać?
Teraz Laporte, za rok De Ligt (wiem, wiem :)) i wyobraźcie sobie grę trójką stoperów Laporte, De Ligt i Araujo, a na ławce Garcia. Pięknie to na razie wygląda w moich marzeniach.

Tam może i Pep go odbuduje ale u nas jak zostanie to ni się nie zmieni , dalej będzie nijaki. Oddać nawet za nie wielką kwotę.

O tym pisałem już od kilku miesięcy, Pep w końcu może go posiadać w swoim składzie. Dla mnie ten transfer jest bardzo realny.

U Guardioli się odbuduje, ogólnie nie jest to taki zły zawodnik..

O 4 lata za późno wystawiony na sprzedaż

Niech go biora. Rozumiem, ze okienko przed nami, ale jakas cisza na temat innych zawodnikow na sprzedaz.

Adios Roberto, twój czas dobiegł końca w Barcelonie.

Guardiola pracuje na jeszcze większą wdzięczność kibiców Barcelony

Wspaniała wiadomość! Po pierwsze - możliwe pieniądze za jakiegoś zawodnika (w końcu), a po drugie, jeśli Barcelona jednak zdecydowałaby się na Laporte to mógłby pójść w rozliczeniu. Tak, żeby było nas na niego stać.

Dziękujemy za wszystko, ale bierzcie go w pi*du

Pisałem to na La Rambli, warto i tutaj - nadszedł czas rozstania. Nie można żyć remontadą z PSG i pięknym golem, Roberto zdecydowanie odstaje, nie daje drużynie tak naprawdę niczego - czy to grając w pomocy czy na PO. Dziękujemy za brameczkę i chwile radości, ale to już ten moment panie Roberto.