Młodzi piłkarze Barcelony wygrali wczoraj turniej LaLiga Promises

Maciej Łoś

31 maja 2021, 15:00

FC Barcelona, Sport

11 komentarzy

Wczoraj zakończyła się 30. edycja turnieju LaLiga Promises dla zawodników U-12, którego zwycięzcą została drużyna Barcelony. W sumie jest to 11. tytuł piłkarzy z La Masii.

Barcelona w finale turnieju pokonała zespół Sevilli 3:0. Ze świetnej strony pokazał się kapitan Raúl Exposito, który strzelił dwa gole głową. Podopieczni Jordiego Péreza i Pau Morala dominowali przez cały mecz, ale przez pierwszą połowę przeciwnicy z Andaluzji dobrze się bronili i do przerwy nie padły bramki.

Po wznowieniu gry przez sędziego obraz gry wyglądał podobnie, ale Barça znalazła drogę do bramki Sevilii. Exposito trafił dwukrotnie po dośrodkowaniach z rzutu rożnego i rzutu wolnego, a wynik na 3:0 podwyższył Ebrima Tunkara.

Turniej LaLiga Promises odbył się po raz 30. Barça na swojej drodze pokonała Osasunę (4:0), Granadę (1:0), Betis (3:0), Alavés (4:1), Atlético (po serii rzutów karnych) i ponownie Betis w półfinale (2:0). W zespole brylował także Polak Michał Żuk. Jest to już 11. triumf młodych piłkarzy z La Masii, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich hiszpańskich klubów.

Michał Żuk to Katalończyk polskiego pochodzenia, więc pisanie, że jest Polakiem jest mylne.

@Tridente2015 ale rodzice Polacy więc polak. Nawet komentatorzy mówili spektakularny polak Michał Żuk

Najbardziej cieszy fakt, że Polak, rodak kręci tam jak Neymar.
Mam nadzieję, że będzie to pierwszy Polak, który nie wybrał szwabów, tylko powalczy w przyszłości o 1 skład Barcelony.

Patrząc na tych chłopaczków to widać że radość z grania jest a nie szmal ,kasa

Brawo młodziki! Obyśmy za parę lat oglądali was jak podnosicie puchar LM

@Tridente2015 kiedyś gdzieś widziałem, ze jego rodzice czuja się Polakami i chcą, żeby grał dla Polski

@Tridente2015 No wiem bo tam się urodził ale to rodzicow dużo zależy a później zresztą od niego samego

@Warszawiak86 Urodził się, i żyje tam od małego, a więc jest obywatelem tego kraju i prowincji (Katalonia).

@Tridente2015 co Ty pier*olisz.. to ,że się tam urodził nie znaczy , że jest katalonczykiem... Ja Cię proszę... A paszporty ma 2 jak byś chciał wiedzieć .

@Mroziu Nie do końca tak to działa. Paszport ma hiszpański.

Tam fajnie grało2 skrzydłowych jeden z 7.Mieli ciąg na bramkę aż miło było patrzeć może coś z nich będzie.