Młodzi piłkarze Barcelony wygrali wczoraj turniej LaLiga Promises

Maciej Łoś

31 maja 2021, 15:00

FC Barcelona, Sport

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Wczoraj zakończyła się 30. edycja turnieju LaLiga Promises dla zawodników U-12, którego zwycięzcą została drużyna Barcelony. W sumie jest to 11. tytuł piłkarzy z La Masii.

Barcelona w finale turnieju pokonała zespół Sevilli 3:0. Ze świetnej strony pokazał się kapitan Raúl Exposito, który strzelił dwa gole głową. Podopieczni Jordiego Péreza i Pau Morala dominowali przez cały mecz, ale przez pierwszą połowę przeciwnicy z Andaluzji dobrze się bronili i do przerwy nie padły bramki.

Po wznowieniu gry przez sędziego obraz gry wyglądał podobnie, ale Barça znalazła drogę do bramki Sevilii. Exposito trafił dwukrotnie po dośrodkowaniach z rzutu rożnego i rzutu wolnego, a wynik na 3:0 podwyższył Ebrima Tunkara.

Turniej LaLiga Promises odbył się po raz 30. Barça na swojej drodze pokonała Osasunę (4:0), Granadę (1:0), Betis (3:0), Alavés (4:1), Atlético (po serii rzutów karnych) i ponownie Betis w półfinale (2:0). W zespole brylował także Polak Michał Żuk. Jest to już 11. triumf młodych piłkarzy z La Masii, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich hiszpańskich klubów.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tam fajnie grało2 skrzydłowych jeden z 7.Mieli ciąg na bramkę aż miło było patrzeć może coś z nich będzie.
« Powrót do wszystkich komentarzy