Młodzi piłkarze Barcelony wygrali wczoraj turniej LaLiga Promises

Maciej Łoś

31 maja 2021, 15:00

FC Barcelona, Sport

11 komentarzy

Wczoraj zakończyła się 30. edycja turnieju LaLiga Promises dla zawodników U-12, którego zwycięzcą została drużyna Barcelony. W sumie jest to 11. tytuł piłkarzy z La Masii.

Barcelona w finale turnieju pokonała zespół Sevilli 3:0. Ze świetnej strony pokazał się kapitan Raúl Exposito, który strzelił dwa gole głową. Podopieczni Jordiego Péreza i Pau Morala dominowali przez cały mecz, ale przez pierwszą połowę przeciwnicy z Andaluzji dobrze się bronili i do przerwy nie padły bramki.

Po wznowieniu gry przez sędziego obraz gry wyglądał podobnie, ale Barça znalazła drogę do bramki Sevilii. Exposito trafił dwukrotnie po dośrodkowaniach z rzutu rożnego i rzutu wolnego, a wynik na 3:0 podwyższył Ebrima Tunkara.

Turniej LaLiga Promises odbył się po raz 30. Barça na swojej drodze pokonała Osasunę (4:0), Granadę (1:0), Betis (3:0), Alavés (4:1), Atlético (po serii rzutów karnych) i ponownie Betis w półfinale (2:0). W zespole brylował także Polak Michał Żuk. Jest to już 11. triumf młodych piłkarzy z La Masii, co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich hiszpańskich klubów.

Michał Żuk to Katalończyk polskiego pochodzenia, więc pisanie, że jest Polakiem jest mylne.

@Tridente2015 ale rodzice Polacy więc polak. Nawet komentatorzy mówili spektakularny polak Michał Żuk

@Mroziu Nie do końca tak to działa. Paszport ma hiszpański.

@Tridente2015 co Ty pier*olisz.. to ,że się tam urodził nie znaczy , że jest katalonczykiem... Ja Cię proszę... A paszporty ma 2 jak byś chciał wiedzieć .

@Warszawiak86 Urodził się, i żyje tam od małego, a więc jest obywatelem tego kraju i prowincji (Katalonia).

@Tridente2015 No wiem bo tam się urodził ale to rodzicow dużo zależy a później zresztą od niego samego

@Tridente2015 kiedyś gdzieś widziałem, ze jego rodzice czuja się Polakami i chcą, żeby grał dla Polski